Ventspils novada domes deputāti nobalso pret VARAM piedāvāto reformas modeli 

Šodien ārkārtas sēdē Ventspils novada domes deputāti nobalsoja pret Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto administratīvi teritoriālās reformas modeli, informē Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne.

LETA, 19.9.2019

Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Deputāti lēmumā norāda, ka VARAM piedāvātais modelis izveidot jaunu administratīvo teritoriju ar centru Ventspilī ir juridiski nekorekts un netaisnīgs.

Ventspils novada deputāti aicina VARAM izpildīt Saeimas šā gada 21.martā paziņojumā «Par administratīvi teritoriālās reformas turpināšanu» uzdoto uzdevumu par konceptuālo ziņojumu par administratīvi teritoriālo iedalījumu konsultēties ar Ventspils novada pašvaldību, tādējādi ievērojot Eiropas vietējo pašvaldību hartas 5.pantu un respektējot Ventspils novada pašvaldības iedzīvotāju konstitucionālās tiesības piedalīties pašvaldības darbā, sacīja Zvaigzne.

Deputāti neatbalsta un atzīst Ministru kabineta konceptuālā ziņojuma «Par administratīvi teritoriālo iedalījumu» projektā paredzēto priekšlikumu par jaunas administratīvas teritorijas ar jaunu administratīvo centru izveidošanu par nepamatotu, nekvalitatīvu un virspusīgi izstrādātu un Ventspils novada pašvaldības iedzīvotāju interesēm neatbilstošu.

Par pieņemto lēmumu Ventspils novada domes deputāti informēs Ventspils pilsētas pašvaldības domi, Ministru kabinetu, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP), Saeimu, tās frakcijas, Latvijas Valsts prezidentu, Latvijas Pašvaldību savienību un medijus.

Pašvaldības pārstāve atgādināja, ka 2.augustā Ventspils novada pašvaldība aizsūtīja VARAM vēstuli ar jautājumiem informācijas sniegšanai par reformas būtību un jēgu. Tomēr 9.septembrī saņemtās atbildes, pašvaldības ieskatā, nav uzskatāmas par pamatotām un izvērtētām, tās nerada pārliecību, ka reforma savā būtībā sasniegs VARAM deklarētos mērķus un nepasliktinās iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Savukārt 23.augustā Ventspils novada pašvaldība, Jelgavas novada pašvaldība, Daugavpils novada pašvaldība un Rēzeknes novada pašvaldība aicināja Valsts prezidentu, Ministru prezidentu un Saeimu apturēt teritoriālās reformas virzību pašreizējā VARAM izstrādātajā izpildījumā.

Četras administratīvi teritoriālas vienības, kas aptver lauku teritorijas bez pilsētām un veiksmīgi pierādījušas savu attīstību un ekonomisko izaugsmi, iestājas par secīgu, nesasteigtu un demokrātisku taktiku teritoriālās reformas modeļa ieviešanā, pauda pašvaldības pārstāve.

Zvaigzne atsaucās arī uz to, ka 23.jūlijā norisinājās Pūces tikšanās ar Ventspils novada pašvaldības domes un Ventspils pilsētas pašvaldības domes deputātiem, kurā ministrs prezentēja informatīvo ziņojumu «Par sabiedriskajai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli», organizējot formālas konsultācijas bez norises konsultāciju protokolēšanas, viedokļu fiksēšanas un izvērtēšanas.

Prezentācijas laikā neesot sniegtas atbildes uz deputātu uzdotajiem jautājumiem par Ventspils novada iedzīvotāju kopienas tiesību ierobežojumiem, ko paredz jaunizveidojamā Ventspils novada risinājums. Kā norādīja Zvaigzne, VARAM sagatavotais dažādu datu apkopojums nepārliecina par iecerētās reformas mērķa sasniegšanu. Pēc tikšanās ar ministru un VARAM darbiniekiem pašvaldības amatpersonām esot radies iespaids, ka patiesie administratīvi teritoriālās reformas mērķi ir citi, nevis valsts attīstība un iedzīvotāju labklājības paaugstināšana.

Kā ziņots, neraugoties uz vairāku pašvaldību izteiktajiem iebildumiem, 17.septembrī valdība pēc dažu stundu ilgām diskusijām atbalstīja VARAM piedāvājumu līdzšinējo 119 vietvaru vietā izveidot 36 pašvaldības un ļāva ministrijai turpināt nepieciešamos darbus administratīvi teritoriālās reformas īstenošanai.

Atbalstītais piedāvājums paredz Ventspils novadā apvienot Ventspils un Piltenes pilsētas, kā arī 12 pagastus: Ances, Jūrkalnes, Piltenes, Popes, Puzes, Tārgales, Ugāle, Usmas, Užavas, Vārves, Ziru un Zlēku.

Tevi varētu interesēt

Valdība atbalstījusi VARAM piedāvāto reģionālo reformu un atļāvusi ministrijai turpināt nepieciešamos...

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) pieprasa vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra...

Lai veiksmīgi īstenotu administratīvi teritoriāli reformu, trīs gadu laikā pašvaldību autoceļu...

Darbs pie jaunās pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas pašlaik ir pāri pusei, šādu...

Personas apliecība jeb eID karte kļūst arvien populārāka jaunu cilvēku vidū, liecina...

Nepalaid garām

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

No šīs sadaļas

Saeima šodien apstiprināja Ministru kabineta lēmumu par ārkārtējas situācijas izsludināšanu...

Liepājas pašvaldība apsver iespēju vērsties Satversmes tiesā, ja administratīvi teritoriālā...

Jemenas nemiernieku uzbrukums Saūda Arābijas naftas rūpniecības objektiem bija brīdinājums par...

Kaut Lielbritānijas parlaments pieņēmis likumu, kas liek premjerministram lūgt ES atlikt BREXIT,...

Talsu novada deputāti turpmāk mēnesī varēs strādāt līdz 50 stundām, par to...

Neraugoties uz vairāku pašvaldību izteiktajiem iebildumiem, valdība otrdien pēc dažu stundu ilgām...

Eiropas Parlaments otrdien atbalstīja Kristīnes Lagardas kandidatūru Eiropas Centrālās bankas (ECB)...

Odsherredas pašvaldība Dānijā pārgājusi uz četru dienu darba nedēļu, dodot piektdienu brīvu...

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons paziņojis, ka ievēros likumu, bet nodrošinās valsts...

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) pieprasa vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra...