Vēlas kļūt par Amazon Latvijā 

Pusotrā gadā kopš SIA API Sūti.lv darbības sākuma tā spējusi uzaudzēt apgrozījumu līdz 300 tūkst. eiro; līdz 2020. gadam ambīcijas ir sasniegt 1,2 milj. eiro slieksni.

Linda Zalāne, speciāli DB, 20.6.2019
1/8

Foto: Ieva Makare/LETA

SIA API Sūti.lv ir pilna servisa noliktava, kur zem viena jumta nodrošina sūtījuma iepakošanu, uzglabāšanu un izsūtīšanu. «Mūsu priekšrocība iepretim lielajiem kurjerpasta uzņēmumiem ir tā, ka esam mazi, efektīvi un IT jomā attīstīti, jo noliktavas sistēma ir salāgota ar klientu interneta veikaliem, līdz ar to esam noderīgi ne tikai preces izsūtīšanā, bet arī uzskaites veidošanā un vajadzības gadījumā arī dažādu papildu produktu piepakošanā, ko bieži vien lielās kurjeru kompānijas dara nelabprāt. Tā ir mūsu pievienotā vērtība, kas ļauj cerēt, ka mums ir potenciāls Latvijā kļūt par sava veida Amazon. Kad sasniegsim viena milj. apgrozījuma slieksni, tad, visticamāk, būsim interesanti arī kādam lielākam tirgus dalībniekam, kurš varētu iegādāties mūsu portfeli,» spriež SIA API Sūti.lv komercdirektors Edgars Rēboks. Tā tas noticis, piemēram, TNT Express NV gadījumā, kad to nopirka ASV loģistikas un kurjerpasta kompānija FedEx. Šis darījums notika 2015. gadā, un tā vērtība bija 4,4 miljardi eiro.

Nodrošina ātrumu

Uzņēmums savu darbību sāka 2017. gadā, piedāvājot patērētājiem sūtījumu cenas salīdzināšanas sistēmu, kas darbojas līdzīgi kā OCTA kalkulators, un IT risinājuma izstrādē API Sūti.lv ieguldīja 15 tūkst. eiro. «Kopš tā laika esam ievērojami izauguši un no kurjerpasta vienuviet esam izbūvējuši pilna servisa noliktavu, un ieviesuši savas aplikācijas Android telefonos. Noliktavas pārvaldīšanai ar aplikācijas palīdzību ir vairāki plusi, proti, darbiniekam, saņemot pasūtījumu, nav jāskraida pa noliktavu un jādomā, ko un kā pakot, bet visu pasaka priekšā sistēma. Turklāt arī klientam, kurš pasūtījis preci, ir iespēja sekot līdzi un pārliecināties, ka pakā patiesi ir ielikta pareizā prece vajadzīgajā daudzumā, jo pakošanas brīdī tiek veikta foto atskaite. Savukārt preces sūtītājam tiek sniegta precīza atskaite par nosūtīto mantu, kā arī veikta atlikuma uzskaite. Būtībā preces izsūtītājam vairs nav jādomā par preces sūtīšanu, un tas var nodarboties ar lietām, ko prot vislabāk, piemēram, ražot kaut ko,» teic E. Rēboks.

API Sūti.lv savu noliktavas IT sistēmu veidoja paši. Pašu paveiktais nodrošināja gan ātrāku projekta izpildes laiku, gan sniedza know how, kā šāda veida sistēma jābūvē, kā tā strādā un ko nepieciešams pilnveidot.

Visu rakstu lasiet 20. jūnija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

No šīs sadaļas

Restorānu bizness ir izaicinājumu pilns, tādēļ, nolemjot par labu restorāna atvēršanai, ir...

Yandex.Taxi kopš jūnija Rīgā sācis piedāvāt jaunus pakalpojumus, ļaujot aplikācijā piesaistīt vairākus...

Rīgas Tirdzniecības ostā trešdien, 19. jūnijā piestājis pirmais kruīza kuģis Marina Majuro....

Labdarības organizācija Dari labu sadarbībā ar automātisko degvielas uzpildes staciju (DUS) tīkla...

Pieczvaigžņu viesnīca Promenade Hotel Liepāja aizvadīto gadu noslēgusi ar 1,8 milj. eiro apgrozījumu,...

Ēdienu piegādes pakalpojumu uzņēmums Wolt piesaistījis 160 miljonus ASV dolāru (142 miljonu...

Azartspēļu nozarei ir būtiska ietekme uz Latvijas tautsaimniecību, secināts Latvijas Spēļu biznesa...

Liftu un eskalatoru ražotāja «Schindler» meitas uzņēmuma Latvijā AS «Latvijas lifts-Šindlers»...

Latvijā mīļdzīvnieku pieskatīšanas bizness vēl ir diezgan jauns un ne tik populārs...

Sabiedriskajā ēdināšanā strādājošo uzņēmumu skaits pērn sarucis gandrīz par piektdaļu,...