Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas vīnziņu asociācija vērsusies pie valdības ar lūgumu Pasaules čempionam vīnzinībās Raimondam Tomsonam piešķirt naudas balvu par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu valsts popularizēšanā.

Jau vēstīts, ka par Vīnziņu olimpisko spēļu jeb reizi trijos gados Association de la Sommellerie Internationale (ASI) rīkotā pasaules someljēru čempionāta uzvarētāju kļuvis R.Tomsons. Čempionātā, kurā ierasti dominē gastronomijas lielvalstis ar izkoptu restorānu un vīna baudīšanas kultūru un vēsturi, Baltijas valstu pārstāvis triumfē pirmoreiz.

Latvijas vīnziņu asociācija ir pārliecināta, ka Tomsona vēsturiskais panākums viesmīlības, vīna un restorānu nozares attīstībai dos nozīmīgu grūdienu, Latviju uz visiem laikiem iezīmējot pasaules vīna kartē.

“Raimonda Tomsona vēsturiskā uzvara Latviju pilnīgi oficiāli ieceļ vīna lielvalstu, kā, piemēram, Francijas, Itālijas, Spānijas un Skandināvijas valstu, kas ierasti dominē vīnziņu čempionātos un mišelina ceļvežos, statusā. Esam pārliecināti, ka pasaules čempiona tituls Latvijas viesmīlības un vīnzinības nozarei var dot vēl nozīmīgāku attīstības grūdienu, kā rudenī ilgi gaidītās Michelin zvaigznes. Jau tagad ar asociācijas kolēģiem strādājam, lai, piemēram, nākotnē Pasaules vīnziņu čempionāts norisinātos Latvijā!,” norāda Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents Jānis Kaļķis.

Latvijas Vīnziņu asociācija griezusies Ministru kabinetā, Ekonomikas, Kultūras un Izglītības un zinātnes ministrijās ar lūgumu pasaules čempionam piešķirt naudas balvu par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu valsts popularizēšanā. Līdzīgi kā vadošo Latvijas sportistu un kultūras jomas pārstāvju panākumi globālos starptautiskos forumos, Tomsona panākums guvis plašu atspoguļojumu ārvalstu masu medijos.

Latvijas Vīnziņu asociācija uzskata, ka naudas balva būtu neatsverams stimuls turpināt darbu ar Latvijas vietas nostiprināšanu pasaules gardēdības un vīna kultūras kartē, un, ka pirmais solis mērķa sasniegšanā būtu starts ASI konkursā par tiesībām Rīgā organizēt Pasaules vīnziņu čempionātu.

2023. gada ASI Pasaules vīnziņu asociācijas Pasaules čempiona titula ieguvējs R.Tomsons ir arī 2017. gada Eiropas vīnziņu čempiona titula ieguvējs. Raimonds ir restorāna Barents vīnzinis un Barents Wine Collectors vīnu programmas vadītājs. Iepriekš ilgstoši darbojies restorānā Vincents, un Pasaules vīnziņu čempionātā Beļģijā 2019. gadā ieguvis augsto 3. vietu. Bijis Latvijas Vīnziņu asociācijas prezidents, trīskārtējs Latvijas un Baltijas vīnziņu čempionāta uzvarētājs, 2011. gadā uzvarējis prestižajā Eiropas vīnziņu konkursā „Sommelier Trophee de Champagne”. Konkursa “Latvijas Gada vīns” žūrijas loceklis kopš 2014.gada. Augstāko WSET vīnzinību diplomu ieguvis Austrijas Vīna akadēmijā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaules vīnziņu čempionātā Parīzē svētdien uzvarējis latvietis Raimonds Tomsons.

Tomsons prestižajā konkursā pārspēja dānieti Ninu Jensenu, kura palika otrajā vietā, un Honkongas pārstāvi Rīzu Čoi, kurš ieņēma trešo vietu.

Šis čempionāts ir pasaules vīna profesionāļu sabiedrības reprezentablākais pasākums un norisinās reizi trīs gados. Šoreiz tas norisinājās svētdien arēnā "La Défense" netālu no Parīzes.

Tomsons uz skatuves pēc uzvaras sacīja, ka nespēj tam noticēt.

Sarunā ar uzvarētāju pasākuma vadītājs sajauca Latviju ar Lietuvu, jautājot, vai Tomsona valstī ir vīna dārzi, uz ko Tomsons atbildēja ar aicinājumu labāk baudīt Latvijas alu.

Pusfinālā piektdien Tomsons ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka uzaugšana valstī, kurai nav senas vīna darīšanas kultūras, bijusi priekšrocība.

Komentāri

Pievienot komentāru