Citas ziņas

Sākts kriminālprocess saistībā ar Šlesera pulksteņa lietu

, 06.02.2010

A. Šlesera pulkstenis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu policijas pārvaldē (FPP) sākts kriminālprocess saistībā ar Rīgas vicemēra Aināra Šlesera (LPP/LC) rokas pulksteņa pirkuma nenorādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā, ziņo BNS.

Par to FPP atbildes vēstulē informējusi žurnālistu Lato Lapsu, kurš iepriekš lūdza viest skaidrību ap vicemēra pulksteni, aģentūrai apliecinājis L. Lapsa.

Finanšu policijas pārvalde iepriekš informēja par materiālu izvērtēšanas procesa pabeigšanu saistībā ar šo lietu, taču neatklāja, vai ir pieņemts lēmums par kriminālprocesa sākšanu vai atteikšanos sākt kriminālprocesu par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā.

Pērnā gada nogalē FPP saņēma informāciju no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) ar lūgumu FPP savas kompetences ietvaros izvērtēt informāciju par iespējamo A. Šlesera prettiesisko rīcību.

KNAB gan savas kompetences ietvaros pārbaudē nav konstatējis pārkāpumus saistībā ar A. Šlesera rokas pulksteņa pirkuma nenorādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā, tomēr šīs lietas materiāli tika nosūtīti izvērtēšanai Valsts ieņēmumu dienestam.

Pulksteņa vērtība, pēc iesnieguma atsūtītāja domām, ir aptuveni 30 tūkstoši latu.

Šlesers pērn 9.oktobrī Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā 100.panta preses klubs uz žurnālista L. Lapsas pārmetumiem par 30 tūkstošus latu vērta pulksteņa nedeklarēšanu atbildēja, ka ir gatavs atskaitīties par visiem saviem pirkumiem, tostarp dārgu pulksteni, kuru patlaban nēsā.

Toreiz raidījumā uz jautājumu, vai dārgo pulksteni, kas viņam ir uz rokas, galvaspilsētas vicemērs ir deklarējis un cik tas maksā, A. Šlesers vien atbildēja, ka to iegādājies pirms pāris gadiem un tas tiešām «ir dārgs pulkstenis», nenoraidot arī žurnālista apgalvojumu, ka laikrāža vērtība varētu būt apmēram 30 tūkstoši latu.

Tomēr LPP/LC līderis arī uzsvēra, ka to, ko ir iegādājies, ir iegādājies legāli un viņam šajā ziņā neko pārmest nevarot.

Komentāri

Pievienot komentāru