Citas ziņas

Tovanceviem – naudas sods

Elīna Pankovska, 26.03.2010

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas apgabaltiesa uzņēmējam Genādijam Tovancevam un viņa sievai Ritai Tovancevai par vairāku personu apkrāpšanu, aptuveni 155 tūkstošu latu apmērā, piespriedusi naudas sodu.

G.Tovancevam kā pamatsods tika noteikts naudas sods 27 tūkstošu latu apmērā ar mantas konfiskāciju, savukārt viņa sievai tiesa piemēroja naudas sodu deviņu tūkstošu latu apmērā. Tiesa arī nosprieda apmierināt cietušo pieteikumu par zaudējumu atlīdzināšanu vairāk nekā 100 tūkstošu latu apmērā.

Pilns spriedums būs 8.aprīlī, kad to, likumā noteiktajā kārtībā, varēs pārsūdzēt.

Jāatgādina, tiesu debatēs prokurors prasījis G.Tovancevu sodīt ar brīvības atņemšanu uz astoņiem gadiem, bet R.Tovancevu ar brīvības atņemšanu uz sešiem gadiem, kā arī piemērot viņiem mantas konfiskāciju. Abi apsūdzētie savu vainu neatzīst.

Db jau rakstīja, ka tiesa iepriekš noraidīja Tovancevu lūgumu par viņu nekustamajiem īpašumiem uzliktā aresta daļēju noņemšanu. Tovanceviem apsūdzība ir uzrādīta pēc KL 177.panta 3.daļas par krāpšanu lielā apjomā.

Iespējamā krāpšana saistīta ar Db kopš 2004. gada aprakstīto SIA Tovanceva grupa darījumiem, piedāvājot iegādāties zemi savrupmāju būvniecībai Pierīgā. Tolaik ne Uzņēmumu reģistrā, ne Komercreģistrā nereģistrēti uzņēmumi Tovanceva grupa un Dmitrija Tovanceva aģentūra pircējiem piedāvāja it kā apbūvējamus zemes gabalus Rīgas apkaimē un citviet Latvijā. Vairākas vietas nebija paredzētas apbūvei. Rezultātā par apkrāptiem sevi uzskata vismaz 16 pircēji.

G. Tovancevs sabiedrības uzmanības centrā nonāca deviņdesmitajos gados kā viens no galvenajiem lieciniekiem saucamā reketa karaļa Ivana Haritonova prāvā. Viņu turēja aizdomās arī par izspiešanas mēģinājumu no uzņēmēja Ādolfa Sadauska, kurš 1997. gadā gāja bojā autoavārijā.

Komentāri

Pievienot komentāru