Frizieru vidū arī studenti no Uzbekistānas 

Pirms četriem mēnešiem skaistumkopšanas salons «HairRiga» publicēja darba sludinājumu friziera vakancei un atsaucās Rīgas Tehniskās universitātes students no Uzbekistānas.

Anda Asere, 27.8.2019
1/4

Shamsiddin Kabilkhanov

Publicitātes foto

«Iepriekš Shamsiddin Kabilkhanov trīs gadus ir strādājis par bārberi Taškentā un viņam padodas tiešām fantastiski griezumi. Pēc mēneša viņš ieteica citu puisi no Uzbekistānas Javokhir Rakhimov, kurš arī ir ļoti labs frizieris un strādā t/c «Rīga Plaza»,» stāsta Ilva Banka–Okorie, salona «HairRiga» īpašniece.

Vaicāta, cik sarežģīti ir pieņemt darbā ārvalstu studentus, viņa teic, ka šajā gadījumā īpašu grūtību neesot – frizieri ir studenti, kuriem jau ir nokārtoti visi dokumenti un kuri drīkst strādāt 20 stundas nedēļā. Viņiem kā studentiem darbadienās ir mācības un viņi var strādāt brīvdienās, kas salonam ir īpaši izdevīgi, jo tas atrodas tirdzniecības centrā un klientu pieplūdums ir tieši brīvdienās. Kopumā abos salonos brīvdienās vidēji ir simt klientu, bet darbadienās divreiz mazāk.

Nelielas problēmas bijušas saistībā ar valodu. Sākumā klienti pēc tam, kad tika brīdināti, ka frizieri runā tikai angliski vai krieviski, bija visai pārsteigti, bet vēlāk saprata iemeslu un pieņēma to visai labi. «Mums ir daudz pozitīvu atsauksmju no klientiem, ka viņi sen neesot bijuši pie tik rūpīga meistara. Viņiem ir ļoti laba attieksme pret darbu – no visas sirds cenšas, nekad nekavē, neiebilst aizstāt kolēģus,» slavē I. Banka–Okorie.

Šobrīd «HairRiga» salonā t/c «Olimpia» strādā 30 speciālisti, bet t/c «Riga Plaza» – 15. Atrast jaunus speciālistus esot sarežģīti, tāpēc I. Banka–Okorie priecājas, ka darbā piesakās arī ārzemju studenti.

Salonu īpašniece stāsta, ka šajā biznesā var just sezonalitāti – vasarā katru dienu ir daudz pedikīra un manikīra procedūras. Salīdzinājumam – ziemā pedikīru veic vien daži cilvēki nedēļā. Tāpat vasarā daudz vairāk klientu izvēlas vaksāciju.

DB jau rakstīja, ka «HairRiga» salons t/c «Rīga Plaza» izceļas ar to, ka tajā nav administratores un tā vietā klienti var izņemt numuriņu un pašapkalpoties. Uzņēmēja šo pieeju mēģināja ieviest arī salonā t/c «Olimpia», bet tur tas neaizgāja. Iespējams, tas skaidrojams ar to, ka salons pastāv jau kopš 2005. gada un ir daudzi pastāvīgie klienti, kuri ir pieraduši pie pieraksta sistēmas.

Pirmo salonu I. Banka–Okorie atvēra, kad viņai bija 24 gadi un studēja medicīnu Rīgas Stradiņa Universitātes 5. kursā. Toreiz bija populāri gēla un akrila nagi un, lai gan sākumā pati ar to nodarbojās, vēlāk izveidoja manikīra salonu, kur dot darbu citiem un lai pati varētu turpināt mācības. Sākumā tas bija tikai manikīra salons, bet vēlāk, klientu mudināta, viņa sāka piedāvāt arī frizēšanas pakalpojumus. Laika gaitā uzņēmējai ir bijuši saloni arī t/c «Azur» un t/c «Barona centrs», taču tie neesot bijuši tik veiksmīgi un ar laiku tika slēgti.

Tevi varētu interesēt

Jau otrajā salonā HairRiga administratora pienākumus pilda robots – numuriņu izsniedzējs, gluži...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Trīspadsmit gadu laikā ballīšu autobuss jeb Partybus spējis saglabāt savu vietu izklaides...

Uzņēmums «Lockero», kas līdz šim Latvijā izgatavotās mantu glabātuves galvenokārt eksportēja,...

«Vācijā pavārs izmaksā mazāk nekā Latvijā!» Ar šādu apgalvojumu Ēriks Dreibants pārsteidz...

Riteņbraucēju lielvalsts Nīderlandes pilsētā Utrehtā augustā atklāta lielākā velonovietne...

Rīgas pilsētas pašvaldība un SIA «Getliņi EKO» pilnībā noraida Konkurences padomes (KP) pārmetumus...

Restorāns «Bibliotēka No1» ir radījis jaunu zīmolu - «Klaips» - un atvēris...

Pēc nepilna gada darbības Polijas tūrisma operators «Itaka» sīvās konkurences un zemā...

Transporta pakalpojumu platforma Bolt (iepriekš Taxify) trešdien Tallinā atklāj ēdienu piegādes...

Pēc aptuveni divu gadu ilga darba Latvijas Pasts noslēdzis 1,8 miljonu eiro...

SIA «Daugavpils reģionālā slimnīca» atsākusi plānveida operāciju veikšanu, apliecināja pilsētas...