Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai veicinātu Pētersalas un Andrejsalas teritoriju attīstību, sadarbību ar valsts un pašvaldības iestādēm, kā arī lai īstenotu dažādus teritorijas labiekārtošanas un attīstības projektus, dibināta apkaimes biedrība Pētersala-Andrejsala.

Biedrības prioritāte būs teritorijas attīstība, paredzēts ar sabiedrisku iniciatīvu īstenot gan teritorijas labiekārtošanas projektus, veicināt urbānās ekosistēmas veidošanu, kā arī paplašināt publiski izmantojamo pilsēttelpu.

“Teritorijai ar tik lielisku ģeogrāfisko novietni – tā atrodas gan klusā centra, gan Vecrīgas tuvumā, un vienlaikus arī ar tiešu piekļuvi Daugavai, ir ļoti liels un vēl neapgūts potenciāls. Pērn apkaime ir piedzīvojusi zīmīgus notikumus, piemēram, RIBOCA2 izstādi, kuru trīs nedēļu laikā apskatīja vairāk kā 20 000 apmeklētāju, daļa no izstādes apmeklētājiem iepazina šo teritoriju pirmo reizi, kas apliecina to, ka šai Rīgas centra apkaimei ir liels potenciāls. Tāpat apkaimē tika demontētas dzelzceļa sliedes, pateicoties tam šobrīd ir pieejama liela izmantojama teritorija, kurā šobrīd, kopā ar Augnīcu īstenojam fitoremediācijas projektu, stādot tūkstošiem saulespuķu. Tiek arī veidota skriešanas trase un domājam arī par citiem projektiem. Ceru, ka arvien vairāk cilvēku izrādīs interesi iesaistīties Pētersala-Andrejsala apkaimes biedrībā un mums izdosies teritoriju atdzīvināt, padarīt to pievilcīgāku gan dzīvošanai, gan uzņēmējdarbībai, kā arī kultūras notikumu norise šajā teritorijā kļūs par ikdienu,” stāsta biedrības valdes priekšsēdētāja Inese Dābola.

Pētersalas-Andrejsalas apkaime izceļas ar to, ka tā ir salīdzinoši vismazāk apdzīvotā centra apkaime galvaspilsētā. Tam par iemeslu ir gan teritorijas industriālā vēsture, gan arī jaunu dzīvojamo namu projektu līdzšinējais trūkums. Vienlaikus, veicinot rīdzinieku interesi, kā arī veidojot mūsdienīgu un ilgstspējīgu pilsētvidi, ir iespēja to nākotnē mainīt.

Šai teritorijai ir vēl neapgūtas iespējas, lai kļūtu par vienu no pilsētvides attīstības paraugiem, kultūras pasākumu norises centriem un mūsdienīgai dzīvošanai piemērotu rajonu pilsētas centrā. Pētersalas-Andrejsalas apkaimes biedrības mērķis ir panākt, ka šī teritorija kļūtu vairāk apdzīvota, pievilcīgāka un piemērotāka kā kultūras, mākslas, tā arī sporta un izglītības projektiem.

Kļūt par Pētersalas–Andrejsalas apkaimes biedrības biedriem var Pētersalas-Andrejsalas apkaimes iedzīvotāji un uzņēmēji, kā arī jebkurš rīdzinieks.

Komentāri

Pievienot komentāru