Būvniecība un īpašums

Vēsturiskā Kimmel kvartāla attīstībai Rīgā piesaistīs pūļa finansējumu

Laura Mazbērziņa, 29.05.2018

Jaunākais izdevums

Ceturtdien, 31. maijā, tiks uzsākta finansējuma piesaistes kampaņa vēsturiskās alus darītavas «Kimmel» biznesa kvartāla attīstībai Rīgas centrā. Lai pilnveidotu arhitektūras konkursā izstrādātos attīstības projektus un refinansētu aizdevumu, pūļa finansēšanas platformā «EstateGuru» plānots piesaistīt finansējumu 600 000 eiro apmērā.

«Kimmel» kvartāls atrodas starp Stabu, Bruņinieku un Kr.Valdemāra ielām.

«Kimmel» kvartāla attīstība ir līdz šim lielākais komercprojekts Baltijas valstīs, kas tiek realizēts ar pūļa finansējuma atbalstu, biznesa portālam db.lv stāsta Dainis Rupainis, «EstateGuru» biznesa attīstības vadītājs Latvijā. «EstateGuru» platformā šis ir otrais projekta posms, papildinot pirms pusotra gada jau piesaistītos 460 000 eiro, kas izlietoti attīstības projekta sagatavošanai un arhitektūras konkursa norisei.

Pēc pirmā projekta īstenošanas posma īpašuma kopējā vērtība ir ievērojami paaugstinājusies, norāda D. Rupainis, un tā turpinās pieaugt arī nākamajos etapos – līdztekus vēsturisko ēku saglabāšanai, projektu paredzēts attīstīt ievērojot BREEM (British Research Establishment Environmental Assessement Method) sertifikāta standartus, radot mazāko iespējamo negatīvo ietekmi uz vidi objekta ekspluatācijā, veidojot mūsdienīgu biroju un konferenču kompleksu.

«Vēsturiskās alus darītavas teritorijas attīstīšana ir nozīmīgs ieguldījums pilsētas kopējā attīstībā, jo tiks apdzīvots Rīgas vēsturiskais centrs, radīts kvalitatīvu A klases biroju piedāvājums, kā arī šī teritorija būs gan Latvijas iedzīvotājiem, gan tūristiem jauns galamērķis, kur tiks parādīts Rīgas industriālais mantojums,» skaidro Neils Balgalis, pilsētplānošanas speciālists un uzņēmuma «Grupa93» vadītājs.

Ar «EstateGuru» platformas starpniecību līdz šim par kopējo summu - 55 miljoni eiro - finansēti 344 projekti piecās valstīs - Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Somijā un Spānijā. Platformā reģistrēti vairāk nekā 12 000 investoru no 45 valstīm, un nupat piesaistīta arī pirmā institucionālā kredītlīnija no Vācijas bankas «Varengold Bank AG».

Jau vēstīts, ka vēsturiskās alus darītavas «Kimmel» teritorijas revitalizāciju plānots uzsākt šogad, izbūvējot biznesa kvartālu. «Kimmel» kvartāla attīstītāji ir «MCITY Holdings».

Tev varētu interesēt arī:

Vēsturiskā Kimmel kvartāla pārveidi biznesa kvartālā plānots sākt jau šogad

EstateGuru finansēto aizdevumu apjoms sasniedzis 20 miljonus eiro

Sākas pieteikšanās Wise Guys Fintech programmai

Sāk investīciju piesaistes kampaņu dzīvojamai mājai Bauskas ielā

Komentāri

Pievienot komentāru
Būvniecība un īpašums

Vēsturiskā Kimmel kvartāla pārveidi biznesa kvartālā plānots sākt jau šogad

Zane Atlāce - Bistere, 25.04.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Bijušās alus darītavas Kimmel kvartālu starp Skolas, Bruņinieku un Kr.Valdemāra ielām, par biznesa kvartālu plānots sākt pārveidot jau šogad, informē nekustamo īpašumu attīstītājaAS MCITY Holdings.

Noslēdzies nekustamo īpašumu attīstītāja AS MCITY Holdings rīkotais atklātais starptautiskais arhitektūras metu konkurss par nozīmīgu projektu Rīgas centra pilnveidošanai – bijušās alus darītavas Kimmel kvartāla pārveidei mūsdienīgā biznesa kvartālā.

Izvēlēti tika Dānijas arhitektu biroja Schmidt Hammer Lassen Architects, Lielbritānijas arhitektu biroja Zaha Hadid Architects sadarbībā ar Latvijas partneriem - arhitektu biroju Sudraba Arhitektūra, ainavu arhitektūras biroju ZALA Landscape un inženieru biroju REM PRO, kā arī Lietuvas arhitektu biroja DO ARCHITECTS izstrādātie projekti.

Pašlaik notiek darbs ar uzvarētājiem, lai izvēlētos vienu atbilstošāko projektu gan kvalitātes, gan oriģinalitātes un funkcionalitātes ziņā. Konkursā interesi izrādīja 400 arhitektu biroju no visas pasaules, taču tika saņemti tikai 10 attīstības priekšlikumi.

Komentāri

Pievienot komentāru