Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns piektdienas rītā bloķēja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderu vienošanos par finansiāla atbalsta paketi Ukrainai, paziņoja vairāki diplomāti.

Vienošanos par finansiālu atbalstu Ukrainai 50 miljardu eiro apjomā bija plānots panākt ES dalībvalstu līderu pēdējā šī gada samitā, kas ceturtdien un piektdien notiek Briselē.

"Nakts maiņas kopsavilkums: veto papildu naudai Ukrainai, veto daudzgadu finanšu shēmas (MFF) budžeta pārskatīšanai. Mēs atgriezīsimies pie šī jautājuma nākamgad Eiropadomē pēc pienācīgas sagatavošanās," sociālajos medijos rakstīja Orbāns.

Lēmuma pieņemšanu par jauno palīdzības paketi Ukrainai apgrūtināja fakts, ka finansiāla atbalsta turpināšana Kijivai ir daļa no priekšlikuma par ES ilgtermiņa budžeta pārskatīšanu.

ES darbojas ar septiņu gadu budžeta sistēmu, un pašreizējais kopīgā budžeta periods ir no 2021. līdz 2027.gadam.

Eiropas Komisija (EK) šogad ierosināja sniegt Ukrainai finansiālu atbalstu līdz 2027.gadam 50 miljardu eiro apmērā. No šīs summas 33 miljardi eiro tiktu piešķirti kā aizdevumi, bet 17 miljardi eiro - kā granti.

Eiropadomes prezidents Šarls Mišels apstiprināja, ka ES valstu līderi nespēja vienoties par budžeta plānu, kas ietver palīdzību Ukrainai, vienas dalībvalsts - Ungārijas - iebildumu dēļ, bet viņi atgriezīsies pie šī jautājuma nākamā gada sākumā.

"Es negribu pārāk ieslīgt detaļās, jo es gribu tuvākajās dienās, tuvākajās nedēļās strādāt kopā ar kolēģiem, lai sagatavotu samitu, kas notiks nākamgad, nākamā gada sākumā," sacīja Mišels.

Komentāri

Pievienot komentāru