Jaunākais izdevums

Trīs jaunie censoņi Miķelis Ziemelis, Indriķis Ziemelis un Toms Bergmanis apvienojuši spēkus un izveidojuši lāzerpeintbola parku Laserdog bijušajā Preses nama ēkā Rīgā un spēj ar savu pakalpojumu pievilināt lielus uzņēmumus, tostarp Swedbank, Statoil un citus, kuri vēlas darbiniekiem nodrošināt kopīgu izklaidi kolektīva saliedēšanas vai atpūtas nolūkos.

Pakalpojuma attīstībā investēti aptuveni 5 tūkst. eiro pašu līdzekļu, un tagad trīs draugi kaļ plānus, kā lāzerpeintbola parku attīstīt tālāk.

Sākotnējā ideja jaunajiem uzņēmējiem bija piedāvāt peintbola atrakciju vasaras festivālos. «Sapratām, ka to nav iespējams īstenot, jo ir pārāk liela ķēpa ar tērpu mazgāšanu un tamlīdzīgi. Taču pēc gada spriedām, ka ideju var īstenot ar lāzerpeintbola ekipējumu. Koncentrējāmies uz Positivus festivālu, tomēr tajā netikām. Kā iemeslu mums minēja, ka tas neatbilstot festivāla koncepcijai,» stāsta Miķelis. Pēc pirmās neveiksmes puiši rokas nenolaida, darbošanās tika turpināta dažādu pilsētas svētku ietvaros. «Sākumā pašiem nebija ekipējuma, to īrējām. Braucām uz Koknesi, Madonu, Jēkabpili. Piedāvājām atrakciju pilsētas svētku ietvaros, ko, protams, bija nepieciešams saskaņot, tostarp tās norises vietu,» viņš piebilst. Ar laiku izkristalizējās, ka, šādi strādājot, rodas problēmas, piemēram, parādās atkarība no laikapstākļiem, nepieciešamība pēc piemērotas atrašanās vietas atrakcijai, kas ietvertu dažādus šķēršļus, lai nebūtu pašiem jāiekārto un jāpielāgo teritorija.

«Runājot par pašvaldību attieksmi pret šādu izklaidi, jāsaka, ka tās bija atsaucīgas, neprasījām no tām naudu. Bija gadījumi pašvaldībās, kad mums izbrīnītā balsī prasīja – vai jums tiešām nevajag naudu? Tas bija standarta jautājums,» piebilst Toms.

Visu rakstu Grib izgriezt pogas peintbolam lasiet 31. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru
Mazais bizness

Sekojot idejai: No neveiksmīgas pieredzes līdz sekmīgam biznesam

Laura Mazbērziņa, 06.02.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lāzerpeintbola parka Laserdog izveidotāji Miķelis Ziemelis un Toms Bergmanis, neskatoties uz ķibelēm, kas iepriekš piemeklējušas, ir optimisma pilni un cerīgi raugās nākotnē

Sākotnējā ideja jaunajiem uzņēmējiem bija piedāvāt peintbola atrakciju vasaras festivālos, šis biznesa modelis gan neizrādījās veiksmīgs.

«Doma neradās pati no sevis, es agrāk biju viens no Andrejsalas peintbola parka izveidotājiem, kur mēs darbojāmies kopā ar Ernestu Šēnu un Jāni Stepiņu. Palīdzēju viņiem attīstīt biznesu, taču vienā brīdī biznesa attiecības pārtraucām. Nedaudz vēlāk E. Šēns izmēģināja arī lāzerpeintbolu, kas man šķita ļoti interesants. 2017.gada 8.martā mēs ar Tomu braucām automašīnā un domājām, kā varētu ātri nopelnīt naudu. Par ko gan divi jauni puiši var runāt, braucot automašīnā – runā par sievietēm un par to, kā nopelnīt naudu. Runājām par to, ka vajadzētu izveidot lāzerpeintbola aktivitāti Positivus festivālā, tomēr tajā netikām. Kā iemeslu mums minēja, ka tas neatbilstot festivāla konceptam,» stāsta M. Ziemelis.

Komentāri

Pievienot komentāru