Sākam biznesu: Ideju noskata seriālā 

Ogres batutu parks Jump Park, kas pērn atklāts bijušā kinoteātra telpās, jau kļuvis par bērniem iemīļotu izklaižu vietu.

Elīza Grīnberga, speciāli DB, 30.1.2019
1/12

«Sieva šādu parku pamanīja populārajā seriālā Bīstamās mājsaimnieces, jo ASV šādi parki ir izplatīti un bieži vien vērojama tendence, ka tas, kas parādās ASV, pēc kāda laika tiek ieviests arī Latvijā,» spriež Raimonds Pabrieža.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Ideja par šāda veida izklaides vietu tā īpašniekiem Raimondam un Simonai Pabriežām radusies, vēl pirms darbu sāka šādi centri Rīgā, taču, strādājot algotā darbā, šī plāna realizācija dzīvē uz kādu laiku atlikta.

Jump Park Ogrē sāka darbu 2018. gada jūlijā, taču doma par šādu parku radusies jau pirms vairākiem gadiem. «Sieva šādu parku pamanīja populārajā seriālā Bīstamās mājsaimnieces, jo ASV šādi parki ir izplatīti un bieži vien vērojama tendence, ka tas, kas parādās ASV, pēc kāda laika tiek ieviests arī Latvijā,» spriež R. Pabrieža. Tomēr pašiem bijis stabils darbs, līdz ar to nav sanācis izbrīvēt brīdi, kad sākt šīs idejas realizāciju un biznesa ideju noslīpēt līdz galam. Pēc kāda laika pamanījuši, ka šāda izklaides vieta jau tapusi Rīgā. Reiz, kādā nedēļas nogalē, kad pašiem jau bija bērns, nolēmuši doties izklaidēties uz batutu parku, taču viņus sagaidījis pārsteigums. «Ieradāmies centrā pusdienas laikā, ap pulksten 12, un mums vaicāja, vai esam pierakstījušies, jo bez pieraksta tajā dienā bija iespējams tikt tikai deviņos vakarā. Par šo faktu bijām izbrīnīti un secinājām, ka laikam šim parkam ir labi panākumi,» stāsta R. Pabrieža. Rezultātā izlemts, ka uz laiku malā atliktā ideja tomēr ir jāiekustina, jāveido batutu parks Ogrē. Tā kā neizmantotas stāvēja daļa Ogres bijušā kinoteātra telpu, kas piederēja ģimenei (uzņēmums pašlaik strādā zem SIA Ogres kino, kas pieder Raimonda tēvam, un abi ir uzņēmuma valdē), nolemts tajās iekārtot batutu parku, ņemot vērā, ka šīm telpām ir augsti griesti un tās piemērotas tieši izklaižu parkam.

«Pamazām sākām rīkoties, taču biznesa idejas īstenošanas process gāja salīdzinoši lēnām – aizvien strādāju algotā darbā, laika bija maz, bija bērns un vēl spēlēju basketbolu. Sapratu, – lai kaut ko panāktu, jāmet miers algotajam darbam un nopietni jāķeras klāt batutu parka izveidei,» atminas R. Pabrieža. Rīcības plānu viņš izveidojis, kamēr vēl strādājis algotā darbā. Kopumā, lai ieviestu ideju dzīvē, pagāja aptuveni gads – laiku aizņēma gan sarunas ar bankām, gan komunikācija ar piegādātājiem, gan citi procesi. Bija jāievēro arī visas drošības prasības, kas saistītas ar šāda centra izveidi, turklāt gadījusies neparedzēta aizkavēšanās. «Toreiz, kad sūtījām visu aprīkojumu, trāpījām uz Jaungada svinībām, kad piegādātājs nestrādāja 40 dienas, līdz ar to nācās ilgi gaidīt. Taču ar to vēl gaidīšana nebeidzās, jo sagadījās, ka tajā gadā vēl pēc svētkiem pasta sūtījumi kavējās vētras dēļ. Satraukums bija, neskatoties uz to, ka konteiners bija apdrošināts, jo, ja tas netiktu piegādāts, nāktos kārtot visas formalitātes un visu pasūtīt vēlreiz, tādēļ atvēršana aizkavētos, bet bankai kredītu jau būtu jāsāk atmaksāt,» stāsta R. Pabrieža. Tomēr viss beidzies veiksmīgi, gaidītais sūtījums galu galā atnācis un parks vasarā atklāts.

Visu rakstu Sākam biznesu: Ideju noskata seriālā lasiet 30. janvāra laikrakstā Dienas Bizness.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Tevi varētu interesēt

Šogad decembra otrajā pusē bijušā Depo veikala vietā Krasta ielā, Rīgā, plānots...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

Vēl pirms diviem gadiem Pārdaugavā, Robežu ielas koka namā, čakli strādāja vietējais...

Lāzerpeintbola parka Laserdog izveidotāji Miķelis Ziemelis un Toms Bergmanis, neskatoties uz ķibelēm,...

Pārņemot dzimtas prasmes, Marika Petrovska izveidojusi zīmolu Vectēva maiznīca....

Bizness balstās uz laimīgiem un smaidīgiem apmeklētājiem, tāpēc SIA Kairi saimnieki neslēpj...

Cilvēkiem vairāk ceļojot, paplašinās viņu redzesloks un, arī mājas atbraucot, rodas vēlme...

Skaņu amatnieks Artis Reimanis darbojas divās saistītās jomās – ražo skandas un...

Lauvas tiesa Ette tete zīmola produkcijas nonāk ārvalstīs....

Gastronomijas institūta izveidotāja Inese Rugāja cer, ka ar laiku cilvēki biežāk ceps...

No meitu un mammu kleitu komplektu kolekcijas apģērbu zīmols Linden Leaf pārorientējas...

Lai palielinātu klientu skaitu, «Zaļais gurķis» nolemj pārcelties uz centru....