Citas ziņas

Rīko tīklošanās pasākumu uzņēmējiem par atbalstu Ukrainai un aktuālo biznesā

Db.lv, 02.03.2022

Jaunākais izdevums

Šobrīd daudziem uzņēmējiem kardināli jāmaina sava biznesa darbība, jāpārskata partnerības, piegāžu ķēdes, noieta tirgus. Teju visi arī vēlas atbalstīt Ukrainu savu iespēju robežās.

Kā to labāk un mērķtiecīgāk darīt, ar kādiem biznesa riskiem un iespējām šobrīd rēķināties un kā pārorientēt uzņēmējdarbību – par to tiks stāstīts īpaši organizētā virtuālajā darbnīcā 3. martā, kurā aicināti visi interesenti – Latvijas un diasporas uzņēmēji, kā arī starptautiskos koncernos strādājošie Latvijas speciālisti.

“Uzņēmējiem un starptautiskajās korporācijās strādājošajiem profesionāļiem ir sviras efekts uz to, kas notiek gan ar Krievijas ekonomiku, gan arī uz to, cik atbalsta līdzekļu var plūst Ukrainas atbalstam. Ar mūsu palīdzību gribam to sviru iekustināt, parādot tos dažādos veidus, kā uzņēmēji Latvijā un diasporā, kā arī profesionāļi, kas strādā lielākajās korporācijās, var ar savu aktīvu iesaisti šo ekonomisko ietekmi uz šo kara situāciju pavairot,” informē diasporas uzņēmēju, profesionāļu un zinātnieku biedrības “Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai” (kustības #esiLV) valdes locekle Elīna Pinto.

Šī biedrība organizē pasākumu. Valdes pārstāve teic, ka to nācies veikt ārkārtīgi īsā laikā, burtiski pāris dienās tas arī izdevies, jo situācija “ir degoša” un uzņēmējiem informācija nepieciešama tagad un tūlīt.

Diasporas uzņēmēju un profesionāļu iniciatīvu virtuālās darbnīcas dalībniekus informēs un par labās prakses piemēriem stāstīs vairāki speciālisti, kas ir lietas kursā par aktuālajām norisēm.

Tā, piemēram, Latvijas uzņēmējs, arhitekts Aleksis Babuškins, kurš vairākus gadus dzīvojis un strādājis Ukrainā, karam sākoties, pirms pāris dienām atgriezies Latvijā, stāstīs par situāciju Ukrainā un savu pieredzi. Ar skatu no Ukrainas runās arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecības Ukrainā vadītājs Ainārs Mežulis, viņš informēs par aktualitātēm un atbalsta iespējām Ukrainai.

Par biznesa un finanšu riskiem informēs finanšu sektora profesionāle Daniela Utāne un risku menedžmenta padomniece Edīte Brauela (Browell) no Lielbritānijas, kas strādā starptautiskos uzņēmumos.

Saistībā ar visaptverošām sankcijām pret Krieviju, būtiskas izmaiņas gaidāmas daudzās biznesa nozarēs, un īpaši tās skars tos uzņēmumus, kas sadarbojušies ar šīs valsts pārstāvjiem. Nu jārēķinās ar pārprofilēšanos un biznesa riskiem. Protams, svarīgs aspekts ir arī ētisks un atbildīgs bizness atbilstoši aktuālajai situācijai.

“Uzrunājot uzņēmēju un profesionāļu auditoriju, vēlamies izcelt morālos un atbildīga, vērtībās balstīta, mūsdienīgi globālas pieejas biznesa principus, bet tikpat būtiskas ir tīri praktiskas lietas – kā rīkoties, kā noteikt un pārvaldīt biznesa riskus. Kādus lēmumus pieņemt, piemēram, saistībā ar Krievijas piegādātājiem, partneriem savās biznesa attiecībās; kā rīkoties, kad Krievijas pusei sāksies maksātspējas problēmas; kā uzņēmumus ietekmēs valūtas svārstības,” piemērus min Elīna Pinto.

Viņa piebilst, ka tīklošanās pasākumā laipni aicināti ne vien diasporas, bet arī vietējie Latvijas uzņēmēji – gan tie, kas sadarbojas ar diasporas uzņēmumiem, gan tie, kas vēlas pārprofilēties un meklēt jaunus noieta tirgus un sadarbības partnerus Rietumu virzienā. Kristofs Blaus un biedrības “Riga Tech Girls” vadītāja Anna Andersone stāstīs par Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu sākto atbalsta akciju “Uzņēmēji mieram”, aicinot tajā iesaistīties Latvijas uzņēmējus visā pasaulē.

Ar piemēriem par atbalsta sniegšanu Ukrainai un ar motivāciju to darīt dalīsies latviešu uzņēmējs Dānijā Raivis Orba, kas sniedz palīdzību sadarbībā ar Dānijas bēgļu atbalsta centru.

Savukārt no Vācijas pasākumā piedalīsies latviešu centrs “Bērzaine” (organizācijas “Daugavas Vanagi Vācijā” īpašums), kas, sadarbojoties ar vietējām palīdzības organizācijām, ir gatavs uzņemt vairākus desmitus Ukrainas bēgļu un ģimeņu.

Zīmīgi, ka arī “Daugavas Vanagi” ir organizācija, kas radusies uz bēgļu bāzes un ar kategorisku nostāju pret okupāciju, un šis īpašums savulaik tika iegādāts, lai šeit patvērumu gūtu kara invalīdi, latviešu karavīri Vācijā, kas vairs nevarēja atgriezties Latvijā padomju varas dēļ. “Līdz ar to arī vēsturiskais vērtību mantojums pārvēršas ļoti konkrētās iniciatīvās, kas ir praktiskas un ar cilvēcisko vērtību,” uzsver Elīna Pinto.

Pasākums #standwithUkraine notiks 3. martā 20.00–21.30 pēc Latvijas laika platformā “Zoom”. Pieteikšanās šeit.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Eiropas latviešu uzņēmēji tiksies gada noslēguma tīklošanās pasākumā

Db.lv, 16.12.2021

Uzņēmēju un uzņēmīgo kluba Vācijā “Biznesa Bites” valdes priekšsēdētāja Karīna Cīglere (Ziegler).

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uz šī gada noslēdzošo Eiropas virtuālo tikšanos 16.decembrī aicināts pulcēties ikviens Latvijas izcelsmes uzņēmējs, kuru interesē gūt noderīgas, praktiskas zināšanas, uzklausīt īstus pieredzes stāstus un dibināt kontaktus ar iespējamiem sadarbības partneriem un jauniem klientiem.

Eiropas latviešu uzņēmēju virtuālā tīklošanās notiks jau piekto reizi, un arī šoreiz aicināti piedalīties gan diasporas, gan Latvijas uzņēmēji vai tie, kuri tikai vēl prāto par savu ideju iespējamu realizāciju un vēlas gūt zināšanas un iedrošinājumu.

Decembra pasākuma galvenā lekcija būs par tēmu “Autentiska līderība”.

Virtuāli klātesošajiem būs iespēja uzzināt, kā pilnveidot līderības prasmes; kā izvēlēties piemērotākos darbības virzienus un veidot izcilu komandu; kā ietekmīgi komunicēt, lai sadzird darbinieki un sadarbības partneri.

Meistarklasi par šiem jautājumiem vadīs Inga Ezera, starptautiski pieredzējusi biznesa, līderības un personības attīstības trenere ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi augsta līmeņa amatos. Ierasta un dalībnieku iecienīta sadaļa uzņēmēju tīklošanās pasākumos ir praktiskie pieredzes stāsti. Šoreiz ar to dalīsies Šveicē mītošā Liene Poriete. Viņa nesen sākusi realizēt savu radošās uzņēmējdarbības ideju, projektu “fine art plate”, apvienojot divas lielās aizraušanās – vizuālo un kulinārijas mākslu. Ceļš līdz savam sapnim bijis garš un interesants, un tajā gūtas atziņas un pieredze, kas var noderēt arī citiem diasporā dzīvojošajiem, kas vēl tikai prāto par savu ideju realizēšanu. Līdzīgi kā iepriekšējā reizē, dalībniekiem būs iespēja īsumā prezentēt sevi, savu piedāvāto produktu vai pakalpojumu un pastāstīt, kādu sadarbību šobrīd meklē.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Notiks Eiropas mēroga tīklošanās pasākums uzņēmējiem

Db.lv, 28.09.2021

Ar praktiskiem padomiem un dzīvās pieredzes stāstiem dalīsies #esiLV valdes pārstāve, Eiropas latviešu priekšsēdētāja Elīna Pinto.

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Diasporas kopiena #esiLV aicina Latvijas un citu Eiropas valstu latviešu uzņēmējus 30. septembrī piedalīties jau ceturtajā tīklošanās pasākumā.

Iepriekšējie trīs virtuālie saieti radīja lielu interesi, un, pateicoties tiem, jau vairākiem simtiem uzņēmēju bijusi iespēja iegūt jaunas zināšanas, izveidot sadarbības tīklus un kontaktus ar citu valstu partneriem un klientiem.

Latvijas izcelsmes Eiropas uzņēmēju un uzņēmīgo ceturto tīklošanās pasākumsu, tāpat kā iepriekšējos, organizē diasporas biedrība “Ekonomiskā sadarbība un investīcijas Latvijai” jeb kustība #esiLV kopā ar latviešu uzņēmēju klubiem un kustībām no Vācijas, Anglijas, Zviedrijas, Luksemburgas.

Katrā pasākumā ir lekcija vai vērtīga informācija par to, kas var noderēt diasporas un arī Latvijas uzņēmējiem, pēc tam katram dalībniekam ir iespēja iepazīstināt ar sevi un iepazīt citus, apmainīties ar kontaktiem un informāciju.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No 31. oktobra līdz 6. novembrim astoņi būvniecības uzņēmumi no Latvijas piedalīsies pirmajā būvniecības nozares tirdzniecības misijā izstādes “EXPO 2020 Dubai” laikā Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE).

Tirdzniecības misijas mērķis ir piesaistīt jaunu sadarbības partneru uzmanību un attīstīt dažādas sadarbības iespējas gan Tuvo Austrumu, gan pasaules mērogā, izmantojot globālo platformu, ko piedāvā EXPO. Savukārt 1. novembrī Latvijas uzņēmējiem būs iespēja apmeklēt EXPO Biznesa forumu, kas piedāvā vairākus tīklošanās pasākumus.

Būvniecības nozares tirdzniecības misijā piedalīsies astoņi Latvijas būvmateriālu ražotāji un būvniecības pakalpojumu sniedzēji – gan pieredzējuši uzņēmumi, gan tie, kas vēl meklē savu ceļu globālajā tirgū: koka mēbeļu un sienu apdares ražotājs “AW Latvia”, digitālo risinājumu attīstītājs būvniecības nozarei “Artehus”, apdares materiālu ražotājs “Silk Plaster Group”, inovatīvu hidroizolācijas pārbaudes risinājumu izstrādātājs “Controlit Factory”, industriālo betona grīdu ieklāšanas uzņēmums “Primekss”, 3D būvju modelēšanas, 3D skenēšanas un konsultāciju uzņēmums “ITED”, mēbeļu, kāpņu, logu, durvju un citu interjera elementu ražotājs “Wood ART.lv” un parketa ražotājs “Riga Parket”.

Komentāri

Pievienot komentāru
Start-up

TechHub Riga Kultūras ministrijas ieceres dēļ nāksies atstāt telpas Kronvalda bulvārī

Db.lv, 28.10.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Jaunuzņēmumu kopiena "TechHub Riga" atstās darba telpas Rīgā, Kronvalda bulvārī 4, jo Kultūras ministrija tās iecerējusi nodot mākslas augstskolu izmantošanai, apliecināja "TechHub Riga" valdes locekle Alise Gurenko.

Viņa norādīja, ka ēkā, kur agrāk atradās Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāte, ir ieguldīts nopietns darbs, lai stratēģiski virzītu ēkas attīstību un tā kļūtu par mājām jaunuzņēmumiem un ar tiem saistītajām organizācijām, gūstot atbalstu gan no Latvijas Universitātes, gan Valsts prezidenta kancelejas, gan Ekonomikas ministrijas.

"Nonākot līdz lēmuma virzīšanai valdībā, saņēmām veto no kultūras ministra, pamatojoties uz ieceri ēku nodot mākslas augstskolu izmantošanai. Pie šādas notikumu attīstības nesaredzam jēgpilnu un ilgtspējīgu darbības turpināšanu esošajās telpās," sacīja Gurenko.

Viņa sacīja, ka "TechHub Riga" pašreiz cieši sadarbojas ar Rīgas pilsētas pašvaldību un citiem jaunuzņēmumu ekosistēmas partneriem, meklējot ēkas, kas varētu būt piemērotas jaunuzņēmumu kopienai, taču tas ir sarežģīts un ilgstošs process.

Komentāri

Pievienot komentāru