Mazais bizness

Sekojot idejai: No kurjerpārvadājumiem pievēršas ēdiena piegādei

Anda Asere, 23.05.2019

Muhameds Gaits (Mohamed Ghaith), SIA Zeew dibinātājs.

Foto: Sintija Zandersone/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Zeew, kas iepriekš nodarbojās ar mazu paciņu kurjerpārvadājumiem, tagad pievēršas ēdiena piegādei; kā biznesa atšķirības zīmi uzņēmums izvēlas bezmaksas pakalpojumu.

Biznesu SIA Zeew sāka ar ideju palīdzēt ar piegādēm ziedu veikaliem un citiem mazajiem uzņēmumiem, kļūstot par šo kompāniju kurjerpartneri. «Esam fokusējušies uz ēdiena piegādi, jo šajā jomā ir lielāks pieprasījums un šajā biznesā ir arvien pieaugoši apjomi,» saka Muhameds Gaits (Mohamed Ghaith), SIA Zeew dibinātājs. Viņš uzsver, ka no citiem tirgus spēlētājiem atšķiras ar bezmaksas piegādi. «Vienīgie Rīgā piedāvājam bezmaksas piegādi – cilvēks maksā tikai par ēdienu. Sapratām, ka mums ir jāatšķiras no konkurentiem. Redzējām, ka klientiem viena no svarīgākajām lietām ir tieši piegāde. Ja viņiem tas ir tik svarīgi, izlēmām piedāvāt piegādi bez maksas,» uzsver Muhameds. Pakalpojums darbojas līdz pat 11 km attālumā no restorāna, kas nozīmē, ka uzņēmums pārklāj teju visu Rīgu, pat Babīti.

Biežāk ēd burgerus

Uzņēmēja novērojumi liecina, ka Rīgā cilvēkiem īpaši garšo burgeri, tos klienti pasūta visu laiku. «Burgeri pēc pieprasījuma ir pirmajā vietā. Tie šobrīd ir populāri, cilvēki izbauda šo ēdienu, jo tam ir pieejama cena un nav ilgi jāgaida. Vēl viens skaidrojams šī ēdiena popularitātei ir tas, ka Zeew ir daudzi labi zināmi ēdinātāji, kas piedāvā burgerus. Turklāt, ja cilvēks vēl redz bezmaksas piegādi, uzreiz pasūta,» stāsta Muhameds. Burgeriem seko suši, pica, kebabs un citi ēdieni.

Visbiežāk pasūtījumus saņem no Imantas, Zolitūdes un šīs apkārtnes. Viņš spriež, ka tas tāpēc, ka lielākā daļa restorānu un kafejnīcu atrodas centrā un otrpus Daugavai ir mazāk iespēju izvēlēties maltīti, jo īpaši – ar piegādi. «Piemēram, populārā Ghetto Pietura ir centrā, un līdz ar bezmaksas piegādi kļūst interesanti pasūtīt ēdienu no turienes,» viņš novērojis.

Vakarā vieglākas maltītes

Visbiežāk cilvēki pasūta ēdienu laikā no 11 līdz 13.30 dienā, lai ieturētu pusdienas birojā. Tad pāris stundu ir mierīgāks periods, dzīvība atkal atgriežas ap četriem un lielākā aktivitāte ilgst līdz septiņiem vakarā. Dienas noslēgumā aktivitāte proporcionāli samazinās līdz piegādes slēgšanas laikam pusvienpadsmitos vakarā.

Zeew darbu sāk 10.30 no rīta, bet uz brokastīm uzņēmums īpaši nekoncentrējas. Šis segments arī nav īpaši aktīvs, jo cilvēki nav raduši pasūtīt brokastu ēdienus uz mājām vai biroju. Arī kafejnīcās Latvijā pagaidām brokastis nav ļoti populāra ēdienreize.

Visu rakstu lasiet 23. maija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!