Jaunākais izdevums

Saldējuma ražotājam «Druva food» ir apstiprināts mantas pārdošanas plāns, un mantas pārdošanas termiņš noteikts 30.aprīlis, liecina informācija «Firmas.lv».

Atbilstoši «Druva food» mantas pārdošanas plānam iecerēts pārdot kustamo mantu - automašīnu «Mercedes Benz 2528» ar piespiedu pārdošanas vērtību 6000 eiro, nekustamo īpašumu, tostarp dzīvokli Dārza ielā 2-4, Saldū un veikalu Striķu ielā 7-1A, Saldū, kuru vērtību plānots precizēt, izdarot papildinājumus mantas pārdošanas plānā. Tāpat iecerēts pārdot arī patentu valdē reģistrētas preču zīmes - «Druvas produkti», kas attiecas uz uzņēmuma ražotajiem gaļas izstrādājumiem, termiski apstrādātiem augļiem un dārzeņiem un pelmeņiem, kā arī preču zīmi «Studentu pelmeņi», kas attiecas uz pelmeņiem. Abu preču zīmju kopējā iespiedu pārdošanas vērtība ir 6000 eiro. Prognozējamo līdzekļu apmērs, kurus plānots iegūt pēc neieķīlāto parādnieka mantu pārdošanas, vēl tiks precizēts.

Tāpat plānots pārdot «Druva food» ieķīlāto kustamo mantu, tostarp uzņēmuma pamatlīdzekļus - kopā 112 vienības, kuras piespiedu pārdošanas vērtība ir 788 000 eiro un debitoru parādus, tajā skaitā ārvalstu debitoru parādus 1,107 miljonu eiro vērtībā.

Ieķīlātās mantas nodrošinātais kreditors ir «Danske bank». Tiks pārdots arī ieķīlātais nekustamais īpašums - Kuldīgas šosejā 4, Druvā, Saldus pagastā, Saldus novadā, kas sastāv no 15 nedzīvojamām ēkām un būvēm 161 000 eiro vērtībā. Zeme, uz kuras atrodas ēkas, neietilpst īpašuma sastāvā. Ēkas atrodas uz citam īpašniekam piederošas zemes. Šo īpašumu nodrošinātais kreditors ir «'Danske bank'» un Valsts ieņēmumu dienests. Tāpat starp ieķīlātājām mantām ietilpst arī Patentu valdē reģistrētā preču zīme «Druvas saldējums», par kuru 2014. gada 24. aprīlī Preču zīmju reģistrā ir izdarīta komercķīlas atzīme un ķīlas ņēmējs ir Danske bank«. Preču zīmes vērtība, atbilstoši »Druva food« grāmatvedības uzskaites informācijai, noteikta 1670 eiro.

Uzņēmuma ieķīlāto kustamo mantu, preču zīmi »Druva food« un nekustamo īpašumu kā lietu kopību plānots pārdot publiskā izsolē par augstāko nosolīto cenu, pamatojoties uz Maksātnespējas likumu, lai saglabātu ražotni kā vienotu objektu un iespējami nodrošinātu tā turpmāku funkcionēšanu. Tādējādi iecerēts panākt, ka kreditoru ieguvums no uzņēmuma pārdošanas būs lielāks nekā gadījumā, ja »Druva food« manta tiktu pārdota atsevišķi. »Druva food« ieķīlātās kustamā un nekustamās mantas atsavināšanas rezultātā plānots iegūt ne mazākus naudas līdzekļus par sertificēta vērtētāja vērtējumos norādīto kustamās un nekustamās mantas vērtības kopsummu.

»Druva food« maksātnespējas procesa administratore Daina Zaķe aģentūrai LETA sacīja, ka sludinājums par izsoli ievietots elektroniskajā izsoļu vietnē laikrakstā »Latvijas Vēstnesis« tikai 6.februārī, līdz ir pāragri vērtēt cilvēku aktivitāti, piesakoties izsolei. Viņa atgādināja, ka, piesakoties izsolei ir jāiemaksā arī drošības nauda, kas šajā gadījumā ir samērā liela summa. Līdz ar to izsoles dalībniekus varēs konstatēt tikai tad, kad tuvosies pieteikšanās izsolei termiņa beigas.

Zaķe atgādināja, ka kopš maksātnespējas uzsākšanas brīža ražošana »Druva food« telpās ir apturēta, un pašlaik tiek veikti mantas saglabāšanas pasākumi.

Viņa piebilda, ka izsoles procedūrai ir divas daļas. No sākumā par izsoles objektu ieinteresētie izsolei līdz noteiktam izsoļu vietnē redzamajam laikam piesakās. Tad noteiktā laikā sākas izsole. Līdz ar to pirmās secinājumus par to, kāds ir izsoles pretendentu skaits, varēs pateikt, kad pieteikumu pieņemšana būs noslēgusies un būs iemaksāta drošības nauda, kas pretendentam jāiemaksā, lai apstiprinātu dalību izsolē.

Jau ziņots, ka »Druva food« Saldus rajona tiesa pērn 31.oktobrī pasludinājusi maksātnespējas procesu, un saskaņā ar Saldus rajona tiesas spriedumu par uzņēmuma maksātnespējas administratori šajā maksātnespējas procesā ir iecelta Daina Zaķe, kura saskaņā ar Maksātnespējas likumu ir sastādījusi »Druva food« mantas pārdošanas plānu.

Saskaņā ar »Firmas.lv« sniegto informāciju, pieteikumu par AS »Druva food« maksātnespējas procesa pasludināšanu šā gada 10.oktobrī tiesā ir iesniedzis uzņēmums »Time to be« , kas šogad »Druva food« ražotnē izremontēja saldētavu, un kuram »Druva food« par paveiktajiem darbiem nesamaksāja. Šā gada 18.oktobrī pieteikumu par AS »Druva food« maksātnespējas procesa pasludināšanu iesniedzis arī uzņēmuma bijušais izpilddirektors Nerijus Gedeika, kuram »Druva food« nebija pilnībā izmaksājis darba algu.

»Druva food« pārstāvis Aldis Ošenieks tiesas sēdē 31.oktobrī atzina pieteikumus un paskaidroja, ka »Druva food« nespēj segt visus kreditoru prasījumus, kā arī uzņēmumam ir nodokļu parāds valstij. Kaut arī »Druva food« ir liels pamatkapitāls, visi pamatlīdzekļi ir ieķīlāti, tiesas sēdē norādīja Ošenieks. Ja maksātnespējas pieteikumu nebūtu iesnieguši kreditori, to būtu izdarījis pats uzņēmums »Druva food«. Ošenieks arī teica, ka Gedeikam kā kompānijas izpilddirektoram pēdējā gadā vienīgajam bija tiesības rīkoties ar uzņēmuma finanšu līdzekļiem.

»Druvas food« reģistrēta 1994.gadā un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2,683 miljoni eiro. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir Igaunijas uzņēmums »Aktsiaselts« (50%), kā arī Aldis Ošenieks (50%), liecina informācija »Firmas.lv«. 2015.gadā »Druva food« strādāja ar 2,225 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 8,1% un bija 139 588 eiro. »Druva food« 2016.gada finanšu rādītāji nav pieejami.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saldus rajona tiesa šonedēļ pasludinājusi saldējuma ražotājas AS Druva Food maksātnespējas procesu un par maksātnespējas procesa administratori iecēlusi Dainu Zaķi, vēsta Lursoft Klientu Portfelis.

2.novembrī attiecīgais ieraksts veikts maksātnespējas reģistrā un komercreģistrā, un kreditori var pieteikt savus prasījumus viena mēneša laikā. Tiesā ar pieteikumu pasludināt AS Druva Food par maksātnespējīgu vērsās divi pieteicēji. Šā gada 10.oktobrī pieteikumu tiesā iesniedza SIA Time to be, kas šovasar veica AS Druva Food saldētavas remonta darbus, bet kuras rēķinu 5500 eiro apmērā uzņēmums nav apmaksājis, liecina tiesas lēmums. Savukārt 18.oktobrī pieteikumu par AS Druva Food maksātnespējas procesa pasludināšanu iesniedzis uzņēmuma bijušais izpilddirektors Nerijus Gedeika, jo uzņēmums viņam nav pilnībā izmaksājis darba algu par vairākiem 2017.gada mēnešiem no maija līdz septembrim. AS Druva Food darba samaksas parāds izpilddirektoram, ar kuru septembrī darba līgums tika izbeigts pusēm vienojoties, ir nepilni 12 tūkstoši eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aptuveni pēc mēneša darbu varētu sākt Tērvete food saldējuma ražotne Druvā, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

AS Agrofirma Tērvete īpašnieks Vitauts Paškausks sarunā ar DB pastāstīja, ka jūlija beigās vai augusta sākumā tiks sākta saldējuma ražošana, bet pagaidām vēl notiek iepirkumi un tiek iegādātas nepieciešamās iekārtas. «No Tērvetes piena ražosim saldējumu,» teica V. Paškausks. Viņš gan nevēlējās plašāk komentēt jautājumus, kas saistīti ar ieguldījumiem un ražotnes plāniem, sakot, ka tas vēl ir pāragri. Tiklīdz būsim ražotni palaiduši, stāstīsim plašāk, piebilda V. Paškausks.

Nonāca izsolē

Šā gada martā saldējuma ražotājas AS Druva food nekustamo īpašumu, kustamo mantu un ieķīlāto preču zīmi par gandrīz miljonu eiro iegādājies pērn reģistrētais uzņēmums Tērvete food, kura mērķis ir atsākt ražošanu, iepriekš pavēstīja Druva food maksātnespējas procesa administratore Daina Zaķe. Kā liecina Lursoft dati, Tērvete food ir reģistrēts pērn 2.novembrī Jelgavā un kompānijas apmaksātais pamatkapitāls ir 10 000 eiro. Uzņēmuma darbības veids ir holdingkompāniju darbība, tas pilnībā pieder Santai Paškauskai, bet valdes priekšsēdētājs ir alus ražotāja Tērvete AL padomes priekšsēdētājs Niks Paškausks. Agrofirma Tērvete ir lielākais lauksaimnieciskās produkcijas ražotājs, tostarp piena ražotājs. 2016. gadu Tērvete pabeidza ar 12,47 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir vairāk nekā gadu iepriekš, taču agrofirmas zaudējumi pērn pārsniedza vienu miljonu eiro, kas, visticamāk, saistīts ar zemo piena iepirkuma cenu. Pagājušā gada vadības ziņojums Lursoft vēl nav publiskots. Tērvete food šogad martā izsolē ar vienu soli iegādājies Druva food mantas kopību. Ja tiesa apstiprinās izsoles aktu, kompānija samaksās solīto naudu un izpildīsies visi likumā noteiktie nosacījumi, lai Tērvete food kļūtu par Druva food kustamās mantas īpašnieci, iepriekš vēstīja LETA.

Komentāri

Pievienot komentāru
Pārtika

Kā top? Druvas saldējums ar košļeņu garšu

Ilze Šķietniece, speciāli DB, 17.05.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šonedēļ rubrikā Kā top? portāls Db.lv piedāvā aplūkot, kā top zīmola Druvas saldējums produkcija divu kilogramu iepakojumos ar košļeņu aromātu (bubble gum) ražotnē Saldus novada Druvā.

Pēc aptuveni gadu ilga klusuma perioda pagājušā gada rudenī atsāka darboties saldējuma ražotne Saldus novada Druvā. Pēc iepriekšējo saimnieku – Druva Food – maksātnespējas 2017. gadā, ēkas, iekārtas un zīmolu pagājušā gada sākumā iegādājās SIA Tērvete food, kas ietilpst holdingā Agrolats Group.

Jaunie ražotnes saimnieki produkcijai saglabājuši iepriekšējo zīmolu – Druvas saldējums. «Vārds ir vērtība, kas jāsaglabā. Šie mēneši, kopš esam atsākuši ražot un pārdot produkciju, to pierāda. Dzirdam komplimentus, klienti pauž prieku, ka Druvas saldējums atkal redzams veikalos,» stāsta SIA Tēvete food valdes loceklis Andris Limanāns. «Tas tikai apliecina, ka būtu bijis ļoti žēl, ja tas pazustu no tirgus,» viņš piebilst. Pirmajā sezonā Druvas saldējums orientējas uz klientiem Kurzemē, kur zīmols vēsturiski ir vislabāk atpazīstams.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Maksātnespējas kontroles dienests šogad sedzis uzņēmumu darbinieku prasījumus 1,04 miljonu eiro apmērā

Db.lv, 17.10.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2018. gada deviņos mēnešos Maksātnespējas kontroles dienests no darbinieku prasījumu garantiju fonda ir izmaksājis naudas līdzekļus 1 040 974 eiro apmērā 62 maksātnespējīgo uzņēmumu 1046 darbinieku prasījumu apmierināšanai.

Vidējā viena darbinieka prasījumu segšanai piešķirtā summa 2018. gada deviņos mēnešos bija 995 eiro.

Salīdzinājumam, 2017. gada deviņos mēnešos Maksātnespējas administrācija no darbinieku prasījumu garantiju fonda izmaksāja naudas līdzekļus 1 016 809 eiro apmērā 69 maksātnespējīgo uzņēmumu 1 131 darbinieka prasījumu apmierināšanai. Vidējā viena darbinieka prasījumu segšanai piešķirtā summa 2017. gada deviņos mēnešos bija 897 eiro.

Lielākās summas no darbinieku prasījumu garantiju fonda līdzekļiem 2018. gada deviņos mēnešos izmaksātas:

  • MSIA «IMS» 158 darbinieku prasījumu apmierināšanai 240 666 eiro apmērā;

  • MSIA «Ardžuna» 65 darbinieku prasījumu apmierināšanai 73 678 eiro apmērā;

  • MSIA «Arnis» 60 darbinieku prasījuma apmierināšanai 69 067 eiro apmērā;

  • SIA «GWG Wastecare Solutions» 52 darbinieku prasījumu apmierināšanai 65 543 eiro apmērā;

  • MSIA «Termināls Vecmīlgrāvis» 61 darbinieka prasījuma apmierināšanai 50 195 eiro apmērā;

  • AS «Druva Food» 43 darbinieku prasījuma apmierināšanai 40 996 eiro apmērā;

  • MSIA «Eco Green Line» 16 darbinieku prasījuma apmierināšanai 31 611 eiro apmērā;

  • SIA «Makdonell Latvia» 19 darbinieku prasījuma apmierināšanai 23 295 eiro apmērā;

  • SIA «Clusterpoint» 11 darbinieku prasījuma apmierināšanai 21 562 eiro apmērā;

  • MSIA «Grods» 9 darbinieku prasījuma apmierināšanai 21 094 eiro apmērā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Karjera

MNA šogad segusi maksātnespējīgo uzņēmumu darbinieku prasījumus 163,5 tūkstošu eiro apmērā

Dienas Bizness, 18.04.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada 1.ceturksnī Maksātnespējas administrācija (MNA) no darbinieku prasījumu garantiju fonda ir izmaksājusi naudas līdzekļus 163 513 eiro apmērā 24 maksātnespējīgo uzņēmumu 205 darbinieku prasījumu apmierināšanai.

Vidējā viena darbinieka prasījumu segšanai piešķirtā summa 2018.gada 1.ceturksnī bija 792 eiro.

Salīdzinājumam 2017.gada 1.ceturksnī 20 maksātnespējīgo uzņēmumu 489 darbinieku prasījumu apmierināšanai tika novirzīti 434 896 euro un vidējā viena darbinieka prasījuma segšanai piešķirtā summa bija 888 euro.

Maksātnespējas administrācijas direktore Inese Šteina uzsver: «Tendences, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir līdzīgas – 2017.gada pirmajā ceturksnī lielāko daļu – 413 darbinieku prasījumi 365 848 eiro apmērā – veidoja MAS »KVV Liepājas metalurgs« darbinieku prasījumi. Savukārt pozitīvi vērtējams, ka 2018.gada 1.ceturksnī Maksātnespējas administrācija darbinieku prasījumu garantijas fondā ir atguvusi 113 980,72 eiro, kas ir 6,7 reizes vairāk kā 2017.gada 1.ceturksnī, kad tika atgūti 16 840 eiro.»

Komentāri

Pievienot komentāru