Valmieras stikla šķiedra pabeigusi stikla kausēšanas krāsns rekonstrukciju 

AS "Valmieras stikla šķiedra" pērnā gada nogalē sekmīgi noslēgusi augsta silīcija oksīda satura stikla kausēšanas krāsns Nr. 3.0 rekonstrukciju, liecina uzņēmuma paziņojums "Nasdaq Riga".

Žanete Hāka, 09.01.2020

Foto: Evija Trifanova/LETA

Tika paredzēts, ka pilna stikla kausēšanas krāsns ražība tiks sasniegta līdz 2020. gada marta nogalei, tomēr jau šobrīd ražošana sasniegusi budžetā plānoto ikdienas ražošanas apjomu.

Krāsns mūrēšanas darbi tika pabeigti 13. novembrī.

Šajā pašā dienā uzsākta krāsns sildīšana, lai to sagatavotu stikla šķiedras ražošanas uzsākšanai. Pirmais stikla šķiedras pavediens tika iegūts 3. decembrī, jau 5. decembrī sasniegti 93% no ikdienas ražošanas jaudas, savukārt 25. decembrī sasniegti 100%. Ražošanas process un saražotā stikla apjoms ir stabils. “Krāsns pārbūve noritēja atbilstoši plānam. Stikla kausēšanas krāsns ražošanas uzsākšana vienmēr ir sarežģīts un laikietilpīgs process, tāpēc jo īpaši priecē, ka 2020. gadu esam sākuši ar ļoti laicīgu ražošanas apjomu stabilu iegūšanu. Ievērojams darbs ir jau paveikts, bet redzamus augļus jeb silīcija stikla produktu saražotā apjoma pieaugumu paredzam nākamo mēnešu laikā,” stāsta AS "Valmieras stikla šķiedra" par ražošanu atbildīgais valdes loceklis Ģirts Vēveris.

Jāatzīmē, ka E-stikla kausēšanas krāsns Nr. 1.0 un Nr. 2.0 nodrošina stabilu ražošanas apjomu un izpilda ikdienas ražošanas jaudu vidēji 102% apmērā (atskaites periodā: 1.-7. janvāris).

Kā ziņots iepriekš, rekonstrukcijas projekta kopējais investīciju apjoms ir 1,8 miljoni eiro, savukārt stikla kausēšanas krāsns plānotais dzīves cikls pēc rekonstrukcijas ir pieci gadi. Ņemot vērā jaudas un saražotās produkcijas apjoma pieaugumu, Sabiedrība jau izveidojusi vairākas jaunas darbavietas ražošanas nodaļās, lai nodrošinātu krāsns apkalpošanu un saražotās produkcijas efektīvu tālāku apstrādi.

Jaunākais izdevums