Enerģētika

SDG termināļa būvniecībā Venstpilī investēs 45 miljonus eiro

Armanda Vilcāne, 09.01.2018

Ventspilī plānots uzbūvēt divus sašķidrinātās dabasgāzes uzglabāšanas rezervuārus, kuru maksimālais tilpums būs līdz 20 tūkst. kubikmetru.

Vizualizācija: Ventstone Complex

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Arī pēc valsts lēmuma par akciju iegādi uzņēmumā Conexus Baltic Grid nav skaidrības par sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecību Latvijā

Jautājums par nepieciešamību būvēt savu sašķidrinātās dabasgāzes (SDG) termināli periodiski enerģētiķu dienas kārtībā «uzpeld» jau vairāku gadu garumā, tomēr projektu joprojām nav. Nozares eksperti atgādina, ka šādas vērienīgas ieceres īstenošanai nepieciešams ekonomisks pamatojums. Kamēr valsts skaidru lēmumu vēl nav pieņēmusi, Ventspilī grasās būvēt termināli ostas vajadzībām.

Kamēr valsts vēl tikai vērtē sašķidrinātās gāzes termināļa nepieciešamību Latvijā, Ventspilī jau lemts par labu SDG termināļa būvniecībai ostas vajadzībām – kompānijas Ventstone Complex projekts paredz uzbūvēt nelielu SDG termināli un glabātuvi. Termināļa darbība plānota tikai Ventspils brīvostas teritorijā un nav paredzēts, ka tas varētu būt kā Latvijas reģionālais SDG terminālis.

«Tā kā Ventspilī šobrīd dabasgāze nav pieejama, šāds projekts būtu svarīgs ne vien esošajiem uzņēmumiem, bet arī jaunu investoru piesaistē, kas vienlaikus varētu kļūt arī par termināļa klientiem,» atklāj Ventstone Complex pārstāvis Jānis Lubiņš.

2017. gada nogalē noritējusi projekta sabiedriskā apspriešana, kurā klātesošie tika iepazīstināti ar projekta būtību, riskiem un ieguvumiem. «Šobrīd gaidām pozitīvu atzinumu, lai varētu sākt izstrādāt tehnisko projektu,» pauž Ventstone Complex pārstāvis. Paredzamās projekta izmaksas ir 45 miljoni eiro, projekta realizācijai plānots piesaistīt kredītlīdzekļus no bankām.

Visu rakstu Plāni būvēt termināli miglā tīti lasiet otrdienas, 9. janvāra, laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru