Twitter vērsīsies pret automātiskajiem kontiem 

Sociālais tīkls «Twitter» trešdien paziņoja, ka aktīvi sāks vērsties pret automātiskajiem kontiem jeb botiem, kas mākslīgi spēj palielināt kādas personas vai tēmas ietekmi sociālajā tīklā.

LETA/AFP, 22.02.2018

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Atbilstoši izplatītam viedoklim šādi botu konti izmantoti 2016.gada ASV vēlēšanu gaitā, lai manipulētu ar sociālo tīklu.

Kā skaidroja Sanfrancisko bāzētā kompānija, solis iecerēts, lai sociālo tīklu atbrīvotu no automātiski darbināmiem kontiem, kas izplata spamu, tomēr šie pasākumi netiks vērsti pret lietotājiem, kas ievēro platformas noteikumus.

«Šīs pārmaiņas ir svarīgs solis, lai panāktu, ka mēs apsteidzam ļaunprātīgās aktivitātes, kas vēršas pret būtiskām tviterī notiekošām sarunām, arī par vēlēšanām ASV un citur pasaulē,» ierakstā blogā skaidroja «Twitter» attīstības politikas vadītājs Joels Rots.

Kopš 2016.gada vēlēšanām «Twitter» noskaidrojis, kā boti tiek izmantoti, lai radītu politiskas plaisas un izplatītu melus.

«Viens no parastākajiem pārkāpumiem attiecībā uz spama izplatīšanu, ko mēs esam konstatējuši, ir vairāku kontu un «Twitter» attīstītāju platformas izmantošana centienos mākslīgi palielināt atsevišķu tvītu prominenci,» skaidroja Rots.

?http://www.db.lv/diskusija/kuri-socialie-tikli-sniedz-vislielako-pievienoto-vertibu-uznemuma-attistiba

Jaunākais izdevums