Lai mazinātu aknu bojājuma risku Zāļu valsts aģentūra aicina pacientus un veselības aprūpes speciālistus stingri ievērot nimesulīda preparātu lietošanas noteikumus. Taču kā liecina Latvijas zāļu patēriņa statistikas dati, pērn nimesulīds bijis otrais pieprasītākais recepšu pretsāpju līdzeklis aiz diklofenaka.
Pagājušajā gadā kopumā izplatīti 241,3 tūkst. nimesulīda preparātu iepakojumu, bet šā gada pirmajā ceturksnī – 54,6 tūkst. iepakojumu.
Latvijā reģistrēti šādi nimesulīda preparāti – Mesulid 100 mg tebletes, Nimesil 100 mg granulas iekšķīgi lietojamas suspensijas pagatavošanai, Aponil 100 mg tabletes, Coxtral 100 mg tabletes. Nimesulīdu nedrīkst lietot vienlaikus ar alkoholu, narkotikām, kā arī drudža vai gripai līdzīgu simptomu ārstēšanai.
Šobrīd saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) lēmumu noteikts, ka visi iekšķīgi lietojamie nimesulīda preparāti parakstāmi tikai otrās izvēles terapijai.
Nimesulīda drošums Eiropas Savienībā tika vērtēts pēc ziņojumu saņemšanas par smagiem aknu bojājumiem Īrijā. Latvijā Zāļu valsts aģentūra (ZVA) nav saņēmusi nevienu ziņojumu par aknu darbības traucējumiem, kas saistīti ar nimesulīda lietošanu.