Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas ostas uzņēmums SIA "Jaunzeltiņi" ir uzsācis kokmateriālu pārvadājumus uz Islandi.

Islande tradicionāli ir viens no Latvijas zāģmateriālu ražotāju noieta tirgiem, kur tos izmanto galvenokārt zivjrūpniecības produktu iepakojumam. Līdz ar regulāro pārvadājumu uzsākšanu no Rīgas ostas, Latvijas zāģmateriālu ražotājiem un tirgotājiem tiek piedāvāts jauns, efektīvs loģistikas ceļš, kas atvieglo pieeju nozīmīgam eksporta tirgum.

Regulāros kokmateriālu pārvadājumus nodrošina SIA "Jaunzeltiņi" sadarbībā ar Islandes partneri "Tandrabretti ehf". "Islandes refrižeratorkuģi aktīvās zvejas sezonas laikā veic regulāras zivju piegādes uz Baltijas jūras Austrumu krasta ostām. Lai kuģiem nebūtu jāatgriežas Islandē bez kravas, esam raduši iespēju šo maršrutu izmantot arī pretējā virzienā, proti, uz kuģiem uzkraujot un Islandē nogādājot Latvijas kokmateriālus. Tā Latvijas zāģmateriālu eksportētājiem varam radīt regulāru un izmaksu ziņā izdevīgu iespēju nogādāt savu eksportprodukciju pircējiem Islandē, savukārt Islandes pusei rodas iespēja zvejas sezonas laikā regulāri saņemt iepakojuma ražošanai nepieciešamās izejvielas par pieejamām cenām," norāda SIA "Jaunzeltiņi" valdes priekšsēdētājs Artūrs Veispāls.

Iepriekš šāda veida sadarbība uzņēmumam "Tandrabretti ehf" ir bijusi arī Klaipēdas ostā, bet Rīgas ostas serviss un klientu apkalpošana ir pārliecinājusi Islandes uzņēmēju veidot regulārus pārvadājumus tieši no Rīgas ostas. Sākotnēji pārvadājumi uz Islandi tiek plānoti aktīvās zvejas sezonas laikā, no jūlija līdz oktobrim.

Nākotnē tiek plānots nodrošināt regulārus pārvadājumus un piedāvāt šo loģistikas ceļu uz Islandi arī Latvijas pārtikas ražotājiem. "Rīgas osta turpina attīstīt vietējās izcelsmes kravu eksportu, kas ir viens no ostas stabilitātes stūrakmeņiem. Pozitīvi novērtējama uzņēmuma spēja atrast jaunus loģistikas risinājumus, līdztekus dodot vietējiem kokrūpniekiem papildu noieta tirgu," uzsver Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Komentāri

Pievienot komentāru