Finanses

Paziņoti Baltijas M&A un privātā kapitāla 2019. gada darījumu titulu ieguvēji

Žanete Hāka, 07.11.2019

Balvu saņēmēji kategorijā «Baltijas M&A gada darījums 2019»:

Kristiina Koort, Igaunijas privātā un riska kapitāla asociācija

Evita Goša, SCHWENK Latvija,

Eva Berlaus, Sorainen

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Trešdien, 6. novembrī, Baltijas M&A un privātā kapitāla foruma noslēgumā tika paziņoti Baltijas M&A tirgus nozīmīgāko darījumu apbalvojumu ieguvēji 2019. gadā.

Šis ir jau sestais gads, kopš tiek atzīmēti Baltijas M&A un privātā kapitāla nozares panākumi. M&A, privātā un riska kapitāla gada darījumus atlasa tirgus profesionāļu un ekspertu komiteja. Komiteja izvēlas uzvarētājus pēc tādiem kritērijiem kā darījuma vērtība un tā stratēģiskā nozīme Baltijas reģionam, sarežģītība, inovācijas, finansējuma struktūra un reģionālo pārstāvju iesaistīšana. Vērtēšanā iekļauti darījumi, kas noslēgti iepriekšējo 12 mēnešu laikā.

Baltijas M&A gada darījums 2019.: Schwenk Zement KG: CEMEX S.A.B. de C.V. Baltijas un Ziemeļvalstu aktīvu iegāde

Šis 340 miljonu eiro darījums ietvēra Latvijas SIA CEMEX (tagad – SIA SCHWENK Latvija) iegādi (kam pieder Brocēnu cementa rūpnīca ar ražošanas jaudu apmēram 1,7 miljonu tonnu apmērā, vairāki ieguves karjeri un gatavā cementa maisījuma ražotnes, kā arī jūras terminālis), kā arī citus aktīvus Igaunijā, Lietuvā un Ziemeļvalstīs.

Baltijas privātā un riska kapitāla 2019. gada darījums: Blackstone Group LP: Luminor Group AB 60% akciju iegāde

Luminor Group AB ir holdinga sabiedrība banku grupai, kas darbojas Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Šis darījums, ietverot naudas atlīdzību 1 miljarda eiro apmērā, ļaus Luminor piedāvāt augstākās klases klientu apkalpošanu un paplašināt savu klātbūtni Baltijas reģionā, attīstot inovatīvus produktus un pakalpojumus.

Baltijas izejošais 2019. gada darījums: Thermory AS: Siparila Oy iegāde

Igaunijas sabiedrības Thermory AS, pasaulē vadošā termāli modificēta koka un saunas materiālu ražotāja, un Siparila, Somijas vadošas kokapstrādes iekštelpu un āra risinājumu sabiedrības, apvienošana izveido grupu ar vairāk nekā 100 miljonu EUR ieņēmumiem un būtiski palīdzēs Thermory paplašināt savu produktu portfeli.

Ar pilnu nominēto darījumu sarakstu iespējams iepazīties šeit: https://www.sorainen.com/lv/pazinoti-baltijas-m-a-un-privata-kapitala-2019-gada-balvas-kandidati-2/

Komentāri

Pievienot komentāru