Būve

Veikals Prisma Deglava aizvien nedrošs un slēgts

LETA, 10.06.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Veikals Prisma Deglava Rīgā aizvien ir slēgts un tiks atvērts tikai tad, kad tas būs pilnīgi droši gan klientiem, gan darbiniekiem, informēja Prisma Latvija Drošības un tehniskā dienesta vadītājs Ģirts Bondars.

Veikala īpašnieks SIA Aivii Centrs ir sācis ēkas sagatavošanas darbus remonta veikšanai, lai varētu pilnvērtīgi veikt ēkas tehniskās ekspertīzes.

Veikals tika slēgts pirms nedēļas, 3.jūnijā, kad pēc plkst.16 lielveikala ēkā veikala tehniskie darbinieki pamanīja «lokālas konstruktīvo elementu izmaiņas». Drošības nolūkos no ēkas nekavējoties tika evakuēti visi cilvēki un ēka tika slēgta.

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 6.jūnijā aizliedza ēkas ekspluatāciju līdz bīstamības novēršanai. BVKB pārstāve Inese Auniņa šonedēļ aģentūrai LETA sacīja, ka ekspertīzes un bojājumu novēršana var ilgt līdz pat diviem mēnešiem.

BVKB būvinspektori pārbaudē konstatēja saliekamo dzelzsbetona pārseguma paneļu novirzi no atbalsta sijas un izdrupumus paneļu apdarē. Būvinspektori norādīja, ka, deformācijām progresējot, tiktu apdraudēta ēkas stabilitāte un drošība. Lai noteiktu bojājumu cēloņus, to apjomu un ietekmi uz ēkas noturību, nepieciešams veikt padziļinātu ēkas konstrukciju tehnisko izpēti.

Savukārt Bondars iepriekš norādīja, ka drošības nolūkos tiks veiktas arī pārējo Prisma Latvija veikalu pārbaudes.

Prisma Latvija ir reģistrēta 2006.gadā. Uzņēmums ir Somijas koncerna S-group meitas uzņēmums, kas Latvijā šobrīd pārstāvēts ar četriem lielveikaliem.

Komentāri

Pievienot komentāru