Tehnoloģijas

Twitter, iespējams, gatavojas debijai akciju tirgos

Jānis Rancāns, 03.05.2013

Foto: AFP/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sociālais portāls Twitter nolīdzis finanšu konglomerāta Morgan Stanley menedžeri Sintiju Geilori (Cynthia Gaylor), kura tiek uzskatīta par eksperti akciju sākotnējā publiskajā piedāvājumā (IPO), tādējādi liekot uzvirmot runām, ka vietne grasās veikt IPO.

S. Geilore, strādājot Morgan Stanley, nodarbojusies ar finanšu restrukturizāciju, rekapitalizāciju, kredītu pārfinansēšanu un finanšu analītiku. Tāpat iepriekš viņa konsultējusi Morgan Stanley klientus no tehnoloģiju nozares saistībā ar IPO. Eksperte sadarbojusies ar tādām kompānijām kā Workday, ServiceNow, Palo Alto Networks, Facebook, Infoblox, Splunk, Zynga, Jive, Netflix un Linkedin. S. Geilore sniegusi arī konsultācijas kompānijām Amazon.com un Google.

Strādājot Twitter, finanšu ekspertes uzdevumos būs sociālā portāla korporatīvās attīstības nodaļas vadīšana.

Spekulācijas par Twitter akciju sākotnējo publisko piedāvājumu izskanējušas jau iepriekš. Tomēr aizvadītajā nedēļā viens no Twitter līdzdibinātājiem Džeks Dorsejs pavēstīja, ka kompānija «pat nedomā» par IPO. Neskatoties uz to, analītiķi uzskata, ka IPO ir loģisks solis Twitter attīstībā, kas kopš dienas gaismas ieraudzīšanas 2006. gadā, kļuvis par vienu no pasaules lielākajām mediju kompānijām.

Aizvadītā gada februārī akciju sākotnējo publisko piedāvājumu veica sociālais portāls Facebook. Lai gan pirms tam analītiķi bija izteikuši cerīgus minējumus, Facebook IPO saskārās ar daudzām dažādām problēmām un ievērojamu akciju vērtību krišanos, mēneša laikā zaudējot gandrīz ceturto daļu vērtības. Lielus zaudējumus nācās ciest investoriem.

Neveiksmīgajai debijai akciju tirgos sekoja arī vairākas tiesvedības. Facebook akcionāri iesūdzēja tiesā sociālo mediju, tā izpilddirektoru Marku Cukerbergu (Mark Zuckerberg) un vairākas bankas, kā iemeslu minot – pirms Facebook IPO tika slēpta svarīga informācija par kompānijas nākotnes ieņēmumu apjomu prognozēm.

Komentāri

Pievienot komentāru