Tehnoloģiju attīstība turpmāk mazinās darbaspēka deficītu 

Tehnoloģiju attīstība turpmāk mazinās darbaspēka deficītu, atzina valodas tehnoloģijas uzņēmuma "Tilde" grāmatvedības un uzņēmuma vadības sistēmas "Tildes Jumis" biznesa attīstības vadītājs Viesturs Slaidiņš.

LETA, 13.1.2020

Foto: pixabay.com

Viņš skaidroja, ka darbaspēka trūkums veicinās pieprasījumu maksimāli automatizēt uzņēmējdarbības procesus. Uzņēmumi centīsies pēc iespējas vairāk rutīnas darbu nodot robotiem, lai cilvēki varētu veltīt laiku būtiskāko jautājumu risināšanai un stratēģisku lēmumu pieņemšanai.

"Vienkāršu, ilgstošu un atkārtojamu darbību uzticēšana cilvēkiem drīzā nākotnē kļūs par "luksusu", ko lielākā daļa nemaz nevarēs atļauties. Tas, savukārt, izdarīs spiedienu uz informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumiem izstrādāt aizvien lētākus, viedākus un vienkārši ieviešamus automatizācijas risinājumus," sacīja Slaidiņš, piebilstot, ka darba efektivitātes paaugstināšana ar tehnoloģiju palīdzību solās kļūt par gada būtiskāko tendenci.

Pēc viņa paustā, būtiska tendence uzņēmējdarbībā būs arī mākslīgā intelekta risinājumu lomas pieaugums.

Slaidiņš atzīmēja, ka šie risinājumi ne tikai izpildīs cilvēku komandas, bet sniegs cilvēkiem padomus. "Un mēs tajos aizvien vairāk ieklausīsimies, jo mākslīgā intelekta ieteikumi būs balstīti uz apjomīgu datu analīzi un ļaus raudzīties uz dažiem jautājumiem tā, kā nekad iepriekš," viņš teica.

Tostarp Slaidiņš minēja, ka, piemēram, grāmatvedībā patlaban tiek pētītas dažādas mākslīgā intelekta metodes un tehnoloģijas, kas noderēs gan grāmatvežu ikdienas darbā, gan uzņēmuma finanšu vadībā un plānošanā. Drīzumā tās palīdzēs grāmatvežiem veikt primāro uzdevumu - grāmatvedības uzskaiti. Līdz šim katru darījumu darbiniekam vajadzēja izvērtēt un pareizi debetēt un kreditēt uz noteiktu grāmatvedības kontu, bet turpmāk sākotnējo izvērtēšanu veiks mākslīgā intelekta algoritmi un grāmatvedim atliks apstiprināt vai noraidīt, vai pielabot šī darījuma grāmatojumu atbilstoši situācijai.

Tāpat Slaidiņš uzsvēra, ka vēl viena mākslīgā intelekta metožu attīstības joma ir finanšu analīze un plānošana, piemēram, uzņēmumu naudas plūsmas plānošana.

Savukārt trešā būtiskākā tendence 2020.gadā, pēc viņa teiktā, būs attālinātā darba pieaugums.

Slaidiņš atzīmēja, ka satiksmes problēmas aizvien augošajās pilsētās un klimata pārmaiņu radītos aspektus, kas ikdienas braukāšanu uz darbu varētu padarīt ne vien par dārgāku, bet atsevišķā sabiedrības daļā pat par nosodāmu praksi, uzņēmumi meklēs veidus, kā efektīvi funkcionēt bez darbinieku fiziskas klātbūtnes. Turklāt darbaspēka trūkums veicinās situāciju, kad speciālisti vairs negribēs "piederēt" vienam uzņēmumam. Līdz ar to jau 2020.gadā sabiedrība varētu iepazīt palielus bezbiroja uzņēmumus, kuros komunikācija un sadarbība notiek lielākoties attālināti.

Savukārt attālinātā sadarbība veicinās pāriešanu uz elektronisko dokumentu apriti. Atskaišu nodošana, atvaļinājumu vai slimības lapu pieteikšana vai rēķinu izrakstīšana aizvien biežāk notiks elektroniski, tuvinot sabiedrībai, kurā kolēģiem fiziski citam citu nevajadzēs bieži satikt. "Tas, protams, nenozīmē, ka tikšanās būs liegtas," viņš piebilda.

Jau vēstīts, ka "Tilde" 2018.gadā strādāja ar 6,001 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 12,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 90,8% un bija 739 810 eiro.

"Tilde" reģistrēta 1991.gada septembrī, un tās pamatkapitāls ir 30 000 eiro. Kompānija vienādās daļās pieder valdes priekšsēdētājam Andrejam Vasiļjevam un valdes loceklim Uldim Dzenim.

Tevi varētu interesēt

Lai gan pēc pārejas uz eiro kontā «ieripos» it kā vairāk naudas,...

Pēc tam, kad līdzekļi tiks iztērēti, veicot visus nepieciešamos pasākumus pārejai uz...

Nepalaid garām

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

No šīs sadaļas

Sportistiem, klubiem, līgām, turnīriem un federācijām domātu mobilo lietotņu izstrādātājs...

Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs (VSRC) sadarbībā ar citiem radioastronomijas...

Lai programmēšanas skolotāji varētu pasniegt augstākā līmeņa programmēšanu vidusskolēniem...

Tuvākajos trīs gados e-veselības attīstībā plānots investēt desmit miljonus eiro, šorīt intervijā...

Trīsarpus gadu laikā t.s. sviedru kapitāla investīciju kompānija "VNTRS" ieguldījusi 15 Zviedrijas jaunuzņēmumos;...

Sociālais tīkls "Twitter" pavēstījis, ka testēs jaunu funkciju, kas lietotājiem ļauj kontrolēt,...

Lasvegasā šonedēļ, no 7.janvāra līdz 10.janvārim, norit ikgadējā tehnoloģiju izstāde - Patērētāju...

Šajā skaitā apkopoti lietotāji, kuru vecums ir sasniedzis 18 gadus; 57% ir sievietes...

No "Huawei Watch GT 2" var piezvanīt un runāt caur iebūvēto mikrofonu, kā arī...

Lai izbūvētu 5G tīklu, katrai bāzes stacijai ir jāpievelk optiskais internets, līdz...