Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Valsts Vides dienests piemērojis 500 eiro sodu SIA Las RT, kas Rīgā, Kurzemes prospektā 3E, ilgstoši no savas teritorijas nav izvedis nelikumīgi uzkrātos atkritumus, informē VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Lēmums par piespiedu naudas piemērošanu tika pieņemts pēc kārtējās pārbaudes 1. martā, kurā VVD Lielrīgas RVP inspektors konstatēja, ka uzņēmums nav izpildījis tam doto VVD izpildrīkojumu – līdz 2018. gada 31. decembrim izvest no teritorijas ilgstoši, nelikumīgi uzkrātos un uzglabātos atkritumus.

Atkritumu pārkraušanai un uzglabāšanai teritorijā Kurzemes prospektā 3E, Rīgā slēgtā noliktavā VVD ir izsniegusi vienu atļauju nebīstamo atkritumu (būvniecības, koka, plastmasas, papīra un kartona iepakojuma) apsaimniekošanai. Tā izsniegta teritorijas nomniekam SIA EKO LAKS.

Par pagājušajā piektdienā veiktās pārbaudes laikā konstatētajiem pārkāpumiem pret SIA EKO LAKS ierosināta administratīvā lietvedība par atkritumu apsaimniekošanas atļaujā noteikto apsaimniekojamo atkritumu pārsniegšanu, par valsts ikgadējo statistikas pārskatu nesniegšanu (Statistikas pārskats veidlapa Atkritumi 3), kā arī par neatbilstību iesniegtajā informācijā par apsaimniekoto atkritumu apjomu.

Par dažādiem pārkāpumiem VVD gan zemes īpašnieku, gan atkritumu apsaimniekotāju vairākkārt ir saucis pie administratīvās atbildības, kā arī par brīdinājis par to, ka uzdoto rīkojumu labprātīga nepildīšana novedīs pie piespiedu izpildes līdzekļa - piespiedu naudas - piemērošanas. Zemes īpašnieka un nomnieka bezatbildīgās rīcības rezultātā teritorijā 2017. gada augustā notika atkritumu aizdegšanās. Par šo faktu Valsts policijas RRP Rīgas Kurzemes iecirknī tika uzsākts kriminālprocess par noziedzīgiem nodarījumiem pret vidi.

Viedokli par teritorijas sakārtošanu VVD Lielrīgas RVP oficiālā vēstulē aicina sniegt arī SIA KONOPS, kas ir viens no nekustamā īpašuma īpašniekiem, sākot ar 2018.gada 5.jūliju.

Komentāri

Pievienot komentāru