Par 6 miljoniem eiro tiks īstenots «līdz šim vērienīgākais būvniecības projekts Latvijas tieslietu vēsturē» 

VAS Tiesu namu aģentūra (TNA) uzsākusi trīs būvniecības projektu īstenošanu tieslietu nozarē Jēkabpilī, Ventspilī un Tukumā. Jēkabpils projekts paredz jauna Tieslietu nama projektēšanu un būvniecību, kas kalpos arī kā vairāku iestāžu klientu apkalpošanas centrs, savukārt Ventspilī un Tukumā tiks renovētas esošās tiesu ēkas un izveidotas jaunas piebūves.

Lelde Petrāne, 14.2.2017

Santa Sausiņa

Foto: no personīgā arhīva

Santa Sausiņa, TNA valdes locekle, paskaidro, ka projekti tiks pilnībā finansēti no TNA saimnieciskās darbības finanšu līdzekļiem.

Jaunajā Tieslietu namā Jēkabpilī tiek plānots izvietot visas tieslietu nozares iestādes vienā ēkā - Jēkabpils rajona tiesu, Jēkabpils rajona tiesas Zemesgrāmatu nodaļu un Jēkabpils rajona prokuratūru. Paredzēts, ka tur atradīsies arī vairākas Tieslietu ministrijas padotībā esošo iestāžu - Uzņēmumu reģistra, Valsts zemes dienesta, Valsts probācijas dienesta un Valsts valodas centra - struktūrvienības.

TNA pārstāvis Gints Liepaskalns norāda, ka «Jēkabpils jaunais Tieslietu nams ir līdz šim vērienīgākais un komplicētākais būvniecības projekts Latvijas tieslietu vēsturē. Tas būs ne tikai tiesu nams, bet arī mūsdienīgs un moderns administratīvais centrs, kas padarīs visu institūciju pakalpojumus iedzīvotājiem ērtākus, kā arī ievērojami atvieglos valsts un pašvaldību iestāžu darbu».

Kopējā Tieslietu nama klientu apkalpošanā šajā ēkā plānots iekļaut arī citas Jēkabpils iedzīvotājiem

svarīgas valsts un pašvaldības institūcijas un to pārstāvniecības, piemēram, Valsts ieņēmuma dienestu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru, Nodarbinātības valsts aģentūru, Lauku atbalsta dienestu.

Tieslietu namu plānots būvēt teritorijā starp Neretas, Bebru un Auseklīša ielu. Būvniecību paredzēts sākt šogad pavasarī un pabeigt 2018. gadā.  Jaunā Tieslietu nama plānotā platība ir 4000 kvadrātmetru. Ēkas projektēšanu, būvniecību un autoruzraudzību Jēkabpilī veiks SIA Arčers, tā būvniecības kopējās izmaksas ir 6 270 027 eiro bez PVN.

Tukumā esošās rajona tiesas izmantotās telpas 991 kvadrātmetra platībā šobrīd neatbilst darbinieku skaitam, kā arī nav nodalīta publiskā un slēgtā zona. Tiesu nama attīstības projekta ietvaros plānots izremontēt un renovēt esošās telpas, kā arī paplašināt kopējās telpas līdz 1500 kvadrātmetriem. Projekts paredz esošo telpu pielāgošanu atbilstoši tiesu darba specifikai un vajadzībām.

Rajona tiesas ēka atrodas Tukumā, Pils ielā 16. Projektēšanas un būvniecības, kā arī vecās tiesu ēkas rekonstrukcijas darbus veiks SIA Velve un Campaign. Kopējās projekta izmaksas plānotas 1 918 861,12 eiro apmērā. Projekta būvniecību plānots pabeigt 2018. gada nogalē.

Ventspils tiesas ēkas atjaunošanas projekts Katrīnas ielā 14 paredz esošo telpu restaurāciju un paplašināšanu no 1008 kvadrātmetriem līdz 1600 kvadrātmetriem. Šobrīd Ventspils tiesa atrodas divos īpašumos, kuros nav nodrošināts atbilstošs zāļu skaits un platība esošajam darbinieku skaitam.

Plānotais risinājums būs mūsdienīgs, jaunbūvē tiks izvietotas visas tiesu zāles, virs kurām būs tiesnešu darba telpas. Visas publiskās telpas tiks nodrošinātas ar ērtu piekļuvi (tai skaitā cilvēkiem ar kustību traucējumiem, redzes problēmām), tiesnešu darba zonas tiks nodalītas no publiskās zonas. Arī konvojēšanas process tiks nodrošināts ar atsevišķu ieeju un atsevišķi nodalītām telpām, lai uz tiesas zāli konvojētās personas tiktu nogādātas speciāli šim mērķim paredzētajās telpās, nenokļūstot publiskajā zonā. Vecā ēka pēc tās pārbūves un rekonstrukcijas tiks pielāgota tikai tiesu darbinieku un tiesnešu darba vajadzībām.

Ventspils tiesas projektēšanas, būvniecības, remonta un restaurācijas darbus veiks AS Būvuzņēmums Restaurators un Campaign. Projekta kopējās izmaksas plānotas 1 967 636,22 eiro apmērā, darbu izpildes termiņš – 2018. gada nogale.

Visi trīs projekti paredz ievērojamas izmaiņas tieslietu nozares iestāžu ikdienas darba organizēšanā, kas ietver darba apstākļu, drošības, produktivitātes un pakalpojumu pieejamības uzlabošanu. Izvērtējot ieguvumus, turpmāk plānots līdzīgu pieredzi izmantot arī citās Latvijas tieslietu nozares iestādēs.

Valsts akciju sabiedrība Tiesu namu aģentūra (TNA) ir dibināta 1997. gadā. TNA ir komercsabiedrība, kuras akcijas 100% pieder valstij. TNA pamatdarbība ietver Tieslietu ministrijas valdījumā esošo nekustamo īpašumu pārvaldīšanu, uzturēšanu, apsaimniekošanu, IT infrastruktūras darbības nodrošināšanu, kā arī juridiskās mācību un izglītojošās literatūras, tiesību aktu un to krājumu, tiesu nolēmumu apkopojumu izdošanu.

Tevi varētu interesēt

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) Jūrmalas sporta hallē ir atklājis virkni nepilnību....

Pagājušajā nedēļā Uzņēmumu reģistrā ierakstītas 66 komercķīlas, bet 93 tika dzēstas,...

Būvniecības uzņēmums SIA Arčers sācis divu vēsturisko VEF ražošanas korpusu rekonstrukciju...

Šā gada aprīlī tika oficiāli atklāta SIA Arčers izbūvētā robežšķērsošanas...

Pagājušajā gadā būvniecības nozarē viss ir gājis mazumā – krities gan apgrozījums,...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Februārī vērienīgi rekonstrukcijas darbi uzsākti Siguldas pils kompleksā, kurā ietilpst vairākas...

Saeimas deputāti ir gatavi veikt tikai tādus grozījumus Būvniecības likumā, pret kuru...

Rīgas rajona tiesas Jūrmalas tiesu namā iesniegts SIA RERE BŪVE maksātnespējas pieteikums,...

Kauņas pilsētas pašvaldība izsludinājusi konkursu jau gandrīz pirms diviem gadiem iecerētā...

Apple līdzdibinātāja Stīva Džobsa pēdējais darbs - kompānijas jaunā mītnes vieta Cupertino,...

Konkursā Latvijas Būvniecības Gada balva 2016 saņemti 88 pieteikumi, pārstāvot visdažādāko būvju...

Rīgas domes Īpašuma komitejas sēdē deputāti pirmdien, 6. februārī apstiprināja Rīgas...

Atzinību gan lietpratēju vidū, gan publikācijā sociālajos tīklos guvis arhitekta Ingurda Lazdiņa...

Rīgas brīvostas valde slēgs līgumu ar hidrotehniskās celtniecības kompāniju AS BMGS par...

Uzsākta pamesto militāro būvju demontāža NBS objektā Zemessardzes poligons Gulbenes novada Galgauskas...