Mazais bizness

Sākam biznesu: Spēlīte ar pašu izstrādātu platformu

Anda Asere, 10.06.2015

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Amerikānis Ross Martins Smits (Ross Martin Smith) un latvietis Artūrs Vītols apvieno spēkus, izstrādājot mobilo spēli Funky Karts , trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

«Iepazināmies TechHub Riga. Mums abiem bija interese par spēlēm, aizgājām dažas reizes pusdienās. Sākumā kā draugi pļāpājām par spēlēm, bet vēlāk izlēmām kopā izstrādāt savējo. Gribēju strādāt ar Artūru, jo biju redzējis viņa dizainu. Tas ir pirmais, ko spēlētājs pamana, tas rada pirmo iespaidu, un, manuprāt, viņa dizains ir unikāls, atšķirīgs no daudzām spēlēm, ko esmu redzējis Google Play vai App Store. Tas mani iedvesmoja,» stāsta Ross. Artūrs piebilst, ka Rosam ir pieredze programmēšanā un darbā ar mobilajām platformām, bet viņš pats ir dizainers ar pieredzi mobilo spēļu izstrādē, tāpēc nolemts apvienot spēkus, lai redzētu, ko kopā var panākt. Ross gandrīz desmit gadus ir strādājis spēļu izstrādes kompānijās Amerikā un Kanādā. Viņš ir amerikānis, kurš jau divus gadus dzīvo Latvijā. «Es esmu apprecējis latviešu sievieti, un mēs izlēmām dzīvot Latvijā,» viņš teic.

Pie spēles Ross un Artūrs strādājuši aptuveni gadu. «Neizmantojām kādu no gatavajām spēļu izstrādes platformām, tāpēc lielāko daļu laika veltām tam, lai uzbūvētu savu tehnoloģiju. Daudzas spēles tiek veidotas jau uz gatavām platformām, kas ļauj izstrādāt spēli ātrāk, taču mēs vēlējāmies veidot savu spēli paši no nulles, turklāt ne vienu vien. Kad darināsim nākamās spēles, pašu platforma ļaus to izdarīt ātrāk,» ir pārliecināts Ross. Iemesls šādai izvēlei bija tas, ka gatavās platformas nodrošina daudzas lietas, bet bieži vien ir lēnīgas – vai nu spēles ielādēšanas laiks ir ilgs, vai arī citas darbības ir lēnas. «Tā kā man pašam ir samērā vecs telefons, man bija svarīgi, lai spēle, ko es būšu izstrādājis, darbotos uz mana telefona, jo spēles, pie kurām esmu strādājis iepriekš, to nespēja,» saka Artūrs.

Visu rakstu Spēlīte ar pašu izstrādātu platformu lasiet 10. jūnija laikrakstā Dienas Bizness.