Pārtika

Papildināta galerija - Ar gotiņām uz Ķīnu

Anda Asere, 01.07.2015

Jaunākais izdevums

Līdztekus eksportam uz Eiropas valstīm SIA Saldus pārtikas kombināts pēta noieta iespējas arī Ķīnā, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pašlaik aptuveni 50% SIA Saldus pārtikas kombināts produkcijas tiek eksportēts. «Latvijā tirgus ir mazs un arī Baltijas valstu tirgus ir neliels. Darba pietiek, tomēr gribas strādāt tā, lai varam pārdot saldumus veikalos par to pamatcenu, bez akcijām. Lai to panāktu, nopietnāk jāraugās uz eksporta tirgiem. Mums ir regulāri pasūtījumi no Vācijas, Igaunijas, Lietuvas, Lielbritānijas un nedaudz arī no citām Eiropas valstīm,» saka Līga Grīsle, SIA Saldus pārtikas kombināts valdes locekle. Lielākā daļa gotiņkonfekšu cienītāju ir no bijušajām Padomju savienības valstīm.

Uz Krieviju vairs ne

Uzņēmums savulaik produkciju ir eksportējis arī uz Krieviju. Lai gan konfektes neskāra embargo, pieprasījums nebija tik liels, lai nokomplektētu pilnu kravu tikai ar tām vien, bet saliktās kravas ir sarežģīti nodrošināt, turklāt Krievijā bija vērojams rubļa vērtības kritums un Saldus pārtikas kombināts ar ārvalstu partneriem nestrādā bez priekšapmaksas. «Bez tās gribētu pirkt daudzi, bet tas ir riskanti,» uzsver L. Grīsle.

Nesen uzņēmums piedalījās izstādē Ķīnas pilsētā Šanhajā, lai izpētītu iespējas šajā tirgū. Saldumu ražotājam jau ir vairāki potenciāli sadarbības partneri, tomēr uzņēmumam vēl ir jāizpilda vairāki mājasdarbi – gan saistībā ar iepakojumu, gan garšu. «Gribētāju ir daudz, bet mēs strādājam tikai ar priekšapmaksu un pie šādiem nosacījumiem vairums «atbirst». Kāds potenciālais klients vēlējās veikt pasūtījumu par 300 tūkst. eiro, taču tik lielu pasūtījumu nevaram izpildīt.

Visu rakstu Ar gotiņām uz Ķīnu lasiet 1. jūlija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Nākotnē Saldus novada attīstību ir iecerēts balstīt uz jau šobrīd spēcīgām nozarēm, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Pašlaik Saldus novadā dzīvo gandrīz 26,8 tūkstoši iedzīvotāju un darbojas 2290 uzņēmumi, no kuriem lielākā daļa ir kokapstrādes un pārtikas ražošanas, kā arī mazumtirdzniecības uzņēmumi.

«Mums ir aktīvi iedzīvotāji, rosība ir tiešām nopietna. Bezdarba rādītājs pat uz Kurzemes fona ir labs – 7,5%,» saka Indra Rassa, Saldus novada domes priekšsēdētāja.

Nākotnē Saldu viņa vēlētos redzēt kā pilsētu, kur cilvēkiem ir patīkami dzīvot, lai visi nepieciešamie pakalpojumi būtu sasniedzamā attālumā, kā arī visiem būtu darbs. «Varbūt būtu vairāk vajadzīgs darbs sievietēm,» viņa saka. Nozarēs, kas novadā ir spēcīgas un kas nodarbina samērā daudz darbinieku, piemēram, lauksaimniecībā, kokapstrādē un metālapstrādē vairāk strādā vīrieši. Sievietes vairāk nodarbinātas šūšanas un pārtikas uzņēmumos, kā arī, piemēram, Bites zvanu centrā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Par SIA Saldus Pārtikas kombināts īpašnieku kļuvis SIA Ūdrēni

Žanete Hāka, 06.08.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saldumu ražotājs SIA Saldus Pārtikas kombināts reģistrējis izmaiņas dalībnieku vidū, liecina Lursoft dati.

Par Saldus Pārtikas Kombināta vienīgo īpašnieku kļuvis 2003. gada martā dibinātais SIA Ūdrēni.

Vienīgais uzņēmuma kapitāldaļu turētājs jau no 2009. gada oktobra bija Ūdrēniem piederošais SIA Ave Astra.

Aizvadītajā gadā Saldus Pārtikas Kombināts apgrozīja 1,157 miljonus eiro, kas bija mazāk nekā iepriekšējā pārskata periodā. Saldumu ražotāja peļņa pēc nodokļu nomaksas pērn sasniedza 3,218 tūkstošus eiro. Saldus Pārtikas Kombināta rentabilitātes rādītājs aizvadītajā gadā pieauga līdz 0,53.

1992. gada februārī dibinātais Saldus Pārtikas Kombināts, kas nodarbina 81 darbinieku, aizvadītajā gadā nodokļos nomaksāja 200,31 tūkstoti eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gotiņu ražotāji izvēlas iet nišas produkta ceļu.

Latvijā, Baltijā un pat visas Eiropas tirgū ražotājiem lielākās galvassāpes šobrīd rada Gotiņu tipa konfekšu imports no Ukrainas. Tās izgatavotas automatizēti, visticamāk, no zemākas kvalitātes izejvielām, tādēļ ir krietni lētākas.

SIA Skrīveru pārtikas kombināts savu produkciju pārdod vidēji par septiņiem eiro kilogramā. DB novēroja, ka Skrīveru saldumu Gotiņu tipa konfektes atkarībā no piedevām Rimi maksā vidēji sešus līdz deviņus eiro. Tie paši saldumi ar šī lielveikala logo – ar atlaidi 4,49 eiro. Veikalu tīklā Maxima nopērkamo Saldus Gotiņu cena ir 5,38 eiro kilogramā, bet ukraiņu Roshen Korivka maksā vien četrus eiro.

«Ar cenu nevaram konkurēt,» atzīst SIA Saldus pārtikas kombināts vadītāja Līga Grīsle. «Viss ir atkarīgs no tā, cik tirgotāji un pircēji ir lieli patrioti, vai atbalsta vietējās produkcijas ražotājus. Tajā pašā laikā saprotam, ka ir cilvēki, kam maciņš plānāks, un jāpērk tas, ko var atļauties.»

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Skrīveru pārtikas kombināts saņems Latvijas kultūras zīmi Latviskais mantojums. To piešķir uzņēmumiem, kuros var pierādīt sendienu tradīciju saglabāšanu, vēsta reģionālais medijs Daugavas balss.

Kā izdevies saglabāt ražošanu uzņēmumā, kurš daudziem jau šķita neglābjami zudis, portālam daugavasbalss.lv stāsta tā īpašnieks Aigars Lūsis.

«Protams, vairums saldummīļu zina, ka Skrīveros darbojas uzņēmums Skrīveru saldumi, kurā arī ražo piena konfektes. Tomēr tas ir jauns uzņēmums, kurš savu vēsturi vēl tikai veido, izmantojot Skrīveru vārdu. Savukārt mēs esam pārņēmuši senās konfekšu vārīšanas tradīcijas, kuras Skrīveru pārtikas kombinātā izveidotas teju pirms sešdesmit gadiem. Te konfektes Gotiņa tiek vārītas pēc receptēm, kuras radītas pagājušā gadsimta vidū.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Rosseļhoznadzor: Arī Kazahstāna aizliedz zivju produkcijas importu no Latvijas un Igaunijas

LETA, 29.07.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kazahstāna nolēmusi pievienoties jūnija sākumā noteiktajam Krievijas aizliegumam ievest zivju produkciju no Latvijas un Igaunijas, paziņojis Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests Rosseļhoznadzor.

Dienests norāda, ka Kazahstānas veterinārās kontroles un uzraudzības komiteja informējusi Krievijas kolēģus par lēmumu uz laiku noteikt ierobežojumus Latvijas un Igaunijas zivju pārstrādes uzņēmumu gatavās un konservētās zivju produkcijas ievešanai Kazahstānas teritorijā.

Šāds lēmums esot pieņemts, kad Kazahstānas speciālisti iepazinušies ar Rosseļhoznadzor ekspertu atzinumiem par maijā veiktajām pārbaudēm Latvijas un Igaunijas uzņēmumos, kuru laikā atklāti Eirāzijas Ekonomiskās savienības (EES) veterinārsanitāro prasību pārkāpumi, konkrēti, attiecībā uz benzopirēna un citu bīstamu un kaitīgu vielu klātbūtni.

Kā ziņots, Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) 4.jūnijā saņēma Rosseļhoznadzor oficiālu paziņojumu, ka noteikts pagaidu aizliegums visam Latvijas zvejas produktu eksportam, jo iepriekš piecu klātienē pārbaudīto uzņēmumu konservos konstatēts paaugstināts benzopirēna līmenis. Latvijai tika dots laiks līdz 4.augustam, lai iesniegtu dokumentus par paveiktajiem uzlabojumiem zivju apstrādes procesā. Tad Krievija lemtu par aizlieguma atcelšanu un varētu sūtīt uz Latviju ekspertus, lai veiktu atkārtotas pārbaudes.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kārtējais sitiens pa Latvijas zivsaimnieku produkciju visdrīzāk ir Eirāzijas mēroga attiecību spēles daļa , piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Rīt, 1. augustā, stājas spēkā kārtējais Krievijas aizliegums Latvijas zivrūpnieku preču noietam. Skartas ir piecas kompānijas – Ventspils zivju konservu kombināts, Gamma-A, Sabiedrība IMS un Saldus gaļas kombināts, kas ražo arī zivju konservus. Krievijas kolēģu viedoklim un Latvijas konservu importa aizliegumam pievienojusies arī Kazahstāna. Krievijas patērētāju aizsardzības institūcija Rospotrebnadzor, kuras mājas lapa faktiski ir vienīgais šīs informācijas avots, ziņo, ka «norādīto Latvijas ražotāju zivju konservu ievešana Krievijas Federācijas teritorijā tiek apturēta. Citu ražotāju zivju konservu produkcijas izpēte turpinās».

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sākot ar 1.augustu, Krievijas teritorijā aizliegts ievest zivju konservus, kas ražoti Latvijas uzņēmumos Ventspils zivju konservu kombināts, GAMMA-A, Sabiedrība IMS, UNDA un Saldus gaļas kombināts, teikts paziņojumā, kas otrdien publicēts Krievijas Federālā uzraudzības dienesta patērētāju tiesību aizsardzības un cilvēka labklājības jomā (Rospoterebnadzor) tīmekļa vietnē.

Veicot pārtikas produktu aprites valsts uzraudzību vairākkārtīgu zivju konservu produkcijas izpētes gaitā, minēto uzņēmumu produkcijā «konstatēti likumdošanas pārkāpumi patērētāju tiesību aizsardzības jomā», teikts paziņojumā.

Cita starpā pārbaudes gaitā konstatētas neatbilstības prasībām, kas noteiktas attiecībā uz marķējumu, neatbilstības attiecībā uz pamatprodukta masas daļu, neatbilstības attiecībā uz pamatprodukta sastāvdaļu masas daļu, neatbilstības attiecībā uz enerģētiskās vērtības rādītājiem un organoleptiskajiem rādītājiem.

«Pārtikas produkcijas daļas, kas neatbilst noteiktajām prasībām, ir jāizņem no realizācijas,» teikts paziņojumā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Food Union godina labākos piena piegādātājus

Dienas Bizness, 06.03.2015

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pārtikas ražotājs Food Union ceturtdien, 5. martā, sveica un apbalvoja labākos AS Rīgas piena kombināts un AS Valmieras piens piena piegādātājus 2014.gadā, informē Food Union sabiedrisko attiecību pārstāve Linda Mežgaile.

Kopā sešās nominācijās par kvalitatīvākā svaigpiena ražošanu, par lielākā svaigpiena daudzuma piegādi, par veiksmīgu sadarbību, par nozīmīgu ieguldījumu piensaimniecības attīstībā un par lielāko svaigpiena izslaukumu, kā arī nominācijā Latvijas piensaimniecības patriots tika apbalvoti 30 piena piegādātāju. Pasākums kopumā pulcēja teju 350 zemniekus no visas Latvijas.

«Pagājušais gads piena nozarē ir bijis raibs kā Holšteinas melnraibā govs! Gada sākumā sasniegta rekordaugstākā piena iepirkuma cenu atjaunotajā Latvijā, gada nogalē – cenas kritums līdz piena ražošanas pašizmaksas līmenim saistībā ar notikumiem kaimiņos un pasaulē. Taču ir viens faktors, kas piena nozarē ir nemainīgi stabils – stabila attīstība piena ražotāju profesionalitātes, piena kvalitātes un izslaukuma pieaugumā,» stāsta Food Union padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ķīnas sertifikācijas un akreditācijas administrācija oficiāli atļāvusi 11 Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumiem sākt produkcijas eksportu.

«Pēc zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) vizītes Šanhajā, šodien saņēmām Ķīnas oficiālās iestādes atzinumu, ka 11 Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumi iekļauti sarakstā, kas ļauj sākt eksportu uz Ķīnu,» sacīja Zemkopības ministrijas Tirgus veicināšanas departamenta direktore Rigonda Krieviņa.

Sarakstā iekļautajiem Latvijas eksportētājiem – A/S Brīvais vilnis, SIA Gamma-A, SIA Līcis-93 Ģipkas cehs, SIA Līcis-93 Kolkas cehs, SIA Karavela, Dorado, SIA Piejūra, SIA Sabiedrība IMS, SIA Saiva ANNO 1949, SIA Saldus gaļas kombināts, SIA Unda – durvis uz Ķīnu ir atvērtas, un jau ar šodienu Latvijai ir iespēja tirgot minētos zivju produktus Ķīnas veikalos, informē Ārlietu ministrija.

Komentāri

Pievienot komentāru