Pasākumos piedāvā pašu radītus veloruļļus 

SIA «Velokurjers» pasākumos sākusi piedāvāt nestandarta pakalpojumu - velo ruļļu cīņas. Ar aktīvu dalību pasākumos aizvadīta pirmā vasara.

Ilze Žaime, 09.9.2019
1/6

PUBLICITĀTES FOTO

Ja līdz šim veloruļļi bijusi ierasta disciplīna velokurjeru čempionātos, tad, papildinot aktivitāti ar izklaidējošiem elementiem, uzņēmums padarījis to par aizraujošu pieredzi dažādos pasākumos gan velosipēdu minējiem, gan skatītājiem.

2017. gadā SIA «Velokurjers», gatavojoties 26. Pasaules velokurjeru čempionātam, nolēma kā vienu no disciplīnām organizēt veloruļļu cīņu. Internetā atrodamie piedāvājumi veloruļļu un to programmu iegādei bija dārgāki nekā paredzētās investīcijas, tādēļ tika pieņemts lēmums pirmos veloruļļus izgatavot pašiem. Uzņēmuma darbinieks Jānis Beleckis, kurš brīvajā laikā aizraujas ar metālapstrādi, sametināja rāmi, cits kolēģis nokrāsoja, vēl kāds piesaistīja divus Rīgas Tehniskās universitātes studentus, kas palīdzēja ar programmas tehnoloģisko pusi.

Veloruļļu cīņas ir aktivitāte, kurā divi dalībnieki cenšas pārspēt viens otru, pēc iespējas mazākā laika posmā nobraucot virtuālu distanci uz veloruļļiem, pašiem paliekot uz vietas. Veloruļļu īpašnieki parasti aicina pasākumu organizatorus izvēlēties apmēram 250 metrus garu distanci, kuru vidēji var paveikt 15-20 sekundēs. Lai gan tas šķiet maz, pēc šādas distances mērošanas lielā ātrumā braucējs jau ir nedaudz noguris, bet vēl priecīgs.

«Velokurjera» radītie veloruļļi kopš pirmās pašrocīgi radītās konstrukcijas ir piedzīvojuši lielas pārmaiņas. Tikai pēc tam, kad projekts jau bija iesākts, saprasts, cik daudz laika un finanšu tas prasīs. Sākotnēji atvēlētais budžets - tūkstotis eiro - līdz šim ir pieckāršojies, ieguldot uzlabotā tehnikā un programmētāju darbā. Veloruļļu šovs tagad tiek papildināts ar gaismu un dūmu efektiem, audio ierakstiem, kā arī rezultāti un cīņas norises dati tiek pārraidīti uz ekrāniem.

Velokurjeri ielās savu atpazīstamību esot ieguvuši, taču līdz šim trūka veida, kā par sevi jaunai publikai pastāstīt pasākumos. Ar ruļļiem uzņēmums sācis piedalīties dažādos ar velobraukšanu vai tūrismu saistītos pasākumos, piemēram, Tallink Velokruīzā vai izstādēs - «Outdoor Rīga», «Green Expo», tādējādi satiekot publiku, kas ikdienā varētu izmantot zaļo piegāžu servisu - velokurjera pakalpojumus.

Uzņēmums ar ruļļiem dažādos pasākumos piedalās ne tikai reklāmas nolūkā, bet sācis piedāvāt arī to nomu, tai skaitā korporatīvās ballītēs, festivālos. Veloruļļu cīņas notiek divu zinošu darbinieku pavadībā. «Velokurjera» pārstāve Ieva Immure par dalību pasākumos stāsta: «Visur, kur ejam, mūs sagaida ar lielu atsaucību. Cilvēkos mīt sacensības gars un kurš gan negrib pārspēt savu darba kolēģi, ja ne darba vidē, tad uzkāpjot uz veloruļļiem?» Ruļļi esot piemēroti gan pamatskolas vecuma bērniem, gan senioriem.

Pagaidām uzņēmums šo pakalpojumu piedāvā tikai Latvijas robežās, bet nākotnes plānos ietilpst arī sadarbība ar interesentiem Lietuvā, kur pagaidām pašmāju veloruļļu nodrošinātāju vēl neesot.

Tevi varētu interesēt

Trīspadsmit gadu laikā ballīšu autobuss jeb Partybus spējis saglabāt savu vietu izklaides...

Kamēr Eiropas lielākie atrakciju parki pelnījuši, lai tajos pavadītu vismaz dienu, Latvijā...

ASV izklaides gigants «Walt Disney Co.» šā biznesa gada otrajā ceturksnī, kas...

Ikgadējam hokeja drudzim šogad būs īpaša «mājvieta» – jau no 3. maija...

Norisinās aktīvs darbs, lai izveidotu jaunu izklaides vietu - Šausmu māju, un...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Trīspadsmit gadu laikā ballīšu autobuss jeb Partybus spējis saglabāt savu vietu izklaides...

Uzņēmums «Lockero», kas līdz šim Latvijā izgatavotās mantu glabātuves galvenokārt eksportēja,...

«Maxima» veikalos visā Latvijā norisināsies ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas...

Pārtraucot Galactico aliansi, no šī gada 1. septembra izbeigta arī Galactico elektronisko...

Nolietotu detaļu atjaunošana, to remonts komplektā ar nestandarta iekārtu projektēšanu un izgatavošanu...

«Tīrīga» AS no Valsts vides dienesta ir saņēmusi atļauju sadzīves atkritumu apsaimniekošanas...

Pagājušajā nedēļā Rīgas dome iepazīstināja plašāku sabiedrību ar ideju ieviest nodevu par...

Eiropas lidsabiedrība «Wizz Air» saņēmusi pēdējo jauno Airbus lidmašīnu A321ceo ar HA-LTI...

Pēc nedēļas «Swedbank» klienti vairs nevarēs autorizācijai izmantot bankas izsniegtās kodu kartes....

Ikšķilē 2. septembrī apmeklētājiem durvis vērs jauns sporta centrs – E. Masaļska...