Ražošana

Papildināta - Alus muzeju attīstīs Kalnciema kvartāla īpašnieki

Žanete Hāka, 20.04.2015

Foto: Kaspars Filips Dobrovolskis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Aprīļa beigās Rīgā tiks atklāts Baltijā modernākais alus muzejs Aldara alus darbnīca, kura izveidē investēti 1,5 miljoni eiro, informē Aldara pārstāvji.

Tas ir pirmais šāda veida muzejs Latvijā, kur varēs vairāk uzzināt par Latvijā un citviet pasaulē brūvēto alus šķirņu dažādību, iepazīties ar alus darīšanas noslēpumiem mūsdienās un senākā pagātnē, kā arī pašiem izmēģināt roku alus brūvēšanā un degustēšanā.

Muzejs atradīsies vienā ēkā ar Aldara vēsturisko alus darītavu Rīgā, Tvaika ielā 44, un būs izvietots trīs stāvos 800 m2 platībā. Apmeklētājiem tas būs pieejams katru dienu. Plašākai publikai Aldara alus darbnīca pirmo reizi durvis vērs 16. maijā - Muzeju naktī.

«Mēs ļoti ceram, ka alus muzeja atvēršana būs nozīmīgs solis alus kultūras attīstībā Latvijā, kā arī veicinās tūrisma attīstību Rīgā. Līdz šim vairākas alus darītavas ir uzņēmušas viesus, lai iepazīstinātu ar alus darīšanas noslēpumiem, bet šoreiz mēs ejam soli tālāk un izveidojam muzeju ar pastāvīgu ekspozīciju. Apmeklētāji varēs aplūkot dažādus vēsturiskus priekšmetus, iepazīties ar alus darīšanas pamatprincipiem un visdažādākajām alus šķirnēm, kā arī paši izmēģināt roku alus brūvēšanā,» atzīst Aldara izpilddirektors Marguss Kasteins.

Muzeja apsaimniekotājs būs Kalnciema ielas kvartāla radošā komanda, kas strādājusi arī pie muzeja restaurācijas un izstrādājusi tā interjeru.

«Muzeja interjerā ir akcentēta 1938. gadā ierīkotās alus vārītavas zāle ar vecajiem vara katliem, kuriem ir īpaša vērtība, jo tādi ir retums, kas tik neskartā veidā ir saglabājušies līdz mūsdienām. Savukārt ēkā jau izveidotā alus darītava vēlāk kļūs par muzeja ēkas daļas organisku sastāvdaļu, kas Aldara apmeklētājiem ļaus ieskatīties alus darīšanas procesā,» atzīst muzeja arhitekte Liene Griezīte.

Kā liecina Lursoft dati, šā gada 15. aprīlī reģistrēta SIA Aldara muzejs. Tās īpašnieki un valdes locekļi ir Kalnciema ielas kvartāla attīstītāji Mārtiņš un Kārlis Dambergi, kā arī Mārtiņš Bormanis.