Ražošana

Pindstrup Latvia darbības rādītāji uzlabojušies

Žanete Hāka, 24.01.2020

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Kūdras ieguves, pārstrādes un substrātu ražošanas uzņēmuma SIA "Pindstrup Latvia" ražošanas un pārdošanas apjomi, salīdzinot ar iepriekšējo finanšu gadu, nenozīmīgi samazinājušies, taču apgrozījums pieauga par 2,42% un sasniedza 73,28 miljonus eiro, liecina Lursoft dati.

Palielinājusies arī uzņēmuma peļņa, tai pēc nodokļu nomaksa pieaugot līdz 9,79 milj.EUR.

Aizvadītajā pārskata gadā SIA "Pindstrup Latvia" nodarbināja 415 darbiniekus.

Kā skaidro uzņēmuma pārstāvji, galvenie faktori, kas ietekmēja pārskata gada rādītājus bija sekojoši: sabiedrības saistīto uzņēmumu lēmums samazināt krājumu līmeni Ķīnas noliktavās; pieaugošais pieprasījums un pieaugošās transporta cenas Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas tirgos; iepriekšējās labvēlīgās kūdras ieguves sezonas pozitīvā ietekme uz izejmateriālu pieejamību un cenu; saspringtā situācija nodarbinātības jomā Latvijā.

Pārskata gadā uzņēmums veicis ieguldījumus nekustamajā īpašumā, ražošanas iekārtās un citos ilgtermiņa pamatlīdzekļos 3,04 miljonu eiro apmērā.

Uzņēmuma vadība prognozē, ka nākotnē apgrozījums pieaugs nenozīmīgi, bet peļņas rādītāji saglabāsies līdzšinējā apjomā vai nedaudz samazināsies.

SIA "Pindstrup Latvia" reģistrēts 1994.gadā un pieder dāņu uzņēmumam "Pindstrup Mosebrug" AS. Uzņēmums norādījis, ka tā patieso labuma guvēju noskaidrot nav iespējams.

Dāņu uzņēmumam Latvijā pieder arī kūdras ieguves firma AS "Baloži", savukārt SIA "Pindstrup Latvia" ir kapitāldaļu turētājs trīs uzņēmumos – SIA "Rau Peat LLC", SIA "Peat Export LLC" un SIA "Modus M".