Sekojot idejai: Frizētava ar numuriņu sistēmu tirdzniecības centros 

Jau otrajā salonā HairRiga administratora pienākumus pilda robots – numuriņu izsniedzējs, gluži kā bankā; nākotnē uzņēmums vēlētos būt vairākos tirdzniecības centros.

Laura Mazbērziņa, 2019. gada 15. aprīlis plkst. 6:22

Friziersaloni HairRiga šobrīd ir raduši mājvietu divos Rīgas iepirkšanās centros - Olimpia un Rīga Plaza, tomēr uzņēmumu SIA HairRiga Sun un SIA HairRiga īpašniece Ilva Banka-Okorie atklāj, ka nākotnē viņa vēlētos atvērt HairRiga arī tirdzniecības parkā Alfa vai Spice.

Koncepts kā nevienam

Abos HairRiga friziersalonos administratora vietā strādā robots – numuriņu izsniedzējs. Pirmais robots tika ieviests 2017. gadā līdz ar jauno friziersalonu Rīga Plaza, bet kopš šā gada marta šī sistēma darbojas arī Olimpia.

I. Banka-Okorie nav dzirdējusi, ka kādam citam salonam būtu šāds koncepcija, skaidrojot, ka HairRiga princips ir līdzīgs kā bankā, jo ir dzīvā rinda ar numuriņu sistēmu. Iestāties rindā jeb iegūt savu kārtas numuru var arī mājaslapā – tiešsaistē, piesakoties uz konkrētu datumu un laiku. Numuriņu iekārtā investēti 3,5 tūkstoši eiro. I. Banka-Okorie ir pārliecināta, ka ilgtermiņā šis ieguldījums atmaksājas, jo būtiski palielinās friziersalona efektivitāte. Ierodoties friziersalonā, cilvēks paņem savu numuriņu. Gaidot savu kārtu, viņš var izstaigāt veikalus, paēst vai izdarīt kaut ko citu. Pienākot rindai, salona klients mobilajā tālrunī saņemt ziņu ar norādi, ka var ierasties HairRiga.

Aplikācijā var arī pabīdīt savu rindas kārtu uz vēlāku laiku. Numuriņu pierakstu var veikt arī vairākus mēnešus vai gadu uz priekšu – tiešsaistē.

«Šāda koncepcija darbojas, klienti novērtē šo ērtību. Cilvēkiem patīk tas, ka viņi nejūtas vainīgi, ja kaut ko nokavē. Numuriņu sistēmu tāpēc arī aizsāku, jo man pašai ir trīs bērni, kuriem bieži ir jāgriež mati. Bērni darbojas dažādos pulciņos, un reizēm friziera apmeklējumu sanāk nokavēt. Tas rada tikai stresu. Es nonācu pie tā, ka būtu labi, ja pie friziera varētu tikt jebkurā laikā, jebkurā dienā, bez iepriekšējas plānošanas,» skaidro I. Banka-Okorie.

Pēc viņas domām, mūsdienās īsākām procedūrām, kā matu griezums, vaksācija, manikīrs, būtu jābūt pieejamām bez iepriekšēja pieraksta, jo «ja ejam iegādāties jaunu kleitu, nav nepieciešama iepriekš pieteikta vizīte, lai to iegādātos, kā tas bija agrāk, kad apģērbu pasūtīja pie skrodera.

Tie ir ikdienas nepieciešamības pakalpojumi, kam jābūt ērti pieejamiem katru dienu,» pauž I. Banka-Okorie.

Sāk ar manikīru

Uzņēmējdarbības sākums sakrīt ar laiku, kad I. Banka-Okorie mācījās Rīgas Stradiņa Universitātes 5. kursā par ārsti. «Gribēju pati sākt pelnīt. Laikā, kad studēju, bija populāri akrila un t.s. gēla nagi. Ar kursa biedreni izgājām kursus un sākām draudzenēm pieaudzēt nagus. 2005. gadā atvēru savu pirmo salonu, kur tika piedāvāts tikai manikīrs un pedikīrs. Klientu lokam paplašinoties, izveidoju friziersalonu. Šobrīd HairRiga ir izaudzis tik tālu, ka Olimpia salons aizņem divus stāvus. Pirmajā stāvā 90 kvadrātmetru platībā ir sauļošanās studija, savukārt otrajā stāvā ir 150 kvadrātmetru liels skaistumkopšanas salons. 2017. gadā atvērām salonu Riga Plaza,» stāsta I. Banka-Okorie.

Cena visiem vienāda

Cenu politiku ietekmē konkurentu darbība. I. Banka-Okorie atzīst, ka viņas friziersalonā cenas nav «no/līdz», jo viņai pašai nepatīk cenas diapazoni. «Viegli ir saprast, ja uzreiz visiem matu tipiem ir viena cena un nav jāuztraucas, cik beigās būs jāmaksā,» viņa skaidro.

Numuriņu sistēma pieejama matu griešanai, vaksācijai un uzacu korekcijai. Savukārt, ja sieviete vēlas krāsot matus, tad tas gan ir jāpiesaka iepriekš.

I. Banka-Okorie stāsta, ka klienti ir uzticami, gluži tāpat kā darbinieki. Viņasprāt, lielākais izaicinājums biznesā ir atrast labus darbiniekus, tomēr daži no darbiniekiem HairRiga strādā jau no pirmsākumiem.

Nav brīvu telpu

I. Banka-Okorie vēlētos HairRiga izveidot arī citos tirdzniecības centros, tostarp Spicē un Alfā, tomēr tur šobrīd brīvu platību nav.

«Ar uzņēmumu tirdzniecības kompleksa Spice iznomāšanas departamentu ir bijušas sarunas par nomas telpām Spice Home. Tirdzniecības kompleksa ēkā Spice nav brīvu iznomājamo platību, tās rūpīgi tiek plānotas ilgtermiņā, attīstot tirdzniecības centra stratēģiju, saskaņojot to ar padomi un rūpīgi sekojot līdzi apmeklētāju pieprasījumam un vajadzībām. Šobrīd kompleksā nomnieki maina atrašanās vietas, apmeklētāju iecienītākie zīmoli veic paplašināšanos, ienāk jauni zīmoli, sekojam līdzi tirgus tendencēm un attīstībai. HairRiga joprojām pastāv iespējas kļūt par mūsu nomnieku, un potenciālā sadarbība var tikt izskatīta,» komentē tirdzniecības kompleksa Spice mārketinga vadītāja Linda Kalniņa.

«Tirdzniecības parkā Alfa, tāpat kā citos SIA Linstow Center Management apsaimniekotajos centros, ar nomniekiem netiek slēgti pakalpojumu sniegšanas ekskluzivitātes līgumi.

Tomēr iznomājamās platības ir ierobežotas, reizēm radot situācijas, kad potenciālā nomnieka iecerētajā centrā konkrētajā brīdī nav pieejamas brīvas un, pēc iznomātāja ieskatiem, piemērotas platības,» informē Mārcis Budļevskis, SIA Linstow Center Management valdes loceklis, iznomāšanas un biznesa attīstības direktors.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2018. gada 07. jūnijs plkst. 12:55

Modes un izklaides centrā Rīga Plaza ceturtdien, 7.jūnijā atklāts Maxima XXX formāta...

2018. gada 09. aprīlis plkst. 15:57

Tirdzniecības centra Rīga Plaza mārketinga direktore Urzula Spickus stāsta par drošību tirdzniecības...

2018. gada 29. janvāris plkst. 13:23

Garderobē varēs uzglabāt gan somas un drēbes, gan arī uzlādēt mobilās ierīces un datorus.

2016. gada 23. decembris plkst. 21:04

Piektdienas, 23.decembra vakarā kārtējo reizi saņemta informācija par iespējamiem draudiem lielveikalā...

2016. gada 21. decembris plkst. 17:04

Tehnisku iemeslu dēļ tirdzniecības centrā Riga Plaza šobrīd notiek apmeklētāju evakuācija,...

Nepalaid garām

Restorānu biznesā pamatlietas ir skaidras – garšīgs ēdiens, lieliska apkalpošana un labs...

2019. gada desmit mēnešos likvidēti 21 157 uzņēmumi, kas ir par 412...

Latvijas pašvaldības desmitgades garumā cēlušas peldbaseinus, stadionus, kultūras centrus bez...

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

No šīs sadaļas
2019. gada 09. maijs plkst. 7:21

Dāņu uzņēmējs Stēns Lorenss, kurš plašāk pazīstams kā Luijs Fonteins, kopā ar...

2019. gada 26. marts plkst. 8:39

Apbedīšanas dienesta darbinieks mūsdienās ir gan ārsts, gan psihologs, gan mācītājs...

2019. gada 21. marts plkst. 17:21

Eiropas kopbraukšanas platforma Bolt jau vasaras sākumā plāno papildināt savu pakalpojumu klāstu...

2019. gada 21. marts plkst. 16:10

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputāti vienbalsīgi...

2019. gada 21. marts plkst. 8:52

Salaspilī iemūrēts pamatakmens Latvijā pirmajai saules enerģijas centralizētās siltumapgādes...

2019. gada 20. marts plkst. 17:16

Rīgas dome tuvākajā laikā plāno slēgt spēļu zāles visā galvaspilsētas administratīvajā teritorijā...

2019. gada 20. marts plkst. 16:35

Austrijas zemo izmaksu lidsabiedrība «Laudamotion» no šā gada rudens sezonas sāks jaunus...

2019. gada 20. marts plkst. 6:18

Lēdmanes izklaides parkā Avārijas brigāde (AB Park) jau ieguldīti aptuveni 2,2 miljoni eiro,...

2019. gada 18. marts plkst. 20:13

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir pabeigusi pašvaldības SIA «Rīgas...

2019. gada 18. marts plkst. 12:35

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca pašlaik ir vienīgā vieta visā Baltijā, kur...