Testē viedos autostāvvietu sensorus 

Latvijas jaunuzņēmums «Parkdroid» sadarbībā ar inovāciju kustību «VEFRESH» uzsācis jaunu autostāvvietu sensoru testēšanu VEF apkaimē.

Zane Atlāce - Bistere, 11.9.2019
1/2

Publicitātes foto

Šis ir pirmais «VEFRESH» sadarbības projekts ar vietējo jaunuzņēmumu, kopš jūnijā tika parakstīts memorands ar Rīgas domi un Ekonomikas ministriju par VEF apkaimes iezīmēšanu kā viedpilsētas risinājumu pilotteritoriju.

Šonedēļ VEF apkaimē uzstādīti seši viedo stāvvietu sensori, kas spēj noteikt konkrētas stāvvietas pieejamību, izmantojot ģeomagnētiskā lauka izmaiņas. Sensori spēj pārraidīt šo informāciju reāllaikā, tādējādi ļaujot autovadītājiem par stāvvietu pieejamību uzzināt jau iepriekš, kas savukārt uzlabo gan autobraucēju pieredzi, gan mazina izmešu apjomu. «Pie idejas par stāvvietu sensoriem sākām strādāt 2018. gadā. Mūsu mērķis jau sākotnēji bija kļūt par augstākās kvalitātes sensoru ražotājiem, tāpēc testēšana reālā pilsētvidē ir svarīga, jo ļauj mums noslīpēt bāzes algoritma precizitāti un pielāgot «Parkdroid» sensoru mūsu klientu vajadzībām,» norāda uzņēmuma vadītājs Rūdolfs Gedra.

«Jau tuvākajā laikā sāksim attīstīt stāvvietu statistikas platformu, kas ļautu autostāvvietu pārvaldītājiem sekot līdzi noslodzes datiem par katru stāvvietu un stāvlaukumu kopumā, kā arī izmantot šo informāciju, lai pieskaņotu maksas stāvvietu cenas pieprasījumam vai ātrāk identificētu autovadītājus, kuri apstājušies neatļautās vietās. Paralēli arī domājam par nākamo produktu – automatizētu autostāvvietas bloķētāju, kas aprīkots ar numuru atpazīšanas kameru un iespēju rezervēt stāvvietu sev nepieciešamajā laikā. Produkts būtu kā papildinošs risinājums esošajam sensoram,» atklāj R. Gedra.

Inovāciju attīstībā nozīmīgi, ka «Parkdroid» sensori datu pārraidei spēj izmantot arī jaunākās paaudzes datu pārraides veidu – NarrowBand IoT (NB-IoT), ko VEF apkaimē nodrošina Latvijas Mobilais telefons (LMT). «NB-IoT komercrežīms ļauj datu pārraidi nodrošināt arī vietās, kur iepriekš sakari nebija iespējami (saldētavās, pagrabos utml.). Tāpat tas ļauj pagarināt bateriju darbības laiku līdz pat desmit gadiem un iekārtām izdalīt atsevišķu sakaru kanālu, lai to neietekmētu pārējais interneta patēriņš. Lietu internets strauji attīstīsies līdz ar 5G mobilā sakaru tīkla iespējām,» norāda uzņēmuma inovāciju projektu vadītājs Jēkabs Groskaufmanis.

No šīs sadaļas

Izvēloties jaunus tirgus, kur strādāt, Stripe izvēlas valstis, kur ir tehnoloģiski attīstīti...

SIA «Rīgas karte» uzsākusi sadarbību ar SIA «EuroPark Latvia», kas kompānijas autostāvvietu...

Stiprinot savas pētniecības iespējas starptautiskā mērogā, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU)...

Personalizētā ziņu lietotne jauniešiem – SQUID App, kas pieejama visā Eiropā, tagad tiek...

Baltijas e-komercijas līderis Pigu Grupa informē par tiešsaistes tirdzniecības platformas jeb marketplace...

Ķīnas vadošais sejas atpazīšanas pakalpojumu sniedzējs iesniedzis dokumentus iekļaušanai Honkongas...

Baltijā ienāk projektu un procesu vadības uzņēmums no Somijas DERIGO, kas piedāvā...

Krievija ceturtdien palaida raķeti ar bezpilota kosmosa kuģi, kurā atrodas cilvēkam līdzīgs...

Kompānija Tesla mēģina aktivizēt savu saules paneļu biznesu, ļaujot patērētājiem saules paneļus...

Latvijas LED gaismekļu ražotāja «Vizulo» apgrozījums aizvadītajā gadā pārsniedzis 8 miljonus...