Nekustamais īpašums

Par 2,95 miljoniem eiro pārdod vēsturiskās Gustava Ērenpreisa velosipēdu fabrikas ēku

Db.lv, 27.07.2023

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Īpašums Brīvības gatvē 193, kas plašāk zināms kā „G. Ērenpreiss velosipēdu fabrika”, pieejams iegādei. Tas sastāv no 1,70 ha plaša zemesgabala un vēsturiskās ražošanas ēkas. Īpašuma cena - 2,95 miljoni eiro, tā pārdošanai ir nolīgta nekustamo īpašumu aģentūra Kivi Real Estate.

“Tā ir ne tikai iespēja iegūt īpašumu, kuram ir vērā ņemams attīstības potenciāls, bet arī iesaistīties mūsu pilsētas sejas veidošanā. Neizbēgami, nākošais projekts šajā vēsturiskajā un Latvijai nozīmīgajā adresē būs visiem labi zināms un veidos mūsu pilsētas tēlu tālākajos gadu desmitos,” komentē nekustamo īpašumu aģents un Kivi Real Estate partneris Ēvalds Pavlovs, kurš vada šī īpašuma pārdošanu.

Īpašumam ir izstrādāts ēkas atjaunošanas projekts - biroju ēka ar pieciem stāviem un vairāk nekā 6000 kv.m kopējo platību. Apkārtnē jau ir attīstīti gan veiksmīgi biroju, gan arī dzīvojamo ēku projekti, kuros izmantotas atrašanās vietas sniegtās priekšrocības.

Šis industriālās arhitektūras paraugs celts 1920. gados un Ērenpreisa velosipēdu fabrika darbu tajā uzsāka 1927. gadā. Aptuveni 20 gadus šī bija Baltijas valstu lielākā un mūsdienīgākā velosipēdu ražotne.

Līdz ar 2. Pasaules kara sākumu „G. Ērenpreis velosipēdu fabrika” savu darbību pārtrauca. Padomju vara atstādināja Gustavu Ērenpreisu no amata un pārņēma fabrikas vadību. Tā vēlāk tika pārsaukta par rūpnīcu „Sarkanā Zvaigzne”, 60.-70 tajos gados šajā ēkā tika ražoti arī populārie bērnu trīsriteņi “Spārīte”.

Komentāri

Pievienot komentāru