Tirdzniecība un pakalpojumi

Tramps par divām nedēļām atliek tarifu pacelšanu Ķīnas precēm oktobrī

LETA--AFP, 12.09.2019

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien paziņoja, ka viņš piekritis atlikt par divām nedēļām 1.oktobrī plānotu muitas tarifu pacelšanu Ķīnas precēm 250 miljardu ASV dolāru vērtībā, un sacīja, ka šādu atlikšanu bija lūgusi Pekina.

«Mēs esam piekrituši, izrādot labas gribas žestu, pārcelt tarifu paaugstināšanu (no 25% līdz 30%) precēm 250 miljardu dolāru vērtībā no 1.oktobra uz 15.oktobri,» tviterī rakstīja Tramps.

Viņš paskaidroja, ka šīs tarifu celšanas atlikšanu bija lūdzis «Ķīnas vicepremjers Liu He saistībā ar faktu, ka Ķīnas Tautas Republika [1.oktobrī] svinēs savu 70.gadskārtu».

Šāds lēmums pieņemts arī pēc tam, kad Ķīna trešdien paziņoja, ka no palielināto muitas tarifu piemērošanas izslēgs 16 ASV produktu kategorijas, šādi rīkojoties pirms nākamajā mēnesī paredzētā jauna tirdzniecības sarunu raunda.

Šis Ķīnas lēmums spēkā stāsies 17.septembrī un būs spēkā gadu. Šī ir pirmā reize, kad Ķīnas valdība paziņojusi par produktu izslēgšanu no paaugstināto tarifu saraksta.

Tramps reaģēja uz šo Ķīnas lēmumu, nosaucot to par «labu gājienu».

ASV un Ķīnas tirdzniecības sarunas atsāksies oktobra sākumā Vašingtonā.

Tirdzniecības karš starp ASV un Ķīnu turpinās jau gadu, un 1.septembrī abas puses ieviesa jaunus muitas tarifus.

Tramps 23.augustā paziņoja, ka pacels plānotos muitas tarifus Ķīnas preču importam, šādi atbildot uz Ķīnas valdības paziņojumu par jaunu muitas tarifu piemērošanu ASV precēm.

No 1.septembra Ķīnas precēm 300 miljardu ASV dolāru vērtībā tika piemēroti 15% tarifi, nevis iepriekš plānotie 10%. Savukārt no 1.oktobra ASV iecerēja piemērot citām Ķīnas precēm 250 miljardu dolāru vērtībā 30% tarifus iepriekš plānoto 25% vietā.

Komentāri

Pievienot komentāru