Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pašlaik neesot indikāciju, ka līdzekļu ielu tīrīšanai varētu nepietikt, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Rīgas pilsētas izpilddirektors Jānis Lange.

Viņš sacīja, ka pirmā nedēļa saistībā ar ielu tīrīšanu pagājusi adekvāti, par to arī liecinot tas, ka lielu sastrēgumu ielās neesot. Viņš arī akcentēja, ka pašlaik nav indikāciju, ka naudas ielu tīrīšanai varētu nepietiek.

Viņš arī atgādināja, ka pašvaldība pieņēmusi lēmumu par pāriešanu uz centralizētu ielu tīrīšanu trīs gadu laikā. Šajā sezonā tā jau tiek ieviesta Rīgas vēsturiskajā centrā. Lange skaidroja, ka šāda ietvu tīrīšana nozīmē, ka pašiem iedzīvotājiem vien jātīra lāstekas, pagalmi. Pašvaldības mājaslapā iespējams uzzināt precīzi, kuras ielas jātīra iedzīvotājiem, bet kuras tīra pašvaldības.

Runājot par sāls izmantošanu, Lange atgādināja, ka vēl ir jāveic skaidrojošais darbs, proti, ielas ar tīru sāli vairs nedrīkst kaisīt, drīkst izmantot maisījumu, kurā sāls daudzums nepārsniedz 20%. Tāpat tiek izmantotas škembas.

Vēstīts, ka Rīgas pašvaldība ietvju kopšanai pilsētas centrā ziemā rezervējusi 650 000 eiro.

Šim gadam līdz 31.decembrim budžetā paredzēti 150 000 eiro, bet nākamajam gadam - 500 000 eiro, tomēr tēriņi ietvju tīrīšanai būs atkarīgi no sniega daudzuma.

Lange atgādināja, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā plāno pāriet uz centralizētu ietvju tīrīšanu ziemā.

Šajā ziemā plānots centralizēti attīrīt Rīgas vēsturiskā centra ietves. Vēsturiskajā centrā aptuveni trešo daļu tīrīs Rīgas teritorijas labiekārtošanas pārvalde, bet pārējo tīrīs divi uzņēmumi.

Pēc Langes teiktā, par ietvju tīrīšanu noslēgtas vienošanās ar SIA "Clean R" un SIA "Hagberg".

Kā informēja pašvaldības izpilddirektors, lai atvieglotu ietvju mehanizētu tīrīšanu, pakāpeniski tiks samazināts autostāvvietu skaits, kas atrodas uz ietvēm.

Komentāri

Pievienot komentāru