Nekustamais īpašums

Skrundas lokatora pilsētiņa - atkal zem izsoles āmura

Dienas Bizness, 15.05.2014

Foto: Inga Ozola, LR

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ceturtdien izsolīs kosmosa sakaru staciju, dārzeņu glabātuvi, 10 dzīvojamās ēkas un citus objektus. Padomju armijas militārais mantojums, ko tautā dēvē par Skrundas lokatora pilsētiņu - nekustamais īpašums Mežaine Skrundas novada Raņķu pagastā atkal nonācis zem izsoles āmura, vēsta Latvijas Radio.

Esošie īpašnieki SIA Iniciatīva Europa no Krievijas esot gluži vai pazuduši no zemes virsas un Skrundas novada domei divus gadus neesot maksājuši nekustamā īpašuma nodokli. Parāds audzis augumā, tāpēc pašvaldība vērsusies tiesā un ceturtdien Ventspilī gaidāma īpašuma izsole, vēsta medijs.

Teritoriju pašlaik neviens vairs neapsargājot, un katrs, kas vien grib redzēt, «kas lācītim vēderā», tiekot tajā iekšā.

Latvijas Radio izdevies sarunāt tikšanos ar rudbāržnieku Intu Folkmani. Viņš esot zinošākais pavadonis, jo pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas strādāja šajā objektā un zina tur katru stūrīti : «Ir tā pamestības sajūta. Nav jābrauc uz Černobiļu - šeit var gūt līdzīgus iespaidus, Ja tur ir radiācija, tad šeit ir tīrs, nav radiācijas.»

Viens no krāšņākajiem objektiem – virsnieku klubs, kur apskatāmi kareivju mākslas darbi, zīmējumi, kas attēlo krievu armijas vēsturi, Ļeņina seja, kas veidota stikla mozaīkā.

Privatizācijas aģentūrai lielāko daļu no pirkuma summas – 153 990,69 latus SIA Iniciatīva Europa esot samaksājusi, taču kopš pērnā gada aprīļa iemaksas nav veiktas un parāds jau pārsniedzis 137 tūkstošus eiro. Tagad, kad gaidāma kārtējā izsole, nekustamā īpašuma novērtējums iespaidīgi niecīgāks - vien 12 tūkstoši eiro.