Finanses

Vadītāji nereti paši darbiniekiem liek domāt, ka viņi pelna maz

Žanete Hāka, 29.08.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vidējā līmeņa vadītāji bieži vien pārdod saviem darbiniekiem ideju, ka viņiem maksā maz un nekas nav līdzams, taču jāmaina domāšana, un uzmanība jāvērš uz to, kā darbiniekam palīdzēt nopelnīt vairāk, DB Akadēmijā par personāla vadības jautājumiem ieteica SIA Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca valdes locekle Arta Biruma. Savukārt trenere Fanija Šitca dalījās padomos, kā uzlabot veselību, strādājot sēdošu darbu.

«Ne vienmēr uzņēmumā tiek pievērsta uzmanība, ko vadītājs saka un dara. Lai cik tas būtu dīvaini, tieši paši vidējā līmeņa vadītāji pārdod saviem darbiniekiem ideju, ka viņiem maksā maz, izmantojot tādus teicienus kā «naudiņa, darbiņš, neko jau nevar darīt». Pareizā rīcība būtu: ja darbinieks atnāk prasīt algas pielikumu un darba devējs norāda, ka par šo darbu maksā labi, un ja darbinieks vēlas saņemt vairāk, tad viņš var palīdzēt attīstīties un pakāpties karjerā. Tādās struktūrvienībās, kur maksā maz, šādas sarunas nenotiek,» uzsver speciāliste.

«Iepriekš nebiju strādājusi kopā ar cilvēkiem, kuri saņem minimālo algu, un viena no manām pēdējā laika atklāsmēm – viņi nemaz negrib nopelnīt vairāk. Ir smuki runāt, ka grib saņemt vairāk, taču viņi negrib nopelnīt vairāk,» saka eksperte. «Varu minēt piemēru savā darbavietā - divas līdzīgas pozīcijas – vienā maksā minimālo algu, bet otrā – nepieciešamas deviņu mēnešu apmācības un cilvēks par to pašu darbu var saņemt par 100 eiro vairāk. Šķiet loģiski, ka visiem vajadzētu stāvēt rindā un mācīties, taču neviens tik ļoti neskrien. Kādu izdodas pierunāt, taču ne vienmēr,» viņa uzsver.

Visu rakstu Ne vienmēr motivē nauda iespējams izlasīt pirmdienas, 29.augusta, laikrakstā Dienas Bizness, 11.lpp.!

Komentāri

Pievienot komentāru