Mazais bizness

Sākam biznesu: Sveces ietērpj baltu zīmēs

Anda Asere, 22.12.2015

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ilze Gamorja izvēlējusies liet sveces ar reljefu, kurā izceltas baltu zīmes, rūnu formulas un Dzīvības zieds

Ar sveču liešanu SIA Alfa Jums līdzīpašniece Ilze Gamorja sāka nodarboties šī gada vasarā. Iepriekš viņa jau ilgāku laiku bija izgatavojusi dāvanu aploksnes un brošas, bet vēlējās papildināt savu sortimentu. Ilgi domājot par to, ko tieši viņa vēlētos piedāvāt, Ilze izvēlējās sveces.

Latvijā pašlaik ir plašs sojas vaska sveču piedāvājums ar dažādiem ziediem. Viņai pašai tās patīk, un sākotnēji radās doma izmēģināt roku šādu sveču izgatavošanā, tomēr jau no paša sākuma viņai bija skaidrs, ka jāpiedāvā kaut kas atšķirīgs no tā, kas ir citiem. Ilze lej sveces ar reljefām zīmēm. Kopumā viņas piedāvājumā ir desmit dažādas sveces.

Ilzei patīk sveces, pati viņa parasti vienlaikus dedzina vairākas un ilgu laiku bija izmantojusi no parafīna veidotās. Tomēr savu sveču izgatavošanā viņa priekšroku devusi sojas vaskam. «Izvēlējos to, jo vasks ir dabīgs un sveces ilgi deg, pat ilgāk nekā parafīna. Tagad es jūtu atšķirību. Domāju, ka pamazām cilvēki sāk saprast un izvēlas veselīgo,» viņa saka. Uzņēmēja uzsver, ka izmanto ekoloģisku sojas vasku, kas nesatur palmu eļļu, naftas un parafīna produktus, pesticīdus, herbicīdus, toksiskas un ģenētiski modificētas vielas.

Visu rakstu Sveces ietērpj baltu zīmēs lasiet 22. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru