Jaunākais izdevums

Coolpad Modena 2 ir iespēja iegādāties izskatīgu viedtelefonu par ļoti pievilcīgu cenu

Budžeta klases viedtālruņiem nostiprinājies visai neglaimojošs tēls – to izgatavošanā izmantoti lēti materiāli, vizuāli vairākums no tiem ir baisi nepievilcīgi un arī tehniskie parametri ir apcirpti līdz minimumam. Zemo cenu viedtālruņu ražotājs Coolpad ir apņēmības pilns mainīt vismaz pirmās divas pozīcijas. Šoruden prezentējot modeli Modena 2, Ķīnas uzņēmums faktiski mēģina ienest stila piesitienu nepieklājīgi lētu ierīču segmentā.

Saprotams, ka no aptuveni pusotra simta eiro vērtas ierīces būtu naivi gaidīt līdzvērtīgu sniegumu kā no piecreiz dārgākiem konkurentiem. Tomēr Coolpad piedāvājumā ir vairāki patīkami pārsteigumi.

Dizains

Runājot par Modena 2, Coolpad pārstāvji nemaz neslēpj, ka tā jājamzirdziņš ir vizuālā pievilcība. Patiesi, tālruņa āriene padevusies tīri simpātiska, jo īpaši mūsu rīcībā nonākušā zelta krāsas modeļa. Pirmajā acumirklī pat nevar pateikt, ka neatveramais korpuss izgatavots no plastikas, jo tas tik veiksmīgi sapludināts, ka izskatās pēc viengabala metāla ietvara. Uz āru izvirzītā sānu līste piešķir tālrunim individuālus vaibstus, taču vienlaikus tā ir pateicīga vieta, kur krāties netīrumiem. Pie tam līste jau tā prāvo 5,5 collu telefonu padara vēl platāku, līdz 7,65 centimetriem. Tā rezultātā ekrāna tālāko malu ar īkšķi ir grūti aizsniegt. Tomēr ekrāna attiecība pret korpusa laukumu nav slikta – 73%.

Izmēru ziņā Modena 2 ir patīkami līdzīgs dārgajiem tālruņiem. Tikai 7,9 milimetrus biezs un sver 143 gramus. Tātad tas nav kāds no rūpnīcā savāktiem pārpalikumiem kopā samests uzblīdis milzenis. Tas šķiet viegls, ērti turams, varbūt vienīgi pārlieku slidens.

Lielākās pretenzijas ir pret tālruņa aizmuguri. Fotokameras lēca ir izvirzīta kādu milimetru uz āru, un tai draud tāds pats liktenis, kā iepriekš redzētajām līdziniecēm. Proti, laika gaitā stikliņš neglābjami tiks sašvīkāts. Vēl lielāku kļūdu Coolpad pieļāvuši ar vienīgā skaļruņa izvietošanu. Skaņas izplūšanai paredzētie caurumiņi izsisti aizmugurējā vāka apakšdaļā atrodas tieši tur, kur turēšanas brīdī guļ plauksta, līdz ar to jau tā ne pārāk skaļā skaņa tiek slāpēta. Taču, ja tālruni uz muguras nogulda uz galda, dzirdamība kļūst katastrofāli vāja.

Veiktspēja un ekrāns

Procesors ir šī tālruņa vājākā vieta. Ķīnieši izmanto Mediatek čipkopu ar četru kodolu 1.0 GHz Cortex-A53 procesoru un 2 GB operatīvo atmiņu. Jau skaitļu izteiksmē kombinācija neizskatās diez ko daudzsološa, un to apstiprina arī veiktspējas testi. To salīdzinājuma tabulā Modena 2 jāmeklē pašā apakšā, un līdzvērtīga tālruņa piemeklēšanai jālūkojas trīs, pat četru gadu tālas pagātnes piedāvājumā.

Ar ikdienas vienkāršajiem darbiņiem tālrunis tiek galā apmierinoši. Mazās lietotnes atveras ātri, kontaktu sarakstu var ritināt bez aiztures, taču uzreiz pēc ekrāna atbloķēšanas darbvirsmas ekrāntapete «iepeld» savā vietā, viegli raustoties. Lielāku programmu iedarbināšana aizņem vairāk laika, nekā gribētos, taču, kad tās palaistas, darbība īpaši netiek traucēta. Kā jau varēja gaidīt, pie lielākām slodzēm tālrunis stipri sasilst un arī ātrāk tērē 2500 miliampērstundu akumulatora krājumus. Normāli lietojot telefonu, enerģijas vienai dienai pilnīgi noteikti pietika. Toēr filmu vakars pie šādas ierīces diez ko garš nebūs – aptuveni 3 stundas video atskaņošanas režīmā. Izmēģinājumu laikā nācās sastapties arī ar dažiem nepatīkamiem niķiem. Piemēram, ekrāns brīžiem atteicās pārslēgties no portreta režīma uz ainavas, savukārt autosacīkšu spēlēs izpaudās akselerometra defekti – virtuālais auto nereti kļūdaini nolasīja korpusa sasvēršanu un stūrēja ne tajā virzienā, kurā vajadzētu. Laiku pa laikam kāds logrīks pārstāj reaģēt un atjaunot informāciju, un vienīgā iespēja to atdzīvināt ir pārstartēt ierīci. Par 5,5 collu IPS LCD ekrānu nekas daudz nav sakāms. HD izšķirtspēja ir tas, ko varētu gaidīt no šāda līmeņa ierīces, lai arī tik lielā laukumā gribētos redzēt vairāk attēlu veidojošos punktiņus nekā 267 uz vienu collu.

Fotokamera un atmiņa

Ar fotokamerām Modena 2 veidotāji acīmredzot mēģinājuši «trāpīt» pa jauniešu auditoriju, jo ierīcei ir divas vienādas – 8 megapikseļu f/2,2 gan priekšā, gan aizmugurē. Atšķiras vien pieejamie režīmi. Priekšējā paralēli foto un video ir skaistuma režīms, kas cenšas noteikt fotografējamā cilvēka vecumu un piešķir kādu smieklīgu apzīmējumu, kā, Potenciālais dievs, vai Nimfa. Algoritms gandrīz vienmēr pamatīgi kļūdās, pat par desmit gadiem. Kamerā var regulēt arī skaistuma līmeni, kas ķīniešu izpratnē nozīmē izbalināt ādu, padarīt lielākas acis un sašaurināt seju.

Aizmugurējā kamerā vēl papildus ir nakts un profesionālais režīms, kurā var manuāli regulēt baltā balansu, ekspozīciju, ISO un citus parametrus. Jāsaka, ka kameras automātiskajā režīmā darbojas dīvaini. Dienā uzņemtās bildes ir pārāk gaišas, bet fotografēšana ar zibspuldzi naktī vispār ir nesaprotama. LED diode telpu pielej ar ļoti spožu gaismu, bet brīdī, kad tiek uzņemts attēls, tā jau ir izklīdusi, un fotogrāfija sanāk dzeltena. Tādos pašos apstākļos filmējot ar ieslēgtu zibspuldzi materiāls ir ievērojami gaišāks. Vienīgais glābiņš fotografēšanai dienā ir Pro režīms, bet pievakarē – nakts.

Kā jau Coolpad gadījumā ierasts, lietotājs var ievietot divas SIM kartes, vai arī otrajā pieslēgvietā ielikt līdz 32GB ietilpīgu microSD karti, kas papildinās 16GB iebūvēto atmiņu.

Secinājums

Coolpad centieni zemcenu segmentā ienest izskatīgu tālruni ir apsveicami, un atrast kaut ko labāku par šādu naudu 5,5 collu segmentā būs pagrūti. Tomēr, pirms ļauties cenas vilinājumam, potenciālajiem pircējiem vajadzētu izvērtēt, cik viņam nozīmīgi ir Modena 2 mīnusi – vājais procesors, niķošanās un darbības traucējumi, kā arī līdz galam nenostrādātā fotokamera.

VĒRTĒJUMS

Coolpad Modena 2

Plusi

Glīta āriene

8 Mpix priekšējā kamera

Var ievietot divas SIM kartes

Mīnusi

Vājš procesors

Telefons laiku pa laikam niķojas

Neveiksmīgs skaļruņa novietojums

Dizains 6

Ērtums 6

Funkcionalitāte 4

Cenas un kvalitātes atbilstība 7

Cena 169 eiro

Sadarbībā ar Lattelecom

Komentāri

Pievienot komentāru
Tirdzniecība un pakalpojumi

Ķīnas uzņēmums Leeco kļūst par lielāko Coolpad Group akcionāru

Dienas Bizness, 28.06.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

LeEco, kas līdz šim bija pazīstams ar nosaukumu LeTV, ir kļuvis par lielāko Coolpad Group akcionāru. Ķīnas interneta konglomerāts ir iegādājies papildu 11% telekomunikāciju iekārtu ražotāja Coolpad akciju no līdzšinējā lielākā Coolpad akcionāra Data Dreamland par 135 miljoniem ASV dolāru.

Pēc šī darījuma LeEco īpašumā ir 28,9 procenti Coolpad akciju, un tādējādi tas ir kļuvis par lielāko Ķīnas ceturtā lielākā pašmāju mobilā zīmola akcionāru.

LeEco.com ir lielākais satura sniedzējs Ķīnā ar tirgus vērtību, kas lielāka par 13 miljardiem ASV dolāru. Tas ir strauji augošs uzņēmums, kas darbojas arī Indijā, Krievijā un drīzumā arī ASV. LeEco kopā ar Coolpad šogad plāno pārdot 60 miljonus viedtālruņu un 100 miljonus 2017. gadā, padarot to par 4.lielāko viedtālruņu pārdevēju Ķīnā un 6.lielāko pasaulē.

Paredzams, ka Coolpad produktos būs pieejama LeEco ekosistēma – saturs un lietotnes. Tas nozīmē, ka LeEco ekosistēma būs pieejama gandrīz simts miljoniem Coolpad lietotāju ļoti īsā laikā, palīdzot uzņēmumam palielināt pārdošanas apjomus Ziemeļamerikā, Eiropā, Āzijā un Āfrikā.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Coolpad pagaidām lielākajā Eiropas tirgū pieejamajā viedtālrunī Max draudzīgi sadzīvo pieklājīgi tehniskie parametri ar saprātīgu cenu

Viedtelefonu ražotāju labākos modeļus jeb tā dēvētos flagmaņus vidusmēra lietotāji allaž uzņēmuši ar dalītām jūtām. Emocionāli gribētos kaut reizi iegūt īpašumā ierīci ar visām jaunākajām iespējām, pat ja tās nekad pa īstam netiks liktas lietā, bet, ieraugot 700 eiro vai vēl iespaidīgāku cenu zīmi, veselais saprāts izmisīgi brēc – stop! Saprātīgu alternatīvu dārgajiem flagmaņiem atrast nav nemaz tik viegli, jo zemākas klases ierīču «dzelži» tradicionāli ir acīmredzami vājāki. Iespējams, situācija uz labo pusi mainīsies līdz ar Ķīnas zīmolu ieplūšanu mūsu tirgū vēl kuplākā skaitā. Vismaz uz šādām cerīgām domām vedina šovasar pārdošanā laistais Coolpad Max.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Coolpad ienes jaunas vēsmas vidēji dārgo viedtelefonu kategorijā, Torino S iestrādājot pirkstu nospiedumu lasītāju, piektdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Nesen Latvijas tirgū ienākušais Ķīnas zīmols Coolpad apliecina nopietnos nolūkus Eiropā, modeļu klāstu papildinot ar aizvien jauniem telefoniem dažādos segmentos. Jau iepazītajiem Porto, Torino un Modena šovasar pievienojas vidējās klases Torino S un Porto S, kā arī Max, kura uzdevums būs cīnīties ar tehnoloģiju pasaules smagsvaru flagmaņiem. Šoreiz DB uzmanības lokā nonācis Torino S, kas ieintriģēja ar šajā cenu kategorijā nemaz tik bieži nesastopamu parādību – pirkstu nospiedumu lasītāju. Varētu pat teikt, ka tas savā veidā pārveidojis vidējo klasi, ienesot tajā iespējas, kas bija pieejamas tikai dārgā gala tālruņiem. Arī pēc tehniskajiem parametriem tas izskatās visnotaļ pieklājīgi. Tomēr – vai dzīvē viss ir tikpat labi kā «uz papīra»?

Komentāri

Pievienot komentāru