Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Apple iPhone 7 kļuvis ūdensizturīgs un piedzīvojis dažas kosmētiskas izmaiņas, taču pārlieku atgādina iepriekšējās paaudzes modeli

Āboltelefonu lietotāji jau bija pieraduši pie ritma, ka ik pēc diviem gadiem viņiem tiek piedāvāts «pilnībā pārveidots» modelis. Tādēļ šogad ar nepacietību tika gaidīts, kādas dizaina izmaiņas būs piedzīvojis iPhone 7. Nez, vai kāds vispār pieļāva domu, ka septembra sākumā prezentācijā ieraudzīs to pašu pāris gadus seno iPhone 6 korpusu ar dažām niecīgām vizuālām pārvērtībām.

Par spīti Apple sarūpētajam pārsteigumam, Latvijā interese par iPhone nav mazinājusies, un šogad to gandrīz vienlaikus prezentēja neierasti daudz pārdevēju. Pie DB iPhone 7 testa modelis ieradās nevis no kāda mobilo sakaru operatora, bet gan no veikala iDeal, savukārt iPhone 7 Plus, ko aprakstīsim kādā no nākamajiem numuriem – no Euronics.

Dizains

Lai arī vizuāli atšķirības nav viegli pamanāmas, nevar teikt, ka to pavisam nebūtu. No alumīnija korpusa aizmugures ir nozudušas sadalošās svītras augšā un apakšā, piešķirot viengabalaināku izskatu. «Aifoniem» raksturīgā apaļā Home poga kļuvusi neuzkrītošāka, un to jāspiež seklāk nekā agrāk. Arī skaļuma regulēšanas un ieslēgšanas pogas piedzīvojušas nebūtiskas izmaiņas, un, protams, pazudusi austiņu pieslēgvieta, kas jau daudz un dikti apspriesta fanu forumos. Tā rezultātā telefons kļuvis par pieciem gramiem vieglāks un tagad sver 138 gramus. Izmērs gan nav mainījies ne par milimetru un mums ir darīšana ar to pašu kompakto, gludo un stingro iPhone, kura krāsu palete tagad papildināta ar piekto variantu – spīdīgi melnu.

Visfundamentālākā izmaiņa attiecībā uz korpusu ir iPhone spēja pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē pārciest šļakatas un ūdeni. Testu laikā tam patiešām neskādēja pagulēšana peļķē un noskalošanās zem ūdens strūklas. Tomēr lietotājiem jābūt uzmanīgiem – lai arī tālrunis atbilst sertifikāta IP67 prasībām, Apple mājas lapā skaidri un gaiši rakstīts, ka uzņēmums var atteikt garantijas remontu, ja konstatēs ūdens radītus bojājumus.

Veiktspēja un ekrāns

Apple savus klientus jau tradicionāli pārvilina uz jaunāku modeli, ik gadu palielinot telefona jaudu. Šis nav izņēmums. Veiktspējas testi apliecina, ka amerikāņi reklāmās doto solījumu ir turējuši – iPhone 7 ievietotais Apple A10 četru kodolu procesors ar 2GB operatīvās atmiņas atbalstu ir divreiz ātrāks par iPhone 6 un arī savu tiešo priekšgājēju 6s darbības ātruma ziņā apsteidz par aptuveni 30%. Šie skaitļi izskatās iespaidīgi arī uz kopējā viedtelefonu fona, kur iPhone ieņem vietu pašā piramīdas virsotnē. Lieki piebilst, ka par lietošanas pieredzi nav iemesla čīkstēt. «Aifoni» jau gadiem ilgi darbojas gludi un lietotājiem galvassāpes nesagādā.

Savdabīga ir Apple politika ekrāna jautājumos. Mazākajā modelī jau «iesēdējies» tas pats vecais Retina HD displejs ar 1334x750 pikseļu izšķirtspēju, kas veido blīvumu 326 punktus uz collu. Ņemot vērā, ka 4,7 collu ekrāna izmēra segmentā «āboliem» īstu pretinieku nav, viņi var atļauties bremzēt izaugsmi ar neprogresīviem paziņojumiem, ka cilvēka acij labāku izšķirtspēju nemaz nevajag. Tomēr nevar ignorēt realitāti, ka šobrīd labāki ekrāni ir pat trīsreiz lētākiem telefoniem, un uz to fona dārgā iPhone 7 piedāvājums izskatās vienkārši nožēlojams. Arī ikdienas lietošanā septītnieka ekrāns ir labs tikai tiktāl, kamēr tiek rakstīti e-pasti un lasītas ziņas. Skatoties Full HD izšķirtspējas video vai nododoties kādai grafiski lieliski nostrādātai spēlei, ekrāna vājās vietas ātri izgaismojas. Relatīvi lielo pikseļu radītie nelīdzenumi ir labi redzami.

Fotokamera un akumulators

Reklāmas materiālos Apple uzsver, ka iPhone 7 ieguvis labākas kameras kā priekšā, tā aizmugurē. Tomēr jāsaka, ka 12 megapikseļu aizmugurējā lika vilties. Ja gaišā laikā tā puslīdz tiek galā ar pienākumiem, tad krēslā tapa gaužām nepievilcīgas bildes. No četrām LED diodēm veidotā zibspuldze telpu izgaismo ļoti nevienmērīgi, it kā iezīmējot gaismas apli. Tomēr pat tas ir diezgan blāvs, tādēļ bildes sanāk tumšas. Salīdzinājumam, Huawei un HTC flagmaņi testos pat naktī pielēja tumšu telpu ar tik košu gaismu, ka šķita – fotogrāfijas uzņemtas gaišā dienā. Priekšējā 7 megapikseļu kamera gan kļuvusi mazliet labāka un pašportreti izdodas pārliecinošāki nekā ar sestajiem «aifoniem».

Līdzīgs stāsts ir par akumulatoru. Lai arī tas kļuvis ietilpīgāks, sasniedzot 1960 miliampērstundas, darbības laiks nav uzlabojies. iPhone sev raksturīgā manierē var dienām ilgi veģetēt gaidīšanas režīmā un radīt iespaidu par izturīgu akumulatoru. Taču tiklīdz tiek iedarbināts sešu kodolu grafiskais procesors, telefons parāda īsto seju. Nepārtrauktā video atskaņošanas režīmā ar vienu uzlādi pietiek labi ja septiņām stundām, un kopumā pēc vada jāsāk lūkoties katras dienas noslēgumā. Neatkarīgos mērījumos noskaidrots, ka iPhone 7 ir sliktāks baterijas darbības laiks nekā principiālākajiem konkurentiem HTC 10, LG G5 un Samsung Galaxy S7.

Īpašās iezīmes

Touch ID pirkstu nospiedumu lasītājs joprojām ir līmenī, skaņas kvalitāte ir jūtami uzlabojusies, patiecoties stereo skaļruņiem, un ievērības cienīgs ir arī iebūvētās atmiņas papildinājums. Tagad iPhone pieejama ar 32, 128 un 256GB datu krātuvi.

Tomēr, šķiet, ka šis modelis paliks cilvēku atmiņā ar atteikšanos no austiņu pieslēgvietas. Tas gan nenozīmē, ka tālrunī nevar klausīties mūziku. Vienkārši Apple grib atradināt lietotājus no vadu austiņām un «uzsēdināt» uz bezvadu. Taču ko darīt melomāniem, kuri ieguldījuši vairākus simtus eiro ļoti kvalitatīvās «ausīs» ar vadu? Viņiem atliek izmantot komplektā iekļauto pārejas vadu, ko var ievietot lādēšanas un datu pārraides Lightning portā, tādējādi to pārvēršot austiņu pieslēgvietā. Tas nozīmē, ka mūziku var klausīties vien tad, kad telefons nelādējas un nav pieslēgts datoram. Ņemot vērā, ka šodien daudzi lietotāji lādē mobilās ierīces arī, esot ceļā, ar ārējo akumulatoru palīdzību, mūzikas klausīšanās iespējas šajā tālrunī tiek būtiski ierobežotas. Diemžēl bezvadu uzlāde Apple joprojām ir neatrisināta mīkla, kamēr konkurentu produkcijas pircēji jau vairākus gadus var lādēt telefonu bez spraudņiem.

Secinājumi

iPhone 7 minimālas dizaina izmaiņas var novest pie diviem diametrāli pretējiem secinājumiem – vai nu Apple ir izbeigušās idejas jauniem risinājumiem, vai arī viņi uzskata, ka nonākuši līdz labākajam iespējamajam variantam, un izmaiņas vairs nav nepieciešamas. Lai vai kā, iPhone 7 ir ko piedāvāt potenciālajiem pircējiem. Korpuss ir ūdens izturīgs, procesors teicams. Ekrāns, akumulators un fotokamera ne tik ļoti, bet arī ne sliktāki kā iepriekšējiem modeļiem.

VĒRTĒJUMS

Apple iPhone 7

Plusi

+ Ļoti ātrs četrkodolu procesors

+ Ūdensdrošs korpuss

+ Lielāka iebūvētā atmiņa

Mīnusi

– Vājš akumulators

– Viena pieslēgvieta visam

– Pustumsā uzņem neizteiksmīgas fotogrāfijas

Dizains 8

Ērtums 7

Funkcionalitāte 6

Cenas un kvalitātes atbilstība 5

Cena modelim ar 32GB iebūvēto atmiņu ap 780 eiro

Meklē Lattelecom veikalos un www.lattelecomveikals.lv

Sadarbībā ar Lattelecom

Komentāri

Pievienot komentāru