VID aizliedz uzņēmumam Gandrs atsaukt amatpersonas un izslēgt īpašnieku no dalībnieku reģistra 

Valsts ieņēmumu dienests (VID) piemērojis aizliegumu komercreģistrā ierakstīt aktīvās atpūtas preču tirgotāja SIA Gandrs reorganizāciju, likvidāciju, amatpersonu atsaukšanu un daļu īpašnieka izslēgšanu no dalībnieku reģistra, ja ar šādu pieteikumu komercreģistrā vēršas SIA Gandrs vai tās pārstāvis, ziņo Lursoft Klientu portfelis.

Db.lv, 26.09.2018

Foto: Facebook/Gandrs

Vienlaikus dienests atļāvis uzņēmumam reģistrēt papildus dalībniekus un amatpersonas.

SIA Gandrs vienīgais īpašnieks ir par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzētais bijušais Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šī gada 2.maijā pret viņu ierosināja kriminālprocesu. KNAB ir aizdomas, ka Askolds Kļaviņš izmantojis Saeimas deputātiem pienākošos degvielas kompensāciju, lai uzpildītu sava uzņēmuma auto, ziņoja Latvijas Televīzija. Septembra sākumā televīzija arī ziņoja, ka SIA Gandrs jau vairākus mēnešus bijis VID redzes lokā. Drīz pēc šīs informācijas nonākšanas publiskajā telpā Askolds Kļaviņš nolika deputāta mandātu.

VID Nodokļu kontroles pārvalde lēmumu par nodrošinājuma piemērošanu SIA Gandrs pieņēmusi 21.septembrī, bet komercreģistrā tas ierakstīts 25.septembrī.

Šis ir pirmais nodrošinājums, kas reģistrēts SIA Gandrs.

SIA Gandrs valdes priekšsēdētājs kopš 2013.gada ir Askolda Kļaviņa dēls Ansis Kļaviņš, savukārt valdes locekles ir Alla Luksa un Laura Klūga, liecina “Lursoft” izziņa.

SIA Gandrs reģistrēta 1991.gadā, un uzņēmuma pamatdarbība ir aktīvās atpūtas preču vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība. 2017.gadā uzņēmums strādāja ar apgrozījumu 3,844 miljonu eiro apmērā, savukārt uzņēmuma tīrā peļņa bija 55 tūkstoši eiro.

SIA Gandrs ir divi meitas uzņēmumi - SIA Gandrs IT, kura tīrā peļņa 2017.gadā bija 20 tūkstoši eiro, un SIA Gandrs poligrāfija, kas pērn strādāja ar peļņu 50 tūkstošu eiro apmērā.

Lasi Vēl:

Deputātam Kļaviņam piederošā veikala Gandrs darbiniekiem māca apiet nodokļu nomaksu

Jaunākais izdevums