Pērn ABLV Charitable Foundation sabiedriskā labuma iniciatīvas atbalstījis 1,7 miljonu eiro apmērā

2018. gada 28. februāris plkst. 9:55
Autors: LETA
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Pērn labdarības fonds «ABLV Charitable Foundation» saņēmis ziedojumus 4 674 605 eiro apmērā, bet sabiedriskā labuma iniciatīvas atbalstījis 1,651 miljonu eiro apmērā, liecina fonda apkopotā informācija par 2017.gadā paveikto.

Fonds darbojas piecās jomās - bērni un ģimene, laikmetīgā māksla, izglītība, pilsētvide un mecenātu projekti, kuru ietvaros kopā tiek īstenotas desmit programmas.

Finansējums tika izlietots dažādās sabiedriskā labuma iniciatīvās, piemēram, bērnu un ģimeņu atbalstam tika iztērēti 230 945 eiro, kas tika izlietoti, lai iegādātos dzirdes aparātus 40 Latvijas bērniem, atbalstītu 41 nometni 1440 bērniem Latvijā, kā arī sniegtu palīdzību deviņiem Zolitūdes traģēdijā cietušajiem bērniem.

Laikmetīgās mākslas atbalstam tika novirzīti 95 498 eiro, tostarp atbalstīti astoņi laikmetīgās mākslas izstāžu projekti. 100 435 eiro tika novirzīti izglītības jomai, tostarp izdotas kultūras publikācijas un atbalstīti astoņi laikmetīgās mākslas un kultūras izpratni veicinoši izglītības projekti.

Vislielākais finansējums jeb 1,102 miljoni eiro tika novirzīti pilsētvides attīstībai, tostarp tika atbalstīta bērnu rotaļu laukuma «Labirints» īstenošana pie Rīgas Doma, kā arī sasniegts Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja pēdējais projekta realizācijas posms.

Fonda mecenātu projektos sadalīti 122 759 eiro, lai atbalstītu četras sabiedriskas un izglītojošas organizācijas.

Kā ziņots, «ABLV Bank» īpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis tuvākajā nākotnē izlems, kāda būs labdarības fonda «ABLV Charitable Foundation» turpmākā darbība, otrdien preses konferencē, informējot par AS «ABLV Bank» pašlikvidācijas sākšanu, žurnālistiem sacīja bankas valdes priekšsēdētājs Bernis.

«ABLV Charitable Foundation» 2006.gadā nodibināja «ABLV Bank» lielākie akcionāri Bernis un Fiļs. Fonds darbojas kā galvenais «ABLV Bank» partneris labdarības jomā.

Bankas pārstāvji pirmdien arī paziņoja, ka šobrīd ir apturēta arī Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja būvniecības iecere, ko bija plānots nodrošināt par privātiem līdzekļiem kā mecenātu Borisa un Ināras Teterevu un «ABLV Charitable Foundation» dāvanu Latvijas sabiedrībai valsts simtgadē.

Borisa un Ināras Teterevu fonda pārstāve Inga Vasiļjeva aģentūrai LETA sacīja, ka pašlaik projektēšanas stadijā esošā muzeja projekta turpmākās realizēšanas iespējas plānots apspriest nākamajā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja fonda padomes sēdē.

Maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas (ECB) lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, «ABLV Bank» akcionāri ārkārtas sapulcē pirmdien, 26.februārī, nolēma sākt bankas pašlikvidāciju.

«ABLV Bank» problēmas radās pēc «FinCEN» februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas «ABLV Bank» par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. «FinCEN» publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka «ABLV Bank» vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.

Dalies ar šo rakstu