Pastare atgriežas pie Māršavas stūres 

Par LPKS Māršava direktori atkal kļuvusi Dace Pastare

Sandra Dieziņa, 03.04.2018

Dace Pastare

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Pastare šajā amatā atgriezusies pēc pusotra gada prombūtnes, kura laikā viņa darbojās citā biznesā. Direktores mērķis ir restartēt kooperatīvu un tā darbību. Viņa neslēpj, ka kooperatīvā situācija ir sarežģīta.

Biedri pamet

«Pagājušajā gadā piena cena samazinājās, pazaudējām naudu – tā palika Latvian Dairy ( 328 tūkstoši eiro), kas ir liela nauda. Tā ir daļa no desmit gadu laikā uzkrātās kooperatīva peļņas. Kooperatīvu sāka pamest tā biedri,» situāciju raksturo Dace Pastare. Viņa uzsver – Māršava bija, ir un būs, tādējādi mierinot satrauktos piena ražotājus.

Šobrīd galvenais uzdevums ir atjaunot zemnieku uzticību kooperatīvam un nodrošināt tā pilnvērtīgu darbu. Kooperatīvs nodarbojas ar piena iepirkšanu un realizāciju piena pārstrādes uzņēmumiem. Puse no iepirktā piena tiek realizēta Igaunijas uzņēmumam EPiim, pārējais tiek piegādāts Latvijas uzņēmumiem, vairāki līgumi vēl ir procesā. Paredzēts atjaunot kooperatīva biedru pašapgādi ar saimniekošanai nepieciešamo. Likvidēto piena pārstrādi kooperatīva direktore pagaidām gan nav plānojusi atjaunot.

Kāpēc Latvijā ir tik daudz kooperatīvu? «Tāpēc, ka katrs ar kaut ko piesaista piena ražotāju. Ja visi būtu pilnīgi vienādi, tad tik daudz kooperatīvu jau nemaz nevajadzētu,» uzsver Dace Pastare.

Visu rakstu Pastare atgriežas pie Māršavas stūres lasiet 3. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness.

Jaunākais izdevums