Turpmāk solāriju apmeklēt varēs tikai pilngadīgas personas 

Turpmāk kosmētiskā iedeguma pakalpojumu drīkstēs sniegt tikai pilngadīgām personām, paredz valdības pieņemtās higiēnas prasības kosmētiskā iedeguma pakalpojuma sniegšanai.

LETA, 2019. gada 15. janvāris plkst. 16:21

Foto: LETA

Šāds nosacījums ieviests arī Francijā, Spānijā, Portugālē, Beļģijā, Nīderlandē, Lietuvā, Austrijā, Austrālijā, Lielbritānijā, Vācijā, Itālijā, Islandē, Norvēģijā un citās valstīs. Turklāt pakalpojumu sniedzējiem par šī nosacījuma neievērošanu nereti tiek paredzēts arī naudas sods, piemēram, Vācijā līdz pat 50 000 eiro, norāda jauno noteikumu autore Veselības ministrija (VM).

Šobrīd noteikts, ka kosmētiskā iedeguma iegūšanas pakalpojumu var saņemt personas līdz 18 gadu vecumam, uzrādot ģimenes ārsta vai dermatologa izziņu. Tomēr pētījums liecinot, ka tikai 19,6% no 14 līdz 18 gadu veciem skolēniem, kuri lietojuši ultravioletā starojuma iekārtas, ticis prasīts uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Tāpat speciālistu pieredze liecinot, ka Latvijā nepilngadīgās personas vidēji pirmo reizi izmanto ultravioletā starojuma iekārtas 14,8 gadu vecumā, kas, Veselības ministrijas (VM) ieskatā, ir ļoti augsts rādītājs. Šī iemesla dēļ pieņemts lēmums noteikt, ka kosmētiskā iedeguma pakalpojumu sniedz tikai pilngadīgām personām.

Noteikumos iekļauts pienākums pakalpojuma sniedzējam pirms pakalpojuma sniegšanas pārliecināties par personas vecumu, nepieciešamības gadījumā, pieprasot uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, kas saskaņā ar izmaiņām, lai saņemtu pakalpojumu būs jādara, jo pretēji - pakalpojuma sniegšanu drīkstēs atteikt.

Tāpat turpmāk kosmētiskā iedeguma pakalpojuma saņēmējiem būs jāaizpilda anketa, apliecinot savu informētību par veselības riskiem, kas saistīti ar pakalpojuma saņemšanu.

VM uzsver, ka kosmētiskā iedeguma pakalpojums var radīt potenciālus riskus cilvēku veselībai, tāpēc svarīgi noteikt detalizētākas prasības pakalpojuma sniegšanai, lai nodrošinātu to, ka pirms pakalpojuma saņemšanas patērētājs ir apzinājies visus ar pakalpojuma saņemšanu saistītos riskus.

Turpmāk pakalpojuma sniedzējam būs jāizsniedz patērētājam aptaujas anketu, kur iekļauta informācija par riskiem, kas potenciāli var rasties kosmētiskā iedeguma iegūšanas rezultātā - izmaiņas matu struktūrā un acu veselībā, priekšlaicīga ādas novecošanās, neatgriezeniskas ādas pigmentācijas izmaiņas, labdabīgie veidojumi, pirms vēža un ādas vēža veidojumu attīstība ar visām izrietošām sekām, kuras var ietekmēt cilvēka veselību un dzīvildzi.

Aizpildot anketu, patērētājs nodrošinās pakalpojuma sniedzējam rakstisku informāciju par savu atbilstību pakalpojuma saņemšanai un piekritīs saņemt pakalpojumu, kā arī uzņemsies atbildību, ka apzinās ultravioletā starojuma radītos riskus.

VM uzsvēra, ka Patērētāja aptaujas anketas mērķis ir nodrošināt, ka pakalpojuma sniedzējs saņem informāciju sauļošanās plāna izstrādei un vērst patērētāja uzmanību uz iespējamiem riskiem veselībai, tādējādi nodrošinot, ka patērētājs izvēlas pakalpojumu, apzinoties visus riskus. Savukārt, ja patērētājs atsakās aizpildīt minēto anketu, pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs atteikt pakalpojuma sniegšanu.

Noteikumu mērķis ir samazināt dermatoonkoloģisko slimību provocējošo faktoru risku un nodrošināt patērētājiem iespēju saņemt higiēnas prasībām atbilstošāku pakalpojumu, novēršot pārmērīgu solāriju lietošanu, noteikt papildu prasības ultravioletā starojuma iekārtu izmantošanas pakalpojuma reklāmas saturam un noformējumam, kā arī prasību pakalpojuma sniedzēja nodarbināto personu apmācību programmas apmācībā ieviest obligātu ārstniecības personas dalību.

Vienlaikus, lai samazinātu slogu pakalpojumu sniedzējiem, tiek svītrota prasību veikt uzskaiti par pakalpojuma sniegšanas vietas, kā arī iekārtu tīrīšanu un dezinfekciju.

Lai nodrošinātu iespēju pakalpojuma sniedzējiem ieviest jaunās prasības, jaunie noteikumi stāsies spēkā šī gada 1.aprīlī.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2010. gada 22. aprīlis plkst. 17:16

Veselības ministrija rosina aizliegt apmeklēt solārijus cilvēkiem, kas nav sasnieguši 18 gadu...

Nepalaid garām

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Izdevniecība Dienas bizness ar 12.novembri izdod iknedēļas biznesa žurnālu, kas aizstās laikrakstu...

«Man šķiet, ka šobrīd Baltija ir pats caurspīdīgākais finanšu tirgus dalībnieks visā...

Savu eko māju no salmu paneļiem Raiskuma pagastā būvē arī latviešu modele...

100 straujāk augošie uzņēmumi Latvijā pagājušajā gadā apgrozījuši 335,92 milj. eiro, un...

Viena kleita Andele Mandele kustības piekritēju rokās mēdz nomainīt pat piecas saimnieces...

No šīs sadaļas
2019. gada 17. janvāris plkst. 6:26

Liepājnieks Dāvids Jansons, rīdzinieks Olafs Saulriets un viņa dzīvesbiedrene Elīna Zālīte Liepājā...

2019. gada 16. janvāris plkst. 10:00

Būvniecības vajadzībām ņemot kredītu bankā, 1923. gadā Rīgā durvis vēra pirmklasīgs un...

2019. gada 15. janvāris plkst. 11:40

Restorānu «Čili pica» apsaimniekotāja «Čilija pizza» nodokļu parāds Valsts ieņēmumu dienestam...

2019. gada 14. janvāris plkst. 8:33

Restorānu nozares pārstāvji izsakās skarbi par nākotni, cerības liek uz samazināto PVN...

2019. gada 11. janvāris plkst. 13:42

Topošā valdības deklarācijā tiek piedāvāts iekļaut solījumu likvidēt veselības pakalpojumu...

2019. gada 11. janvāris plkst. 13:33

Latvijas publiskajās bibliotēkās reģistrētie lasītāji turpmāk 114 latviešu rakstnieku darbus...

2019. gada 11. janvāris plkst. 10:42

Arhitektūras un interjera dizaina uzņēmumam SIA «Ekscelsiors» 10.janvārī atcelts iepriekš piemērotais...

2019. gada 10. janvāris plkst. 11:14

Sākot ar 2019. gada 10. janvāri, Baltijas lielākā viesnīcu operatora SIA «Mogotel» zīmolu saimei...

2019. gada 09. janvāris plkst. 15:43

Reklāmas aģentūra «Mooz!» mainījusi nosaukumu uz «Silverback», liecina informācija «Firmas.lv»....

2019. gada 09. janvāris plkst. 13:20

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) par negodīgu komercpraksi piemērojis 50 000 eiro...