Jaunākais izdevums

AS Reģionālā investīciju banka (RIB) ieviesusi zibmaksājumu iespēju, kas nodrošina tūlītējus maksājumus starp kredītiestādēm, kas ir pievienojušās Eiropas zibmaksājumu sistēmai, jeb SEPA Instant Credit Transfer.

RIB tostarp piedāvās zibmaksājumus ar Latvijā lielāko viena izejošā maksājuma limitu – 50 000 eiro. Zibmaksājumi ir pieejami visās RIB norēķinu platformās – gan internetbankā, gan mobilajā aplikācijā.

“RIB bankas konkurences priekšrocība Latvijas finanšu pakalpojumu tirgū ir padziļinātā izpratnē un konsultācijās balstītas klientu apkalpošanas apvienojums ar jaunākajiem digitālajiem risinājumiem. Pērn mēs ieviesām jaunu mūsu internetbankas mobilo aplikāciju ar unikālu virtuālā digipass kodu kalkulatora funkcionalitāti, bet tagad arī zibmaksājumus, kas mūsu klientiem dod pilnu spektru ērtāko savu finanšu pārvaldības iespēju,” saka Aleksandrs Jakovļevs, RIB valdes priekšsēdētājs.

RIB attīstības stratēģija paredz īpašu uzsvaru uz sadarbību ar vidējiem un lieliem Latvijas uzņēmumiem, piedāvājot tiem individuālu izpratni un pieeju. RIB galvenokārt fokusējas uz kreditēšanu, taču klientiem nodrošina arī pilnu ikdienas finanšu pakalpojumu klāstu.

Latvijā zibmaksājumus nodrošina sešas bankas - banka "Citadele", "SEB bankas", "Signet Bank", "Swedbank", "BlueOrange Bank" un "Reģionālā investīciju banka". Latvijas Bankas Elektroniskās klīringa sistēmas Zibmaksājumu serviss darbojas kopš 2017.gada augusta.

Jau vēstīts, ka 2020.gada deviņos mēnešos "Reģionālās investīciju bankas" peļņa bija 1,96 miljoni eiro, kas ir par 48,4% mazāk nekā 2019.gada attiecīgajā periodā. Savukārt bankas aktīvi 2020.gada 30.septembrī bija 236,681 miljona eiro apmērā, kas ir par 17,3% jeb 49,629 miljoniem eiro mazāk nekā 2019.gada beigās.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Zibmaksājumu nodrošināšanā iesaistīsies viss banku sektors Latvijā, intervijā pauda Latvijas Bankas padomes loceklis, bijušais finanšu ministrs Andris Vilks.

"Domāju, ka Latvijā zibmaksājumu nodrošināšanā iesaistīsies viss banku sektors, jo kurš gan gribētu palikt ārpusē," teica Vilks.

Viņš arī minēja, ka zibmaksājumi, zibsaites un zibprasījumi ir tās lietas, ar kurām Latvijas Banka var lepoties. "Šīs ir jomas, kuras centrālās bankas parasti negrib cilāt, un mēs tādēļ izskatāmies ļoti labi ne tikai uz Baltijas vai Skandināvijas, bet uz visas Eiropas fona. Apjomi aug, un svarīgi ir arī tas, ka mēs tos izmantot iedrošinām sadarbības partnerus un sabiedrību. Ja reiz šādi produkti ir pieejami, tie ir maksimāli jāizmanto," sacīja Vilks, piebilstot, ka Latvijas Banka šo pakalpojumu piedāvā arī Igaunijai, jo Igaunijas centrālā banka to nenodrošina.

Komentāri

Pievienot komentāru