Populārais ASV žurnāls Time par Gada cilvēku šogad pasludinājis «protestētāju», tādējādi atzīmējot demonstrantu lomu šā gada aktuālajos notikumos.
Izdevums īpaši uzsver tunisieša Muhameda Buazizi lomu. Līdz tam nevienam nezināmais M. Buazizi aizvadītā gada nogalē, protestējot pret policijas patvaļu, nolēma pašsadedzināties un vēlāk no gūtajām traumām mira.
M. Buazizi nāve izraisīja nemierus Tunisijā, kuru dēļ no ieņemamā amata atkāpās ilglaicīgais valsts vadītājs Ben Ali. No Tunisijas revolūcijas ietekmējās arī cilvēki citās arābu valstīs, kuras pāršalca demonstrāciju un protesta akciju vilnis, jeb tā sauktais Arābu pavasaris.
Tāpat žurnāls atzīmē, ka visa 2011. gada laikā attīstīto valstu valdības turēja sasprindzinājumā protestētāji, kuri iebilda pret taupības plāniem. Protestu akcijas notika gan Grieķijā, gan Itālijā un Spānijā, kā arī citās Eiropas valstīs.
Arī ASV piedzīvoja plašas protestu akcijas, jeb tā saukto Occupy Wall Street kustību; to organizētāji par vienu no saviem svarīgākajiem iedvesmas avotiem norādījuši tieši Arābu pavasari. Pēc nesenajām Valsts domes vēlēšanām plašas demonstrācijas izcēlušās arī Krievijā. To dalībnieki uzsver, ka vēlēšanu laikā pieļauti daudzi pārkāpumi.
Žurnāls Time Gada cilvēkus nosauc jau koš 1927. gada. Aizvadītajā gadā par žurnāla Gada cilvēku kļuva sociālā portāla Facebook dibinātājs Marks Cukebergs.