Transports un loģistika

Tiek mainīti Ryanair un Wizz Air bagāžas noteikumi

LETA, 01.11.2018

Foto: pixabay.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šodien stājas spēkā jaunie Īrijas aviokompānijas «Ryanair» un Ungārijas aviokompānijas «Wizz Air» bagāžas nosacījumi, kas paredz, ka pasažieriem par brīvu salonā atļauts ņemt tikai vienu mazu rokas bagāžas somu.

«Wizz Air» sabiedrisko attiecību konsultante Latvijā Agnija Jankovska aģentūru LETA informēja, ka aviokompānija atļaus katram pasažierim par brīvu ņemt salonā vienu rokas bagāžas somu, kuras izmērs nepārsniedz 40 x 30 x 20 centimetrus, savukārt pasažieriem, kuri iegādājušies pakalpojumu «Wizz Priority», būs atļauts ņemt līdzi arī ratiņsomu, kuras izmērs nepārsniedz 55 x 40 x 23 centimetrus. «Wizz Air» ir ieviesusi 10 kilogramu reģistrējamo somu, par kuras reģistrēšanu būs jāmaksā septiņi eiro.

Lidsabiedrībā norādīja, ka bagāžas politikas maiņas mērķis ir atvieglot iekāpšanu pasažieriem un samazināt ar bagāžu saistīto kavēšanos visos «Wizz Air» lidojumos. Jaunā bagāžas politika ļaus pasažieriem izvēlēties no vairāk nekā 50 rokas un reģistrējamās bagāžas pārvadāšanas variantiem.

Savukārt «Wizz Priority», kuru iespējams iegādāties, sākot no pieciem eiro, ietver bezmaksas rokas bagāžu (40 × 30 × 20 centimetri), ratiņsomas (55 × 40 × 23 centimetri) līdzņemšanu salonā, prioritāro reģistrēšanos un prioritāro iekāpšanu.

Biļetes ceļojumiem pēc 1.novembra, kas pirms 10.oktobra ir nopirktas bez «Wizz Priority», tiks papildinātas ar bezmaksas 10 kilogramu reģistrējamo somu, savukārt biļetes ar reģistrējamo bagāžu tiks papildinātas ar «Wizz Priority».

«Wizz Air» uzskata, ka šī pieeja bagāžas politikai veicinās ērtāku un ātrāku iekāpšanu, uzlabos klientu pieredzi un vienlaikus paaugstinās lidsabiedrības izlidošanas precizitātes rādītāju.

Arī «Ryanair» šovasar paziņoja par bagāžas noteikumu maiņu. Turpmāk «Ryanair» pasažieri lidmašīnas salonā bez maksas drīkstēs ienest nelielu rokassomu vai mugursomu (42 x 20 x 30 centimetri), kuru varēs novietot sev zem sēdekļa. Par lielāku bagāžu, kuras svars sasniedz 10 kilogramus (55 x 40 x 20 centimetri), būs jāmaksā 8 līdz 10 eiro. «Priority Boarding» klientiem gan nekas nebūs mainījies un viņi lielāko rokas bagāžu aizvien drīkstēs ņemt līdzi lidmašīnas salonā.

Aviokompānija arī paziņoja, ka samazina nododamās bagāžas maksu par vienu vienību - tā turpmāk būs 25 eiro vai mārciņas atkarībā no izvēlētās maksāšanas valūtas par līdz 20 kilogramiem smagu bagāžas vienību.

Ar šīm izmaiņām lidsabiedrība cer uzlabot savu punktualitāti, kura pēdējā laikā kritusies, jo cilvēki cenšas lidmašīnas kabīnē ienest pārāk lielas un daudz somas, kas aizkavē pacelšanos, skaidro aviokompānijā.

Komentāri

Pievienot komentāru