Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

VAS „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) vadībā pabeigta Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas ēkas fasādes atjaunošana un ēkas energoefektivitātes paaugstināšana, uzlabojot audzēkņu un mācībspēku darba apstākļus, kā arī radot ievērojamu siltumenerģijas ietaupījumu.

Šogad sadarbībā ar skolu darbi tiks turpināti ēkas iekštelpās, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Īstenojot darbus, panākta energoefektīva un droša skolas ēkas turpmākā ekspluatācija. Atjaunojot ēku un paaugstinot tās energoefektivitāti radījām veselīgu un drošu vidi vairāk nekā 450 audzēkņiem, kā arī ap 150 pedagoģisko un tehnisko darbinieku, vienlaikus atrisināta sporta zāles, foajē un koncertzāles siltumapgādes problēma, radīts vismaz 30% komunālo pakalpojumu izmaksu ietaupījums gadā.

Kopumā energoefektivitātes paaugstināšanai ēkā Kultūras ministrija piesaistījusi finansējumu 1,1 miljons eiro apmērā, no kuriem 66% ir ERAF līdzekļi, 25% ir valsts līdzfinansējums, 9% – skolas finansējums. Būvdarbus veica AS "Būvuzņēmums Restaurators".

“Īstenojot projektu redzam, ka arī skolas iekštelpas prasa darbu turpinājumu, tāpēc kopīgi ar skolas pārstāvjiem vienojāmies par darbu veikšanu mūsdienīgāku skolas iekštelpu izveidei. Šobrīd ar skolu tiek apzināti prioritāri nepieciešamie iekštelpu remontdarbi, kurus plānots realizēt 2021. gada ietvaros,” teic R. Griškevičs.

Iekšdarbu veikšanai Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas ēkā plānots ieguldīt ap 95 tūkstoši eiro, kas tiks segti no skolas līdzekļiem.

Skolas atjaunošanu plānots pilnībā pabeigt līdz 2022. gadam.

"Atjaunojot Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolu, saglabāta, atsvaidzināta un atjaunota ēkas arhitektūra, kas ir 20. gs. vidus spilgts modernisma paraugs un Padomju Savienības laika arhitektūras pērle. Latvijā tādi modernisma paraugi ir pavisam nedaudzi, varu minēt Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolas ēku Rīgā. Esmu gandarīts, ka sadarbībā ar VNĪ šogad būs iespēja turpināt darbus, kas vēl vairāk motivēs mūsu talantīgos jauniešus radoši attīstīties un palielinās iespēju skolā organizēt augsta mēroga mūzikas un kultūras norises," norāda skolas direktors Aivars Broks.

Šogad VNĪ turpina energoefektivitātes paaugstināšanas projektu īstenošanu vēl četrās sabiedriski nozīmīgās ēkās – Dailes teātra ēkā Brīvības ielā 75, Rīgā, Latvijas Leļļu teātra ēkā K. Barona ielā 16/18, Rīgā, Valmieras drāmas teātra ēkā Lāčplēša ielā 4, Valmierā un Latvijas Valsts arhīva ēkā Skandu ielā 14, Rīgā.

Komentāri

Pievienot komentāru