Vircavs: Z-torņiem nepieciešama pilnvērtīga visu konstrukciju ekspertīze 

Pārdaugavā uzslietajiem «Z-torņiem» būtu nepieciešama visaptveroša nesošo konstrukciju ekspertīze, jo 13 gadus ilgušajā būvniecības procesā 15 reizes ir mainījušies būvniecības dalībnieki un daudzu nesošo konstrukciju dokumentācija ir vienkārši pazudusi.

LETA, Db.lv, 06.11.2019

Foto: Evija Trifanova/LETA

Tā trešdien Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas sēdē sacīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Ingus Vircavs.

Būvvaldes vadītājs skaidroja, ka patlaban ekspertīze veikta 28 atsegtajiem nesošo konstrukciju elementiem, bet būvvaldes rīcībā nav informācijas par to, kādā kvalitātē ir 83 nesošo konstrukciju elementi, kuriem ekspertīze nav veikta.

«Būvatļauja objektam tika izsniegta 2006.gadā un šajā laikā būvatļaujai ir pievienoti 15 pielikumi, kas saistīti ar būvniecības dalībnieku - būvnieku, projektētāju, būvuzraugu, autoruzraugu - maiņu. Līdz ar šīm pārmaiņām daudzām nesošajām konstrukcijām, kolonnām dokumentācija vispār ir pazudusi. Mēs nezinām, kas ir šajos aizsegtajos elementos, vai tur vispār ir stiegrojums, kādas kvalitātes betons tur ir izmantots un citu informāciju,» sacīja Vircavs, norādot, ka tādēļ ir nepieciešama pilnvērtīga visu konstrukciju ekspertīze.

Tāpat Vircavs piebilda, ka, daudzreiz mainoties būvniecības procesa dalībniekiem, patlaban vairs nav skaidrs, kurš tieši par kuriem konstrukcijas elementiem ir atbildīgs. Viņš arī vērsa uzmanību uz to, ka ēkas betona konstrukcijām daudzo būvniecības pārtraukumu un dīkstāvju laikā netika veikti konservācijas pasākumi.

Vircavs atgādināja, ka «Z-torņu» pazemes daļai vairākkārt apturēti būvdarbi, 2008.-2009.gadā tika atklātas nopietnas atkāpes no pazemes daļas būvprojekta, tāpēc tika veikta ekspertīze. «Bija nopietnas domstarpības, vai izbūvētās pazemes daļas slodzes noturība ir pietiekama, lai izturētu virszemē paredzētās slodzes. Arī virszemes daļas būvdarbi vairākkārt tika apturēti, jo tika konstatētas atkāpes no projekta,» viņš sacīja.

Būvvaldes vadītājs uzsvēra, ka «Z-torņi» ir ļoti komplicēts 30 stāvus augsts objekts ar ļoti sarežģītu būvniecības vēsturi, tāpēc tā drošībai ir jāpievērš pastiprināta uzmanība. «Ja attīstītājs izrādīs pretimnākšanu un vēlmi novērst visas konstatētās problēmas, iesniegs nepieciešamos projektus un veiks pārbūves darbus kanalizācijas sistēmai un lietusūdeņu kolektoram, tad arī ēku varēsim pieņemt ekspluatācijā,» teica Vircavs.

Viņš piebilda, ka pagaidām tikšanās ar attīstītāju pārstāvjiem nav notikušas, lai gan būvvaldes vadītājs esot atvērts, lai šādas tikšanās notiktu.

«Pieņemot ēku ekspluatācijā, būvvaldei jābūt pilnai pārliecībai, ka ēka spēj pilnvērtīgi funkcionēt. Pa daļai sākt ekspluatēt nav iespējams, jo būvvalde to nespēs kontrolēt un uzņemties atbildību,» sacīja Vircavs.

Db.lv jau rakstīja, ka vairāk nekā 200 miljonus eiro vērtā daudzfunkcionālā kompleksa Z Towers attīstītāji pieļauj, ka kāda amatpersona vai to kopums, pārkāpjot savas pilnvaras, apzināti kavē ēkas nodošanu ekspluatācijā. Attīstītāji vērsušies Valsts policijā (VP) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) par apzinātu ēkas nodošanas ekspluatācijā kavēšanu, informē attīstītāja AS Tower Construction Management komercdirektors Andžejs Neguliners. Savukārt I.Vircavs vērsās pie Rīgas domes deputātiem ar vēstuli, kurā pārmet Rīgas domes priekšsēdētājam Oļegam Burovam spiediena izdarīšanu uz būvvaldes darbiniekiem, lai tie pieņemtu ekspluatācijā Pārdaugavā uzslietos «Z Towers».

Tevi varētu interesēt

Vairāk nekā 200 miljonus eiro vērtā daudzfunkcionālā kompleksa Z Towers attīstītāji pieļauj,...

Pabeigta vairāk nekā 200 miljonus eiro vērtā daudzfunkcionāla kompleksa Z Towers būvniecība...

Nekustamā īpašuma attīstītāja AS «Towers Construction Management» uz laiku apturējusi daudzfunkcionālā...

Rīgā topošā daudzfunkcionālā kompleksa Z-Towers attīstītāja AS Towers Construction Management...

Biznesa portālam db.lv šodien tika dota ekskluzīva iespēja paviesoties Rīgā topošajā...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Vairāk nekā 200 miljonus eiro vērtā daudzfunkcionālā kompleksa Z Towers attīstītāji pieļauj,...

Investējot 19 miljonus eiro, Rīgas centrā top Lofts&Rosegold projekts, kurā būs izvietoti...

Lai regulētu nekustamā īpašuma darījumu starpnieku darbības tiesiskos pamatus un nodrošinātu...

VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) noslēgusi līgumu ar SIA «SESTAIS STILS», lai uzsāktu...

Japānas Okinavas salā nodegusi UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļautā Sjuri pils....

VAS «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) ar trīs miljonu eiro sākumcenu izsolīs ēku...

Brexit joprojām negatīvi ietekmē luksusa nekustamā īpašuma tirgu Londonā, tomēr ietekme uz augstākās klases...

Tapis jauna koncepta biznesa centrs «Marupe Smart Park», kas sniegs iespēju uzņēmējiem...

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) šodien plkst.12.50 izdevies lokalizēt ugunsgrēku,...

Šā gada vasarā Latvijā notikuši vien 14 privātmāju darījumi vērtībā virs EUR 300...