Start-up

Palīdz skolotājiem ātrāk labot mājasdarbus

Anda Asere, 17.06.2020

"Homestudy.io" izstrādātāji Kalvis Pētersins, Tāvi Rannamens (Taavi Rannamets) un Mohamads Salehi (Mohamad Salehy).

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

"Homestudy" piedāvā platformu, kas palīdz padarīt ar roku rakstītu darbu labošanu četras reizes ātrāku.

"Ar roku rakstītus darbus izmanto teju visur pasaulē un tos joprojām labo ar vecām metodēm, kas aizņem daudz laika," teic Kalvis Pētersons, "Homestudy.io" līdzdibinātājs.

Jaunuzņēmums piedāvā tīmekļa platformu darbu labošanai digitāli. Tas nozīmē, ka nav nepieciešama risinājuma instalācija un skolotājs platformu var atvērt jebkurā interneta pārlūkā. "Gribam, lai "Homestudy.io" ir pieejams visiem," uzsver K. Pētersons. Risinājums ļauj atkārtoti izmantot rakstītos komentārus, līdz ar to, ja kļūdas skolēnu darbos atkārtojas, skolotājs var sniegt padziļinātus komentārus, tos katru reizi nepārrakstot no jauna.

Viņš piebilst, ka šajā risinājumā atgriezeniskā saite skolēniem ir pieejam jebkur un jebkad, ja vien ir pieejams internets un vismaz viena viedierīce. "Skolu slēgšanas gadījumā pieredzējām, ka daudz ģimeņu Latvijā un pasaulē nevar nodrošināt viedierīci katram bērnam, līdz ar to var būt sarežģīti samenedžēt laiku pie ierīcēm visiem, lai iegūtu atgriezenisko saiti no skolotāja. Ar "Homestudy.io" to var saņem arī neesot tiešsaitē," skaidro K. Pētersons.

Ideja radās Covid-19 krīzei veltītā hakatona "Hack Force" laikā, bet turpināja attīstību "Startup Wise Guys" virtuālajā pirmsakselerācijas programmā. Tās ietvaros komanda saņēma balvu 6000 eiro apmērā no atbalstītāja "EFSE Entrepreneurship Academy". "Virtuālā pirmsakselerācijas programma mums ļāva attīstīties daudzkārt ātrāk, jo palīdzēja ar ļoti vērtīgiem padomiem un idejām," stāsta K. Pētersons.

db.lv jau rakstīja, ka jaunuzņēmumu akseleratora "Startup Wise Guys" komanda līdzdarbojās Covid-19 krīzes risinājumu meklēšanai veltītājā tiešsaistes hakatonā "Hack the Crisis" Igaunijā un "HackForce" Latvijā. "Burtiski nedēļas laikā tika palaista īpaša tiešsaistes pirmsakselerācijas programma komandām, kas nākušas no dažādajiem krīzes laika hakatoniem. Lai tālāk attīstītu hakatonos radītās idejas un produktus, sešu nedēļu garumā ar komandām strādāja vairāk nekā 50 starptautiski mentori un "Startup Wise Guys" komanda," iepriekš norādījusi Zane Bojāre, "Startup Wise Guys" mārketinga vadītāja.

ERAB uzsāk sadarbību ar Startup Wise Guys 

Eiropas rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) finanšu instrumenta "TaiwanBusiness – EBRD...

Līdz šim ir izveidota darbspējīga "Homestudy.io" beta versija. Tā aizņēma vairāk laika, nekā sākotnēji domāts, un pienāca mācību gada beigas, tādēļ pilnvērtīgus testus tepat Baltijā nesanāca veikt. "Taču skolas un skolotāji bija ļoti atsaucīgi un mums par to liels prieks. Strādājam ar tirgiem, kur mācību gads vēl joprojām noris. Mums jau ir pirmie lietotāji arī Austrālijā un Anglijā," teic K. Pētersons.

Sākotnēji "Homestudy.io" fokusējas uz vietējo Baltijas tirgu un angliski runājošām valstīm kā Lielbritānija un Austrālija. "Šobrīd attīstāmies soli pa solim, taču mērķis ir palīdzēt skolotājiem visā pasaulē," norāda K. Pētersons.

Komandai ir idejas, kā turpināt attīstīt platformu, lai iekļautu tajā vairāk noderīgus rīkus. Šobrīd "Homestudy.io" vēlas palielināt komandu, lai paātrinātu produkta izstrādi, līdz ar to meklē iespējas piesaistīt finansējumu. "Cenšamies sazināties ar skolām, lai piedāvātu savu produktu, taču tas reizēm var būt laikietilpīgs process un ir skolas kas ir mazāk atvērtas jaunu produktu lietošanai. Esam atvērti skolotājiem un priecāsimies, ja tie ar mums sazinās," teic K. Pētersons.

Hakatonā "Hack Force" Tāvi Rannamens (Taavi Rannamets) bija pieteicis ideju par rīku, kas uzlabotu mārketinga projektu vadību un komandas iekšējo komunikāciju attālināti. Kalvim Pētersonam šī šķita aktuāla iecere, tādēļ viņš pieteicās komandā, kas ar to plānoja strādāt. "Hakatona pirmspēdējā dienā secinājām, ka neko ļoti inovatīvu šajā jomā nespēsim radīt. Mūsu komandas mentore Elīna Lidere no LMT ieteica palūkoties izglītības virzienā, jo arī tur veidojas komunikācijas problēmas starp skolotājiem un skolniekiem. Runājām ar vairākiem ārvalstu mentoriem, Rīgas Domes deputātu Viesturu Zepu par situāciju Rīgas skolās, un, protams, skolotājiem. Problēmu, pie kā strādāt, bija daudz, taču, pēdējā naktī nonācām līdz tam, ka taisīsim rīku tieši digitālai mājasdarbu labošanai," stāsta K. Pētersons.

Hakatona "HackForce" grupā īsi pirms iestāšanās "Startup Wise Guys" pirmsakselerācijas programmā K. Pētersons un T. Rannamens iepazinās ar trešo komandas dalībnieku Mohamadu Salehi (Mohamad Salehy) un šobrīd darbu turpina trijatā.

db.lv jau rakstīja, ka Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā laikā notika daudzi hakatoni, kuru mērķis ir radīt risinājumus cīņā ar pandēmijas izraisītajām problēmām, un tiem ir daudz redzamāki rezultāti, nekā iepriekš notikušos hakatonos. Konsultāciju aģentūras "Helve" īpašniece Līva Pērkone teic, ka šobrīd sabiedrībai ir konkrētas problēmas un jaunas vajadzības, kas radušās ļoti strauji, un hakatoni dod iespēju rast ātrus risinājumus. Galvenā atšķirība ir tieši konkrēts pieprasījums un dalībnieku mobilizēšanās - risinājumu meklēšanā iesaistās arī jau esoši uzņēmēji un eksperti, kuri ikdienā, visticamāk, nebūtu hakatonu dalībnieki. Arī nozares eksperti, kuriem ir reāla vajadzība, ir gatavi ātri un operatīvi sniegt atgriezenisko saiti. "Tieši konkrēts mērķis, mobilizēšanās, pieredze, un sadarbība ir atslēga, kāpēc tik liela daļa "HackForce"komandu turpina darboties," viņa uzskata.

"Pēdējo mēnešu laikā lielus apgriezienus uzņēmusi hakatonu kustība, un, neskatoties uz neskaitāmajiem hakatoniem visā pasaulē, tiem visiem ir vienots mērķis - atrast tūlītējus risinājumus Covid-19 krīzes izraisītajiem izaicinājumiem. Ņemot vērā krīzes nopietnību un situācijas neatliekamību, rodas nepieciešamība pēc risinājumiem, kas radītu patiesi pozitīvu ietekmi un kurus varēs pielietot jau uzreiz. Tādēļ pašreiz hakatonos radītie veiksmīgākie risinājumi nonāk tirgū daudz ātrāk nekā ierasts," iepriekš norādījusi Anna Marija Ķiesnere, "TechChill" mārketinga un komunikācijas vadītāja.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB) finanšu instrumenta "TaiwanBusiness – EBRD Technical Cooperation Fund" ietvaros uzsāk sadarbību ar jaunuzņēmumu akseleratoru "Startup Wise Guys".

Organizācijas sadarbojas finanšu tehnoloģiju akselerācijas programmas "Wise Guys Fintech 4" ietvaros, kas sāksies oktobrī un būs bāzēta Lietuvas galvaspilsētā Viļņā. Programmai var pieteikties plaša spektra finanšu tehnoloģiju uzņēmumi, tai skaitā tādi, kas strādā ar analītikas, drošības un regulējuma aspektiem. Programmā uzņemtie jaunuzņēmumi varēs saņemt līdz 100 tūkstošu eiro lielu sākotnējo investīciju ar iespēju to vēlāk papildināt. Investīcijas apjoms ir atkarīgs no uzņēmuma attīstības stadijas un tirgus rādītājiem. "Jaunuzņēmumi piedalīsies līdz pat piecus mēnešus garā pilna laika akselerācijas programmā, kurā būs kombinēti klātienes un tiešsaistes moduļi," stāsta Zane Bojāre, "Startup Wise Guys" mārketinga vadītāja.

Komentāri

Pievienot komentāru